УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ "ВЕЛИКА БУКВА В КЛИЧКАХ ТВАРИН. СЛОВА ПРИВІТАННЯ"

Про матеріал

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У 2 КЛАСІ

"ВЕЛИКА БУКВА В КЛИЧКАХ ТВАРИН. СЛОВА ПРИВІТАННЯ" сприяє формуванню в учнів уміння розрізняти тварину та її кличку, писати клички тварин з великої букви; перевіряє вміння учнів писати аудіювання; розвиває зв'язне мовлення учнів,спостережливість, творчу уяву; розширює світогляд; виховує любов до тварин.

Перегляд файлу

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У 2-А КЛАСІ

ВЕЛИКА БУКВА В КЛИЧКАХ ТВАРИН. СЛОВА ПРИВІТАННЯ

 

Мета:формувати в учнів уміння розрізняти тварину та її кличку, писати клички тварин з великої букви; перевірити вміння учнів писати аудіювання; розвивати зв’язне мовлення учнів,спостережливість, творчу уяву; розширювати світогляд; виховувати любов до тварин.

 

Хід уроку

 

I.  Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Гра «Утвори ім’я»

— Від поданих слів — імен дорослих — утворіть дитячі імена.

Іван — Іванко  Марина — Маринка

Олена — Оленка  Андрій — Андрійко

— Як пишуться імена, по батькові та прізвища людей?

2. Посміхніться!

Сонячний зайчик стриб-стриб по кімнаті,

Весело Галі і весело Наті,—

Зайчика того ловили — ловили,

І... лиш однесеньку чашку розбили.

Н. Поклад

III. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми і мети уроку

— Послухайте вірш. Запам’ятайте клички тварин.

Є у мене киця Мурка,

Дуже мудра кішка.

Тільки скажеш «Замазурка!»

  • Вмивається трішки.

А синок її Васько

Муркне: «Мила нене,

Поки вип’ю молоко,

Вимийся за мене».

П. Воронько

— Як звали кішку? А її сина?

— Як пишуться клички тварин?

— Сьогодні ми будемо закріплювати вміння писати клички тварин.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Хвилинка каліграфії

Ча Ве Пу Веселка

Корова Веселка паслася на луках.

— Хто пасеться на луках?

— Яка кличка в тварини?

— Як пишеться кличка тварини?

2. Робота за підручником (с. 78)

Вправа 1

— Розгляньте малюнки героїв мультфільмів.

— Прочитайте підписи під малюнками. Це — клички тварин. З якої букви

написані ці слова?

— Спишіть за зразком. Підкресліть слово — назву героя.

V.  Закріплення вивченого матеріалу

1. Продовження роботи за підручником (с. 78–80)

Вправа 2

  Розгляньте  малюнок.  Зверніть  увагу  на  вигляд  учителя  пана  Миколи.

Який  він?  (Добрий,  уважний,  розумний,  турботливий)  Продовжіть  речення.

— чому кличка качечки — Прачечка?

— Випишіть клички дітей-тварин за зразком.

— Прочитайте виразно привітання вчителя, відповідь учнів.

2. Спілкуємося красно!

— Які слова використовуються для привітання? Як слід говорити ці слова?

3. Фізкультхвилинка Гра «Велика чи мала буква?»

Учитель називає слова, серед яких є імена, прізвища людей, назви і клички

тварин. На великі – встають, а на малі – сідають.

Мурка,  дівчинка,  Леся,  Олег,  корова,  Іван  Григорович,  їжак,  Барсик,

Лиска, Павлюк, лисичка, Маргарита, Бровко, Оксана Петрівна.

Виграє той, хто жодного разу не помилиться.

4. Продовження роботи за підручником (с. 80–81)

Вправа 1

— Відгадайте загадку.

Скачуть на болоті  

Зелененькі лапки,

Квакають завзято

Веселенькі... (жабки).

— Прочитайте вірш про дуже розумну й освічену жабку. Що читає жабка?

— Спишіть текст, який читає жабка. Підкресліть слова, які відповідають

на питання що?. У підкресленому слові вимовте звуки.

Вправа 2

— Прочитайте текст.

Умовно підкресліть назви тварин однією рискою, а клички — двома.

З якої букви пишуться клички тварин?

5.  Вправа 3 – усно.

Гра «Упізнай казкового героя»

Він веселий і незлобний,  

Цей хороший дивачок.

З ним господар, хлопчик Робін,

І товариш — П’ятачок.

До прогулянок він ласий,

Є на мед чутливий нюх,

Зветься плюшевий ведмедик,

Всім відомо,.. (Вінні-Пух).

Він звірят усіх лікує,  

Від холери їх рятує.

Вилікує він за мить

Все, що в звірів заболить. (Айболить)

6. Гра «Знайди зайве»

— У кожному рядку знайдіть «зайве» слово чи словосполучення. Поясніть

свій вибір.

Іванко, Петрик, Марійка, Олесь. (Марійка — ім’я дівчинки.)

Кіт  Цезар,  корова  Лиска,  брат  Богдан,  пес  Кудлай.  (Брат  Богдан 

людина.)

Олена Петрівна, Ольга Василівна, Іванович, Марія Федорівна. (Іванович —

чоловік без імені.)

VI. Перевірна робота. Аудіювання

  1. Послухай текст.

 

Боягузка

 

Валя боялася мишей, жаб, павуків, гусені. Усі її так і звали — боягузка.

Одного разу діти гралися в піску. Разом з ними був і малий Андрійко. Він ще не вмів ходити, а тільки повзав.

Раптом хтось закричав:

— Кудлай з ланцюга зірвався! Бережіться, діти!

Усі кинулися тікати. Валя побігла в садок і зачинила хвіртку. На піску лишився малий Андрійко.

Собака наближався до Андрійка. Валя вискочила з хвіртки і затулила собою Андрійка.

Великий злий собака біг прямо на Валю.

Валя кинула в нього совком і закричала:

— Йди геть!

Тут підбіг сторож і забрав собаку. Валя заплакала.

—Чому ти плачеш? — запитали діти.

—Я дуже злякалася... — сказала Валя.

За Н.Артюховою 

 

(Початкова школа № 12/2009)

 

Виконай тестові завдання:

1.   Де гралися діти?

   А У піску.

   Б У садку.

2.  Якою була кличка в собаки?

   А Рекс.

   Б Кудлай.

3.  Чому Андрійко не втік від собаки?

           А Бо не помітив собаки.

           Б Бо не вмів ходити.

4.  Чи справедливо діти називали Валю боягузкою?

  А Так, бо вона всього боялася.

      Б  Ні, бо вона забула про страх і затулила Андрійка від собаки.

VІІ. Домашнє завдання

С. 81. Випишіть назви тварин і їхні клички з казки Івана Франка «Ріпка» - І в.

С.81впр.3Випишіть назви тварин і їхні клички з казки Івана Франка«Ріпка»-ІІ в.

VІІІ. Підсумок уроку

— Закінчіть речення.

Сьогодні на уроці ми вчилися...  

Я дізнався...  

Найбільше мені сподобалося...  

 

ПІДГОТУВАЛА: ВЧИТЕЛЬ ПИЛИПІВ О.

 

docx
Додано
9 липня 2018
Переглядів
3525
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку