Матеріал для уроку української мови містить художні тексти, які учні співставляють з науковими. Формулюють певну інформацію в різних стилях. При цьому до інтелектуальної сфери долучається така важлива для дитини емоційна сфера, що створює атмосферу уроку, який є цікавим, активним, веселим і науковим одночасно.
ПОВНІ І КОРОТКІ ФОРМИ ПРИКМЕТНИКІВ.
МЕТА: (на дошці) знати, що якісні прикметники бувають повні( золотий, золотая, вечірній), короткі( молод, хорош) і стягнені (золота, вечірня, цікава); (на картці)
Цікавий – цікавіший, більш цікавий, найцікавіший, найбільш цікавий;
Сміливий –
Високий –
Білий -
Ступені в нас порівняння, вищий і найвищий – звання!
Світ складався з коротких хвилин і годин, які збиралися разом, щоби утворити повний день. І в цьому дні повинно поміститися і сонечко, що зустрічає ранок, і посмішка мами, яка нахиляється над тобою, щоб ще раз сказати: ти найкращий, не підведи мене; і друзі,що чекають на тебе у школі, а ще науки, мистецтва, спорт. В своєму дні ти можеш стати абсолютним творцем настрою, думок, мрій, перспектив. Можеш будувати повноту, творити, а можеш і руйнувати коротко, бездумно, нехтуючи іншими і собою.
Світ складається з коротких та повних років, в яких поміщається повага до людей, а значить і до себе. У прикметника теж повні та короткі, стягнені і нестягнені форми. І всі в повазі до мови вживаються. Вона звучить, співає, відображає життя і … нас.
- Правило Життя за текстом;