Урок української мови
2 клас
Тема: Слова, які відповідають на питання
хто? що?(іменники)
Мета: навчати учнів розпізнавати іменники за питаннями хто? що?; поглиблювати знання учнів про слова — назви предметів; розвивати вміння ставити питання до слів; виховувати працелюбність.
Хід уроку
I.Організаційний момент
- Ми починаєм наш урок. А якими нам необхідно бути на уроці?
У- уважними
Р – розумними
О – охайними
К – кмітливими.
II.Каліграфічна хвилинка
А зараз відкриємо зошити,
запишемо число, класна робота.
Писати ми почнемо без зупинки
із каліграфічної хвилинки.
Лл ли ло лу ля ця лисиця
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має,
Їй на місці не сидиться,
А зовуть її… (лисиця).
— На яке питання відповідає слово лисиця?
— Поділіть це слово на склади, назвіть у ньому звуки.
Щоб оцінка була гарна,
треба вивести старанно
кожну букву, кожен штрих.
Клас працює, клас притих.
III.Актуалізація опорних знань учнів
3.1. Робота на індивідуальних картках.
3.2. Перевірка виконання домашнього завдання.
Працячоловікагодуєаліньмарнує.
Маленькапрацякращазавеликебезділля.
Розшифруй речення і запиши.
У 1 реченні підкресли головні члени речення.
Чого вчать вас ці прислів’я.
Які бувають речення за метою висловлювання? ( Розповідні, питальні, спонукальні.)
Їжте повільно, не поспішайте. (Яке це речення?)
Хліб усьому голова.(Визначте тип речення.)
Євген, ти виконав домашнє завдання?(Якого типу це речення?)
IV.Вивчення нового матеріалу. Оголошення теми і мети уроку.
Наша мова дуже багата. Велика частина слів означають назви предметів, що нас оточують. Такі слова відповідають на питання хто? або що? В українській мові вони називаються іменниками. Сьогодні на уроці ми навчимося знаходити іменники в реченні і ставити до них запитання.
1.Прослухайте віршик
Книжка, дошка, кабінет, |
Знайте, діти, наперед: |
Слова – іменники іменують предмети. Щоб іменники відгукнулися, треба їх спитати: Хто? або Що?
Назви людей і тварин відповідають на питання хто?
Назви всіх інших предметів відповідають на питання що?
Виберіть іменники і запишіть у зошит.
3. Робота за підручником с.108
Рогляньте малюнки. Дайте відповіді на запитання.
(Хто?)Школяр, поліцейський, повар, кінь. Їжак, риба.
(Що?)Літак, ракета, трактор, портфель, косинець, календар, машина.
4.Вправа 281 Чи може нам портфель про щось розповісти? Усно.
V.фізкультхвилинка
Руки в сторони та вгору —
На носочки піднялись.
Підніми голівку вгору —
Й на долоньки подивись.
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо.
Раз — присіли, руки прямо.
Встали — знову все так само.
Повертаємося вправно,
Все виконуємо гарно.
Вліво-вправо повернулись
І сусіду усміхнулись.
VI.Письмо під диктовку
Словникові слова
а) Директор, диктант, диван, календар, вулиця, портфель дитина, велосипед,.
б)Робота зі словом вулиця
Загадка
Посередині — дорога,
По боках — будинки. (Вулиця)
в)Утвори словосполучення
VII.Добери за зразком
Хто? Що?
скрипаль скрипка
моряк ……..
лісник …….
школяр …….
футболіст футбол
VIII. Гра « Хто у кого?»
У качки (хто?) каченя
у курки(хто?) курча
у вівці (хто?) ягня
у кози (хто?) козеня
у корови (хто?) теля
у свині (хто?) порося
IХ. Підсумок уроку.
– Що нового дізналися на уроці?
– Що таке іменник?
– Якими іменниками ви охарактеризуєте наш урок? (Гра, увага, цікавість, знання, тренування, наполегливість, навчання…)
– Чи був наш урок таким, яким ви його хотіли бачити на початку уроку?
. Домашнє завдання.
С. 111. вправа 287.
Вивчити правило.