Українські землі у складі Австрійської імперії наприкінці ХУІІІ- першій половині ХІХ ст.
Тема :Урок узагальнення і тематичного оцінювання
Клас : 9
Мета:
-Узагальнити та закріпити знання про Європейську революцію на західноукраїнських землях, Головну Руську Раду, «Весну народів», революцію», роль ЗМІ у суспільстві,
-Розвивати вміння і навички : характеризувати історичних діячів, їх роль в історії, критично мислити та вести діалог
-Формувати ціннісне ставлення до реалізації прав та свобод людини, почуття патріотизму, особистісне ставлення щодо основних фактів, бути готовим захищати свої права та права інших
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації опорних знань
Хід уроку:
І. Організаційна частина
Зміст структури уроку |
Діяльність учнів, очікуваний результат
|
Мотивація навчальної діяльності |
Висловлюють власні судження
|
Актуалізація знань: повторення понять з теми |
|
Основна змістовно- діяльнісна частина: Робота в групах. Завдання1 : використовуючи джерело підручника, визначити , які права українців в Австрійській імперії порушувалися
Завдання ІІ. Переглянути фрагмент фільму «Світанок Відродження над Карпатами»( із циклу «Невідома Україна» та сформулювати питання до фрагменту. Робота в парах
Завдання ІІІ . «Борітеся – поборете». Визначити , які права відстоювали українські селяни під час селянських виступів ( «холерні бунти», повстання під проводом Л. Кобилиці, опришківський рух Штолюка
Завдлання ІУ. «Воля». Визначити , які права здобули українці західноукраїнських земель
Завдання У . «ГРР» .Визначити , які права українців в Австрійській імперії відстоював народний уряд Галичини.
Завдання УІ «ЗМІ». Визначити значення преси у формуванні громадської думки.( на прикладі газети «Зоря Галицька») , запропонувати власну назву газети та визначити її мету |
Практична робота з підручником. Усвідомлення необхідності захисту прав людини.
Усвідомлення важливості спільних дій при виконанні завдання
Усвідомлення необхідності боротьби за дотримання прав та свобод, розуміння переваг демократичного суспільства . Порівняти вимоги селян та права, які вибороли. Критичний аналіз здобутого результату.
Робота з джерелом з підручника Дискусія з приводу прагнень до суспільної справедливості та рівноправності. Уміння вести дискусію, висловлювати власну думку, толерантно ставитися до інших точок зору
Розуміння , що ЗМІ є потужним інструментом комунікації та контролю. |
Рефлексія |
Висловлення власних думок. Вміння оцінювання та самооцінювання результатів. Вправа «Мікрофон»
|
Підсумок уроку
|
|