План-конспект уроку
з літературного читання
на тему: «Українська народна казка
«Кривенька качечка»
Підготувала:
вчитель української мови та літератури
ЗЗОШ № 49
Шинкаренко О.С.
Тема: українська народна казка «Кривенька качечка».
Мета: продовжувати роботу з вдосконалення знань учнів про чарівні казки, вміння ділити текст на частини; вчити усвідомлено та вдумливо читати текст, переказувати зміст твору; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати звˈязне мовлення; виховувати шанобливе ставлення до чужого майна.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мовленнєва розминка
Тестування _________________________________ 1. Де жив князь? а) Київ; б) Канів; в) Полтава. 2. Кого князь послав змієві у дань? а) Сина; б) дочку; в) дружину. 3. Над якою річкою жив богатир? а) Дніпром; б) Десною; в) Дністром. 4. Кого послала князівна зі звісткою до батька? а) Ластівку; б) голуба; в) горлицю. 5. Хто благав Кирила про допомогу? а) Старі люди; б) молоді дівчата; в) малі діти. 6. Чим для змія закінчилася битва? а) Перемогою; б) поразкою; в) перемирˈям. |
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми і мети уроку
На ставочку кораблі
Не великі, а малі.
Як впіймати рибку треба —
Хвостики здіймають в небо,
І стирчать собі такі,
Мов великі поплавки. (Качка)
3. Комбіноване читання казки (починає вчитель, а продовжують учні, які гарно читають)
- Назвіть дійових осіб? (Дід, баба, дівчина, каченята)
4. Читання казки учнями
7. Хвилинка релаксу
Розфарбовування міні-малюночків до казки «Кривенька качечка» (роздрукувати заздалегідь на А4 та розрізати)
8. Гра «Грім-Блискавка»
Учні , за командою вчителя Грім, піднімають очі вгору. Вчитель зачитує будь- який уривок з казки. За командою Блискавка треба швидко знайти цей уривок.
VI. Підсумок уроку
VII. Домашнє завдання
Переказувати казку та інсценізувати на наступний урок (поділ учнів на творчі групи)
План-конспект уроку
з літературного читання
на тему: «Українська народна казка
«Кривенька качечка»
Підготувала:
вчитель української мови та літератури
ЗЗОШ № 49
Шинкаренко О.С.
Тема: українська народна казка «Кривенька качечка».
Мета: продовжувати роботу з вдосконалення знань учнів про чарівні казки, вміння ділити текст на частини; вчити усвідомлено та вдумливо читати текст, переказувати зміст твору; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати звˈязне мовлення; виховувати шанобливе ставлення до чужого майна.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мовленнєва розминка
З віялом Клава на лаві,
Лев з вилами - зліва від Клави,
віл з клавіатурою – зліва від Лева на лаві.
Протягом 2 хвилин 3 команди утворюють нові слова із запропонованого слова , яке вчитель вивішує на дошці
УКРАЇНОЧКА (Україна, качка, кран, курка, какао, рука, чан, уран, онука,онук)
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
1)Учні виразно читають казку «Кирило Кожумˈяка», відповідають на питання.
2) Тестування.
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми і мети уроку
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота над загадкою
- Сьогодні ми завітаємо в гості ще до однієї казочки. А ось до якої саме, ви здогадаєтесь, якщо відгадаєте загадку.
На ставочку кораблі
Не великі, а малі.
Як впіймати рибку треба —
Хвостики здіймають в небо,
І стирчать собі такі,
Мов великі поплавки. (Качка)
2. Підготовка учнів до сприймання казки
1) Словникова робота.
- Перш ніж прочитати казку, ознайомимося зі словами, які вам, можливо, будуть незрозумілі.
Слова надруковані на А4:
Починок – пряжа намотана на веретено.
Кужілочка – частина прядки у вигляді кілка, на який намотують пряжу.
Веретенце – ручне знаряддя для прядіння.
Іва-діва – звертання до дівчини.
Полинули – полетіли.
Жалували – жаліли.
(За можливості вчитель демонструє предмети стародавнього вжитку.)
3. Комбіноване читання казки (починає вчитель, а продовжують учні, які гарно читають)
- Назвіть дійових осіб? (Дід, баба, дівчина, каченята)
4. Читання казки учнями
5. Бесіда за прочитаним
7. Хвилинка релаксу
Розфарбовування міні-малюночків до казки «Кривенька качечка» (роздрукувати заздалегідь на А4 та розрізати)
8. Гра «Грім-Блискавка»
Учні , за командою вчителя Грім, піднімають очі вгору. Вчитель зачитує будь- який уривок з казки. За командою Блискавка треба швидко знайти цей уривок.
VI. Підсумок уроку
VII. Домашнє завдання
Переказувати казку та інсценізувати на наступний урок (поділ учнів на творчі групи)
1