Мета:
Уміння вчитися: формувати вміння учнів раціонально розподіляти час, організовувати навчальну діяльність у взаємодії з іншими учасниками в парі, в групі:
Комунікативної: формувати вміння толерантно вести діалог, аналізувати мовні явища, групувати за певними ознаками, використовувати різні способи перевірки:
Соціальної: розвивати вміння працювати в команді, виховувати почуття дружби, правила здорового харчування.
Тип уроку: урок практичного застосування умінь та навичок
Обладнання: загадки, карточки із завданнями для роботи в групі, картка для
самооцінювання
Хід уроку
І. Організація класу. Створення позитивного настрою.
Чути дзвоник голосистий,
Ллється голос його чистий.
Всіх скликає на урок
Цей чудовий наш дзвінок.
Ви спокійно всі сідайте,
Працювати починайте.
ІІ. Актуалізація опорних знань
· Весь світ годую, а сама не їм.(земля)
· Зубів не має, а кусає. (кропива)
· Довгі вуха має, швидко в лісі стрибає .(заєць)
· У світі одна – всім потрібна вона (Батьківщина)
· Не золоте, а найдорожче (життя)
· Як подивишся на нього,
Бачиш в нім себе самого
Отаким, яким буваєш.
Що це, друже, відгадаєш? (дзеркало)
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
ІV. Сприймання і усвідомлення матеріалу
ІV. Узагальнення і систематизація знань.
Робота в групах.
1 група.
Зацвіли усі (діброва) __________
І (долина)________, і (луг) _________,
І (річка)__________ синіють знову
І не входять в (берег)___________.
2 група.
Україна – це тихі (вода)_________ і ясні (зоря)________, зелені (сад) ________і білі (хата)__________, лани золотої (пшениця)__________. Україна – розкішний вінок з рути і (барвінок)__________________.
V. Підсумок уроку.
- Про що ми говорили на уроці?
- Які цінні думки запам’ятали?
- У яких числах вживаються іменники?
VІ. Домашнє завдання.
Вправа 112