Урок "У кожної деревини свій плід, в кожної людини свій рід"

Про матеріал
Урок "У кожної деревини свій плід, в кожної людини свій рід",мета якого розширити уявлення дітей про сім'ю, родину, рід; стимулювати появу інтересу до історії свого роду, з'ясувати імена членів родини ознайомитися із сімейними традиціями
Перегляд файлу

Тема: У кожної деревини свій плід, в кожної людини  свій рід.

Мета: розширити уявлення дітей про сім'ю, родину, рід; стимулювати появу інтересу до історії свого роду, з'ясувати імена членів родини ознайомитися із сімейними традиціями; розвивати спостережливість, уважність, вміння запам'ятовувати, робити висновки; виховувати почуття духовної єдності поколінь, бажання берегти родину, як часточку великої родини – українського народу.

Обладнання:малюнки, таблиці.

Хід уроку

      I.          Організація класу

     II.      Актуалізація опорних знань

1.Лунає пісня "Роде наш красний" або "Родина" (Злотник, Крищенко) (приспів).

2. Бесіда за запитаннями

  • Про що ця пісня?
  • Хто згадується у цій пісні?

     III.      Повідомлення теми уроку.  Мотивація.

-Сьогодні ми спробуємо з'ясувати значення та зміст відомих слів: сім'я, родина, рід.

      IV. Пояснення нового матеріалу

  1. Пояснення з елементами бесіди

                      – Кого ви найбільше любите? (Відповіді дітей).

                     -Так, у кожного з вас є батьки. То найрідніші люди, які вас шанують і люблять,                                     пестять і голублять, які піклуються про вас. Це і є ваша сім’я.

                  -З кого складається ваша сім’я? (Відповіді).

                  -Отже, сім’я складається з мами, тата, дітей. Можна ще сказати так: з батьків та дітей.

                  -А що ж таке родина?

                  -Родина – це група людей, що складається з чоловіка, дружини, дітей та близьких родичів, які живуть разом.

                  -З кого складається ваша родина? (Відповіді дітей).

                  -Послухайте віршик:

                   Дідусь і бабуня

                   Тато й мамуня

                   Ромчик, Дарина –

                   Ось така родина.

  • З кого складається ця родина?

                 

                 -Послухайте прислів’я про родину. Як ви їх розумієте?(Робота у групах)

 

  1. Без сім’і та родини немає країни

             2. Хто шанує родину, той достойна людина.

                        3. Щаслива родина – міцн

                 -А що ж таке рід?

                Рід – це ряд поколінь, що походять від одного предка.

                Послухайте оповідання «Родовідне дерево»

 

   Одного хлопчика запитали, як звуть його бабусю. А він не знав.

– А як же ти дідуся кличеш?

– Діду, дайте меду.

Смішно та й не дуже. Більше сумно, що є такі хлопчики. Може, вони позабували, як і тата й маму звуть.

– Е-е-е, – каже дід Петро. – Хто не має коріння, той як перекотиполе. Куди вітер подме, туди й котиться.

А гарні дітки знають свій рід: і батьків, і дідів, і прадідів, і прапрадідів знають. Вони мають такий альбом, де вміщують знімки своїх родичів і добре слово про них. І складають родовідне дерево. Воно коренисте, гіллясте, а що гілка, то член красного роду. Що глибше коріння в такого дерева, то міцніше воно стоїть на землі.

 

– А яке коріння у твого дерева?

Розгляньте дерево. (На дошці вивішується малюнок).

 

 

E:\МАМА\РІД,РОДИНА\hw_110709.jpg

Листочки – це ви, гілки – ваші батьки, дядьки і тітки, стовбур – це дідусі і бабусі, коріння – батьки ваших дідусів і бабусь.

    2.Робота у зошитах.

Спробуйте у своїх зошитах створити своє родовідне дерево (Самостійна робота в зошитах)

 

E:\МАМА\РІД,РОДИНА\������� ������.jpgВпишіть у пусті кружечки імена своїх батьків, дідусів, бабусів, прабабусів , прадідусів, себе та своїх сестричок і братиків.

V.        Закріплення вивченого матеріалу.

          1. «Мозковий штурм»

-      Донька моєї мами – то моя ... (сестра).

-      Найбільше в нашій хаті свято, коли приходить з роботи ... (тато).

-      Своїх онуків розуму навчає старенький ... (дідусь).

-      Найбільше пестять та голублять своїх дітей ... (мами).

-      Батькам на потіху росте здоровий, розумний їхній ... (син).

-      Твою матусю донечкою кличе твоя ... (бабуся).

-      Хто ми для своїх батьків? (Діти).

-      Хто ми для бабусь та дідусів? (Онуки).

-      Кого в сім'ї називають берегинею? (Маму).

-      Як можна одним словом назвати всіх близьких родичів? (Родинна)

         2. Робота над віршем

 Ріка вмирає без джерел,

 Дерева сохнуть без коріння.

 У ріднім краї ти – орел.

 Твій родовід тут – покоління.

 

– Яка основна думка цих слів? (Відповідають діти).

 Родина – це не тільки рідні, родичі. Це і наш клас, школа, весь народ.

Ми з вами український народ, який складається з родин, великих і малих, дружних і працьовитих.

Потрібно вивчати, шанувати свій народ, його мову, землю свою, рідний край, бо ми частина всього цього, нам рідного і близького.

             3.Робота з підручником(с. 21- 23)

VI. Підсумок уроку

– Про що вели мову на уроці?

– Що нового дізналися про родину?

– Що потрібно робити, щоб сім'я була щасливою?

– Що ти можеш для цього зробити?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Місюк Леся
Додано
12 лютого 2022
Переглядів
334
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку