Урок "У кожного звіра і птаха у казки свої голоси"

Про матеріал
Конспект інтегрованого уроку мистецтва для 2 класу. Матеріали до уроку ознайомлять дітей з декоративним народним розписом. Діти оволодіють початковими прийомами розпису.
Перегляд файлу

Урок з мистецтва

Тема: У кожного звіра і птаха у казки свої голоси

Мета:Музичне мистецтво

Формувати уявлення про особливості оперного жанру, роль типів музики в їх пізнанні; розвивати музично-творчі здібності учнів; виховувати любов до музики.

Візуальне мистецтво

 Ознайомити учнів з декоративним народним розписом. Дати початкове освоєння прийомів розпису; розвивати уяву, фантазію, творчі здібності. Виховувати інтерес до народного мистецтва.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Розспівування:

  1. Поспівка«Добрий день вам, діти!»

 

  • Добрий день вам, діти!

Я вітаю вас!

  • Здрастуйте, учителю!

Здрастуй, любий клас!

 

  1. Поспівка про рух (показуючи рух мелодії рукою)

 

  • Я крокую вгору. Я крокую вниз.

 

  1. Поспівка у ролях:
  • «Гав! Гав! Вже обід! » - гавка песик з-під воріт.
  • «Няв! Няв! – кіт сказав, - знов я миші не спіймав!»

Проплескай ритм пісні. Виконай її в ролях.

ІІІ. Музична теорія.

Сьогодні ми продовжимо наше знайомство з чарівною країною музики.

Тема нашого уроку – «У кожного звіра і птаха у казки свої голоси»

Ваші припущення: -Яку музику будемо слухати? Про кого або про що будемо співати? Тож побачимо, чи справдяться ваші припущення?

-Колись, дуже давно, люди вірили, що Земля тримається на трьох могутніх китах. У світі музики теж існують такі три кити – три типи музики, на якихтримається весь музичний світ. Вам цікаво з ними познайомитись?

Тож бо слухайте!

(слухання 1 типу музики – марш)

  • Що вам хочеться робити під цю музику? (крокувати, марширувати, як солдатам.)
  • Такий тип музики називається марш.
  • А під цю музику що хочеться робити? (Танцювати)
  • Такий тип музики називається танець.
  • Тепер уважно послухайте цю музику. На що схожа мелодія? (на якусь пісню.)
  • Правильно, такий тип музики називається пісня.

IV. Робота над піснею.

  1. Зверніть увагу на цих казкових героїв? З якої вони казки? («Коза-Дереза»)

  -  Композитор М. Лисенко теж написав казку «Коза-Дереза», але не просту, а музичну, де всі герої не говорять, а співають. А як називається така музична вистава? (Опера)

Послухайте уривок з цієї опери. (пісня лисички, фонограма)

- До якого типу, на вашу думку, відноситься ця музика? (марш, танець, пісня)

- Послухайте, як співається ця пісня?

- Яка мелодія у пісні? (весела, рухлива)

-Давайте заспіваємо хором.

- А тепер під фонограму.(хором, по рядах, з солістами)

- Чи подобається вам лисичка, як персонаж опери? (весела, хоче прибрати квітами свою хатку)

- Давайте їй допоможемо. Прикрасимо хатку не звичайними квітами, а казковими.

V. Робота над темою уроку з візуального мистецтва.

1.Вступна бесіда.

На Дніпропетровщині є велике уславлене село Петриківка. Ім’я цього села дало назву декоративному розпису, характерному лише для України.

(презентація «Петриківський розпис)

2.Прийоми нанесення  Петриківського розпису.

3. Перегляд зразків розписаних хатинок, їх аналіз.

4. Самостійна робота. (музика)

- Вам потрібно розписати так, щоб ваша хатка не була схожа на інші, була яскрава, українська, з елементами  Петриківського розпису, щоб сподобалась лисичці.

5. Індивідуальна допомога.

6. Виставка робіт та їх аналіз.(На дошці вулиця Петриківка)

VI. Підсумок уроку.

- Чи сподобався вам урок? Що сааме сподобалось? Щозапам’ятали?

docx
Пов’язані теми
Мистецтво, Розробки уроків
Додано
11 березня 2021
Переглядів
664
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку