Урок : українська мова 3 клас Тема: "Змінювання іменників за числами (однина і множина)"

Про матеріал
Конспект уроку з української мови у 3 класі на тему "Змінювання іменників за числами (однина і множина)" Мета: ознайомити учнів із властивістю іменників змінюватися за числами; навчати змінювати іменники за числами, визначати число іменників; розвивати спостережливість, зацікавленість до мовних явищ ; розвивати критичне й логічне мислення; формувати уміння вчитися; учити орієнтуватися в часі, відведеному на виконання поставленого завдання; виховувати старанність, наполегливість.
Перегляд файлу

Урок : українська мова           3 клас

Тема: змінювання іменників за числами (однина і множина).

 Мета: ознайомити  учнів із властивістю іменників змінюватися за числами;

навчати змінювати іменники за числами, визначати число іменників;

розвивати спостережливість, зацікавленість до мовних явищ ;

розвивати критичне й логічне мислення;

формувати уміння вчитися; учити орієнтуватися в часі, відведеному на виконання поставленого завдання;             

 виховувати  старанність, наполегливість.
Обладнання: завдання для групової та індивідуальної  роботи,   мультимедійна презентація, педагогічні ігри «Розумники», підручник для 3-го класу «Рідна мова»

Тип уроку:  вивчення нового матеріалу і первинне  закріплення 

                                                        Хід уроку

I. Організаційний  етап  

Девіз уроку:

  Не просто слухати, а чути.

  Не просто дивитися, а бачити.

  Не просто відповідати, а міркувати.

  Дружно і плідно працювати.

II.  Контроль знань учнів

  1. Асоціативний кущ

       Діти, які асоціації зі словом іменник  у вас виникають? (відповіді дітей)                                                                   

                                                                

 

 

 

 

 

 

 

  1. Вибіркове списування (слайд 1)

І варіант       Виписати назви істот

ІІ варіант      Виписати назви неістот

Турист, шелест, емблема, Андрій, вікно,  романтик, екзамен, нафта, актор, слоненя, горобець, озеро.

  1. Гра «Яке слово «зайве»? » (слайд 2)
  • Марія, Оксана, Дарина, Кирило, Олена.
  • Десна, Саксагань, Дніпро, Жовті Води.
  • Дніпро, Львів, Вінниця, Київ, Інгулець.
  • Заводська, Хрещатик, Грушевського, Кропоткіна.
  • А що об’єднує усі ці слова?  (власні назви)
  1. Виписати іменники: (слайд 3)

І ряд – ч.р.       ІІ ряд – ж.р.      ІІІ ряд – с.р.

Дятел, сонце, ділянка, дерево, щілина, дзьоб, пшениця, хліб, білченя,  зернятко, хвилина, пісок.

  1. Гра «Запам'ятай і запиши» (слайд 4)

Демонструю на екрані 5 картинок.

  • Діти, запам’ятайте  хто зображений на малюнках.
  • Запишіть назви предметів у стовпчик (яблуко, груша, апельсин, банан, огірок)
  • Прочитайте записані іменники. Скільки предметів означає кожне слово?
  • А тепер змініть їх так, щоб вони означали багато  предметів і запишіть у другий стовпчик.

ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності учнів.

  1. Повідомлення теми і завдань уроку.
  2. Фізхвилинка

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Педагогічні ігри «Розумники»
  2. Робота з підручником. Вправа 313 (слайд 5)

  – 1-й варіант  випишіть іменники, що означають один предмет.

  – 2-й варіант випишіть іменники, що означають багато предметів.

Висновок: правило ст..131

V. Первинне закріплення знань учнів

1. Індивідуальна робота

Картка №1 Визначити рід іменників, іменники чоловічого роду поставити у множині

Корабель, хвиля, море,  ріка, вагон, лікар, мороз, зима, сніг, колесо. 

Картка №2 Визначити рід іменників, іменники жіночого роду поставити у множині

Вода, ніж, надія, куля, вогонь, порося,  земля, голос, теля, хуртовина . 

Картка №3 Визначити рід іменників, іменники середнього роду поставити у множині

  Колір, день, село, хрущ, , рись, серце,  гаманець, вікно, море, пальто. 

2.Вправа 316, самостійно

3. Робота в групах

Прочитайте поезії Т.Г.Шевченка. Знайдіть та підкресліть однією рисочкою іменники, які вжиті в однині, двома – вжиті в множині.

VI.  Підведення підсумків

 Гра « Оплески» (слайд 6)

 – Приготуйте долоні. Плесніть у долоні, якщо ви згодні зі мною.

  • На уроці ми дізналися про те, що іменники  мають  число. (ні)
  • На уроці ми дізналися про те, що іменники  змінюються за числами.(так)
  • На уроці мені було цікаво.
  • На уроці я працював ( працювала ) старанно.

 – От ви й поаплодували  собі і своїм однокласникам за старанну роботу на уроці.

Домашнє завдання

Ст..132, вправа 317

 

 


 

 

 

docx
Додано
17 березня 2020
Переглядів
438
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку