УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ "ЛЕКСИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ СЛОВА. ТЕМАТИЧНІ ГРУПИ СЛІВ"

Про матеріал

УРОК З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У 2 КЛАСІ

"ЛЕКСИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ СЛОВА. ТЕМАТИЧНІ ГРУПИ СЛІВ"

розширює знання учнів про слово; вчить групувати предмети за певними ознаками; розвиває зв'язне мовлення учнів; збагачує словниковий запас; виховує любов до природи.

Перегляд файлу

УРОК З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У 2-А КЛАСІ

ТЕМА: ЛЕКСИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ СЛОВА. ТЕМАТИЧНІ ГРУПИ СЛІВ

Мета: розширювати  знання  учнів  про  слово;  вчити  групувати  предмети  за  певними ознаками; розвивати зв’язне мовлення учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I.  Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

2. Каліграфічна хвилинка

— З останніх букв поданих слів утворіть нове слово. Запишіть його.

Дід, синиця, кит, море, канал. (Дятел)

— Поділіть слово на склади.

— Роз’єднайте слова, напишіть каліграфічно.

Дятеллікуєдерева.

III. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні ми продовжимо спостереження за роллю слів у мовленні.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 62–63)

Вправа 1

— Розгляньте малюнки.

— Запишіть назви предметів у дві групи.

— Яке слово — назва грибів має інше значення?

— Відгадайте загадку.

Вам про дивне диво  

Розкажу правдиво.

Що малі звірята

Не могли впізнати?

Пробігала лиска.

— Величенька миска!

Пролітала сойка.

— Гарна парасолька!

А їжак міркує:

— Як ніхто не чує?

Парасолька свіжа,

Наче справжня їжа!

Жовті братики й сестрички

Називаються... (лисички).

— Складіть і запишіть з цим словом речення.

2. Фізкультхвилинка

3. Продовження роботи за підручником

Вправа 2

— Прочитайте текст. Про кого він? Які пташки згадуються в тексті? Як на-зивають пташок, які відлітають у теплі краї?

Гра «Зимуючі — перелітні»

— Відгадайте загадки. Якщо птах перелітній — помахайте руками, якщо

зимуючий — сидіть спокійно.

Маленький, сіренький   y

По гаях літає,

Уночі співає.

Як сонце заходить,

Він чарівний спів заводить. (Соловей)

Вона животик жовтий має,   y

Ще й чорну краватку одягає.

Пташина жвава і маленька,

Співає дзвінко, веселенько,—

Той спів узимку кожен чує.

Шматочок сальця їй смакує.

Що ж це за пташка невеличка,

чи здогадались ви?.. (Синичка).

Ноги довгі, мов жердини,   y

чванькувата ця пташина,

Нові чоботи убрала,

По болоту почвалала. (Чапля)

Дивний ключ у небі лине,   y

Не залізний, а пташиний.

Цим ключем в осінній млі

Відлітають... (журавлі).

чорно-біла, метушлива,   y

Голосно скрекоче,

Мабуть, злодійка-пташина

Знов щось вкрасти хоче,

чи люстерко, чи намисто —

На це в неї вдосталь хисту,

Ох і пройда ж ти нівроку,

Хитра злодійка... (сорока).

— Як допоможемо зимуючим пташкам пережити люті холоди, завірюхи?

  Випишіть  із  тексту  вправи  2  підкреслені  слова.  Доберіть  до  них  слова,

протилежні за значенням. (Відлітати — прилітати; чужі — рідні; далекі —

близькі; теплі — холодні.)

— Спишіть останнє речення тексту. Яким одним словом можна назвати виділені слова?

Вправа 3

— Розгляньте малюнки.

— Виберіть і виконайте завдання.

V. Домашнє Завдання

С. 63. — Спишіть другий абзац вправи 2. Підкресліть слова, які відповідають на

питання хто?

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Які завдання було виконувати цікаво?

ПІДГОТУВАЛА: ВЧИТЕЛЬ – ПИЛИПІВ О. З.

docx
Додано
9 липня 2018
Переглядів
1501
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку