Тема уроку. Правило переносу слів з апострофом.
Мета уроку. Навчати учнів правильно переносити слова з апострофом,
розвивати навички грамотного письма, фонематичний слух,
виховувати охайність, бережливе ставлення до свого здоров’я.
Обладнання. Картки для самостійної роботи, корони букв, презентація.
Хід уроку
Продзвенів дзвінок,
Починаєм наш урок.
До гостей поверніться,
Привітайтесь, усміхніться.
Тема нашого уроку « Перенос слів з апострофом».
Мета уроку: поширити знання про перенос слів, навчитися переносити слова з апострофом
Я такий же, як знак розділовий,
Я відомий усій дітворі.
Та в словах української мови
Я пишусь не внизу, а вгорі..
Правильно, діти, ви відгадали — я Апостроф!!
/Апостроф запитує дітей/
/Учні розповідають правило/
Вчитель:
Після букв, запам’ятайте:
Бе, Пе, Ве, еФ, еМ та еР /Виходять учні з коронами букв/
Всі апостроф проставляйте
Перед Я, Ю, Є, Ї
Назавжди запам’ятайте
Де апостроф наш писать.
Добре правила вивчайте,
Правила ці треба знать
2.3.Вправа «Піймай слова»
Апостроф пропонує гру.
Завдання: почувши слово з роздільною вимовою, потрібно плеснути в долоні
/хлопчик апостроф зачитує слова/
Бур’ян, м’ята, зілля, ліплять, подвір’я, буряк, солов’ї, моря, співають, сім’я.
2.4.Каліграфічна хвилинка
Проведемо каліграфічну хвилинку.
Пригадаємо, як поєднуються букви у словах, де є апостроф. У цьому випадку
з’ єднання букв відривне.
б’ є в’ ю р’я пір’я
Введемо слово пір‘я у речення. Прочитайте прислів’я. Поясніть його значення.
/Окраса птахів - це їх різнокольорове яскраве забарвлення. А людину цінують не за зовнішній вигляд, а за знання, її розум/
Пташка красна своїм пір’ям, а людина знанням.
2.5. Словниковий малюнковий коментований диктант.
М’яч, п’ять, пір’я, дев’ять, сім’я, пам’ятник.
2.6 Звуко-буквений аналіз слів
Дев’ять, сім’я.
3.1. Робота над вправою 183.
Прочитати жартівливий вірш.
Чому цей вірш жартіливий?
Про що в ньому розповідається?
Хто з вас любить грати з комп’ютером?
Пам’ятайте: довго працювати з комп’ютером шкідливо для здоров’я. Дітям вашого віку потрібно займатись 30хв.
Слово «комп’ютер» іноземного походження, що позначає пристрій, що діє автоматично за заздалегідь складеною програмою
Це слово словникове, правопис якого потрібно запам’ятати.
Як пишеться це слово?
Поділіть слово комп’ютер на склади.
Як переносяться слова з рядка в рядок?
Поділіть для переносу слово комп’ютер.
Це слово можна перенести ще так : комп’-ютер.
Зверніть увагу, де знаходться апостроф?
Запам’ятайте: апостроф при переносі не відокремлюється від попередньої букви.
32.Читання правила з підручника.
Прочитайте вірш.
Про кого розповідається?
Що збирають діти?
Як одним словом їх назвати?
Це лікарські рослини. Вони допомагають людям під час захворювань.
Слова з апострофом поділити для переносу.
/завдання виконується на дошці/
Капелюх із соломи – солом’яний капелюх.
1 ряд. Будинок із каменю,
2 ряд. Ліжко з дерева,
3 ряд. Луска риби.
Поділити слова з апострофом для переносу.
Усно скласти речення з утвореними словосполученнями.
З’єднати частини слова, щоб утворилось ціле.
Прочитати, які слова утворились.
Яке із слів не переноситься з рядка в рядок?
Поділити для переносу слова.
РЕП
ПАМ ЮН
В ЯТЬ
ЯХ
А) для роздільної вимови;
Б) для подовженої вимови.
2. При переносі апостроф:
А) відокремлюється від попередньої букви;
Б) не відокремлюється від попередньої букви.
3. Слово «пір’їна» переноситься так:
А) пір’ –їна
Б) пір-‘ їна.
6. Підсумок уроку.
6.1. Гра «Закінчити речення»
На уроці я навчився………………………….
На уроці я запам‘ятав …………………………
6.2 Гра «Лото». Робота в парах.
А ось, як ви навчились переносити слова з апострофом, перевіримо погравши гру «Лото», працюючи в парах.
Якщо слово правильно поділено для переносу, покладіть зелений кружечок, якщо ні – червоний.
Перевіримо.
-Ну, що Апострофу, ти задоволений, як наші діти працювали. За гарну роботу на уроці ви отримаєте подарунок від Апострофа.
РЕП
ПАМ ЮН
В ЯТЬ
ЯХ
………………………………………………………………………………….....................................