УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Тема . Власні та загальні іменники . Велика буква у власних
Іменниках.
Мета. Формувати в учнів навички правопису власних і
Загальних іменників ;вчити вживати їх у власному мовленні ; вдосконалювати навички грамотного письма ;
Розвивати пізнавальну активність учнів , вміння аналізувати , узагальнювати ; виховувати патріотичні почуття.
Обладнання : підручник ,фізична карта України , сигнальні картки
ХІД УРОКУ
| ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ .
ДЕВІЗ : гарно , дружно працювати
Мову рідну добре знати
-
Для чого ми вивчаємо рідну мову ?
-
(Для спілкування , щоб розуміти один одного )
-
Ми живемо в Україні і знати свою мову ми зобов’язані , тому що ми – українці .
|| АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
-
ГРА « Склади план уроку » ( Робота в парах )
-
Пронумеруйте прислів’я в такому порядку , щоб відтворити послідовність дій нашого уроку
-
Хто багато робить , той і багато знає .
-
Зробив діло – гуляй сміло .
-
Добрий початок – половина роботи .
-
Молодці ! У нас добрий початок і я сподіваюсь , що ми з вами виконаємо багато цікавих завдань.
-
-
Давайте зробимо рекламу нашого уроку
-
Урок буде : цікавим , творчим , розвивальним , науковим.
-
-
Мозковий штурм
-
Які частини мови ми знаємо ?
-
Що таке іменник ?
-
На які питання відповідають назви істот ?
-
А неістот ?
-
Інтерактивна технологія « Асоціативний кущ »
-
Які асоціації виникають у вас зі словом зима ?
-
Запишіть свої слова на великих сніжинках
-
1-ий уч.
-
Використати іменники (сніг ,мороз , лід , холод , канікули , санки … )
-
2-ий уч.
-
Дієслова ( морозить ,ліпить ,катаюсь , хурделить , ковзатись … )
-
3-ій уч.
-
Прикметники ( весела ,морозна ,сніжна ,радісна …)
-
(Прикріплюють до слова зима на дошці )
-
-
4.Самостійне виконання.
-
(1-ий варіант записує назви істот
-
2-ий – назви неістот )
Заєць , зима , річка , шахтар , шахта ,учень , щука , село .
-
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
-
1.Робота над загадкою
-
-
Планета є , що в космосі літає
-
І між Венерою та Марсом місце має ,
-
А також верхній шар її кори ,
-
Й речовина , яку весняної пори
-
Орач руками пробує , щоб знати ,
-
Чи вже пора настала обробляти .
-
І грунт ,який дає свої плоди ,
-
І суша ,на відміну від води ,
-
А ще країну означає теж ,
-
Державу , край в якому ти живеш (Земля )
-
Скільки значень має слово – відгадка ?
-
Які ж значення має іменник земля ?
-
-
2.КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
-
З Зз Зе мл ля
-
Земля-
-
-
3. Звуко- буквений аналіз слова земля
-
-
4.Складіть 2 речення в яких слово земля , буде писатися з великої букви , а коли з малої.
-
Ми живемо на планеті Земля .
-
Ми любимо свою рідну землю .
В яких випадках слово земля пишеться з великої букви , а коли з малої ?
-
Можливо хтось здогадався тему нашого уроку ?
-
Сьогодні ми дізнаємось , які іменники відносяться до власних назв , а які до загальних
-
СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
-
1. Робота з підручником с.120
-
Прочитайте в парі правило
-
Так які ж слова належать до власних іменників ?
-
2. Робота над вправою 285
-
1-3 рядки коментовано
-
1-ий варіант – четвертий рядок
-
2-ий -пятий
-
-
3.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
-
-
4.Читання правила про загальні назви
-
-
5.Робота з сигнальними картками ( якщо власна назва - червоний колір , якщо загальна – зелений )
-
Іван , Луганськ , село , Рябко , ,місто , діти , Петрович , письменник , дівчинка , Карпати , Людмила , кущ , гай , Сухомлинський.
-
-
УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
-
У мене є єдина
-
Країна – Батьківщина
-
Радію їй й бажаю
-
Аби цвіла , як рай
-
Їй я пісень складаю .
-
Навіки прославляю
-
А ти назви цей край …
-
-
1. Робота в групах
-
Гра « Моя Україна »
-
У вас на партах карта України
-
1-ша група – записати 5 назв річок
-
2-га група-водосховища
-
3-тя група-5 назв міст
2.Інтерактивна гра « Карусель »
- Пропоную вам покататися на каруселі.
Кожна група отримує фломастер різних кольорів .
На партах лежать аркуші паперу , де вам треба записати назви сіл , клички тварин , імена людей . Працювати над кожним завданням 30 с. , а потім за сигналом вчителя перейдете до другого завдання . Уважно прочитайте записи попередньої групи і напишіть свої іменники не повторюючись
3.Самостійне виконання
ГРА « Пригадай і запиши » (у кожного учня карточка )
Прізвище --------------------
Ім’я --------------------------------------
По батькові ---------------------------------------------------
Назва твого села ---------------------------------------------------
Назва твоєї вулиці ---------------------------------------------------
Назва нашої річки --------------------------------------
Клички домашніх тварин ---------------------------------
ПІДСУМОК УРОКУ
Для чого ми вивчали власні та загальні іменники ?
РЕФЛЕКСІЯ
Закінчи речення:
На уроці я
Дізнався------------
Зрозумів-------------
Навчився---------------
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С.122 ,вправа № 287
-