УРОК УКРАЇНСЬКОЇ В 4 КЛАСІ
( підручник для 4 класу закладів загальної середньої освіти,
автори: М. Чабайовська, Н. Омельченко, С. Кожушко)
Тема. Неозначена форма дієслова
Мета. Формувати вміння розпізнавати неозначену форму дієслова, вміння утворювати часові форми дієслів від неозначеної форми; розвивати мовленнєву компетентність, логічне, образне мислення, різні види пам'яті. Виховувати почуття любові до життя.
Обладнання: комп'ютер, проектор, проектна дошка, наочний та дидактичний матеріал.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Девіз уроку:
Рідну мову ми вивчаємо,
неозначену форму дієслова вживаємо.
Будемо відмінно працювати
та більше знати.
ІІ. Створення психологічного настрою.
ОЧІКУВАННЯ
Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Продовж речення….
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
Вправа 4, с.45.
ІV. Мотивація навчальної діяльності
- Чи уявляєте ви наше спілкування без уживання дієслів?
Актуалізація опорних знань
Гра «Всезнайки»
Зразок.
V. Повідомлення теми уроку
- Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати вивчати неозначену форму дієслова.
Твердження |
Так |
Ні |
Дієслова поділяють на дві дієвідміни. |
|
|
Дієслова пишу, читаю належать до ІІ дієвідміни. |
|
|
Дієслова кричу, клею належать до І дієвідміни |
|
|
Що робити? Шукати, сміятися, розкидати,
Що зробити? Домогтися, подивитися, розпалити, подушити, забрати.
Прочитайте фразеологізми. Виберіть з довідки дієслова, які будуть їх тлумаченням.
Надувати губи – ображатися;
Накивати п’ятами – втекти;
Робити з мухи слона – перебільшувати;
Пекти раків – червоніти;
Байдики бити – ледарювати.
Порада. Вживайте фразеологізми у мовленні.
VІ. Узагальнення і систематизація знань
Візьміть до уваги! Дієслова в неозначеній формі вживають із суфіксами -ти і -ть: жити - жить. Після них іноді стоять суфікси -ся, -сь: гратися – гратись.
Хвилинка здоров’я
Фізкультхвилинка
Вправа «Дослідники». Завдання 4.Самостійна робота.
Праця – працювати;
Малювання – малювати;
Зелень – зеленіти;
Життя – жити;
Сміх – сміятися;
Мовчання – мовчати.
Робота в парах (усно).
- Прочитайте фразеологізми з вправи 3. Поясніть, що означають ці вислови один одному.
- Складіть речення з двома фразеологізми на вибір.
Самооцінювання «Чарівне дерево».
VІІ. Домашнє завдання
Зробіть звуко-буквений аналіз виділених слів вправи 4.
VІІІ. Підсумок уроку
- Сьогодні на уроці ви гарно працювали.
- Чи справдились ваші очікування?
- Чи брали ви активну участь у роботі групи?
- Чи надавали підтримку іншим учням?