Урок "У КОЛІ РІДНОЇ СІМ'Ї. ВОЛОДИМИР ЛУЧУК. ТІЛЬКИ МАМА. ПРИХОВАЛА (з народного). ГАЛИНА МОГИЛЬНИЦЬКА. БАБУСИНА РАДІСТЬ. ПРИСЛІВ'Я"

Про матеріал
Розробка уроку літературного читання, в якому зібрано безліч вправ на розчитку та розвиток мовлення. Детально розписана робота над творами, щоб учням швидше і легше було зрозуміти про що вони читають.
Перегляд файлу

Урок 34. У КОЛІ РІДНОЇ СІМ'Ї. ВОЛОДИМИР ЛУЧУК. ТІЛЬКИ МАМА. ПРИХОВАЛА (з народного). ГАЛИНА МОГИЛЬНИЦЬКА. БАБУСИНА РАДІСТЬ. ПРИСЛІВ'Я

Мета: Формування ключових компетентностей : вміння вчитися –організовувати своє робоче місце,планувати свої дії ;доводити роботу до кінця; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту; соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших,продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі; громадянської– усвідомлення своєї належності до різних елементів природного, етносоціального й соціально-культурного середовищ; здоров’язбережувальної- володіти навичками особистої гігієни і самообслуговування;предметних компетентностей- навчати учнів виразно читати, аналізувати віршовані твори; формувати образне мислення; збагачувати словниковий запас на основі прочитаних творів; виховувати почуття поваги і любові до всіх членів сім'ї'.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

   1. Привітання.

   Любі діти, у наш клас

   Завітали гості щирі,

   Привітаймо в добрий час

   Гостей посмішкою й миром.

   Доброго дня нам!

   Доброго дня вам!

   Доброго дня всім.

2.Перевірка готовності до уроку.

3.Повторення правил поведінки на уроці.

4.Девіз нашого уроку.

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

5.Вправа «Очікування»

-Діти, подумайте, що ви очікуєте від нашого уроку, продовжте речення.

-Від уроку я очікую…(цікавих вправ,завдань,корисної інформації)

-На уроці ми будемо….(працювати,переказувати, читати,грати)

-А в кінці уроку ми подивимося чи справдилися ваші очікування?

II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1.     Робота над чистомовкою. Читайте чітко!

Че-че-че

Чу-чу-чу

Чі-чі-чі

2.     Робота над скоромовкою

Морж у морі днями кисне. Море для моржа корисне.

3.     Гра «Розшифруй прислів'я» 

Нота — та + к — ок — а (на)

Сніг — ніг+ онк— к + ці (сонці)

Темрява — ява— мр + пло (тепло)

Білка — ка + я (біля)

Маска — ска+ те + рі (матері)

Доба — а + ре (добре)

III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Стисле переказування оповідання Степана Олійника «Тетянка усміхається!».

IV.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми продовжимо читати твори про найдорожчих людей.

V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.     Робота над віршем Володимира Лучука «Тільки мама» (с. 57)

1)    Читання акровірша з плаката.

Ми вічно прагнем вирости, А вона — за нас радіти, Ми — без неї сироти, А для неї завжди діти.

— Мама, матінка... Продовжте. як ще ми називаємо маму.

 Мама — порадниця і рятівниця, її сердечність, ніжність, душевна теплота — особливі. Таких немає ні в кого. Материнська любов не знає зради. Вона довічна, непідкупна, Істинна. Скільки років нам би не було — десять, двадцять, тридцять чи сорок, ми для неї залишаємося дітьми.

2)     Читання вірша вчителем.

— Назвіть дійових осіб вірша.

3)     Читання вірша учнями самостійно.

Гра «Бджілки»

— Як мама питає, сварить, будить?

— Доберіть синоніми до слова лагідно. {Лагідно, ніжно, ласкаво)

— Як потрібно читати слова мами? дитини?

4)     Читання вірша за особами.

5)     Слухання пісні «Росте черешня в мами на городі» (муз. П. Горчинського,

СЛ. М. Лук та!.

2.     Робота над прислів'ями (с. 57)

— Прочитайте прислів'я. Поясніть їх значення. Фізкультхвилинка

3.     Опрацювання усмішки «Приховала» (з народного) (с. 57)

1)     Гра «Бджілки», Читання усмішки учнями самостійно

— Між ким відбувається розмова?

— Як слід читати слова мами? донечки?

2)     Читання за особами.

4.     Опрацювання вірша Галини Могильницької «Бабусина радість» (с. 58)

1)     Робота над загадкою.

  Ще голубонька рідненька — Добра, мила і старенька. Я ніколи не журюся. Бо у мене є... (бабуся).

2)     Читання вірша учнями самостійно.

 Чому вірш має таку назву?

— Хто головний герой вірша?

3)     Читання вірша «ланцюжком».

— Як хлопчик допомагає бабусі?

— Із чим поетеса порівнює хлопчика?

4)     Робота над виразністю читання.

Гра «Диктор телебачення»

Читати текст потрібно, періодично відриваючи погляд, щоб поглянути на глядачів.

5)     Гра «Сонечко».

На дошці — сонечко з промінцями. У центрі сонечка — напис: *Моя бабуся (яка?)».

VI.   ПІДСУМОК УРОКУ

Гра «Мікрофон»

  На уроці я вчився...

  Найбільше мені сподобалося...

  Я хотів би ще краще навчитися... "  Мамі я розкажу...

VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Читати, памалюпати малюнок сім'ї.

 

 

docx
Додано
29 січня 2019
Переглядів
973
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку