Урок української мови "Повторення вивченого про іменник, як частину мови."

Про матеріал
закріпити знання учнів про загальне значення іменника; формувати вміння розпізнавати іменники серед інших частин мови.
Перегляд файлу

Урок української мови, 4 клас

 

Тема. Повторення вивченого про іменник, як частину мови.

Мета: закріпити знання учнів про загальне значення іменника; формувати вміння розпізнавати іменники  серед інших частин мови;  розвивати мислення, уважність учнів, пам'ять, вміння аналізувати; виховувати старанність, самостійність, відповідальність за виконану роботу,  взаємодопомогу під час роботи в парах.

Хід уроку

І. Організація класу.

Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться,

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок.

-Ваша усмішка може зігріти своїм теплом всіх оточуючих, покращити настрій. Посміхніться один одному.

-Яким ви хочете бачити наш урок?(цікавим, творчим, веселим)

-А на уроці ви якими повинні бути?(уважними, розумними, активними)

ІІ. Повідомлення теми уроку.

-Молодці, а тепер переходимо до теми уроку, а щоб про неї дізнатися, треба розгадати кросворд.

                                                  Б    І   Л  К  А 

                                              Т  У   М  А   Н

                                          В  І   Т   Е   Р

                                   С Н І  Ж  И  Н  К  А

                                          О  С  І   Н   Ь

                                                    З  И  М  А

                             Б  У  Р  У  Л  Ь  К  А 

1. В лісі вогник рудуватий, шишки лускає завзято.  ( білка )

2. Сиві воли усе поле затягли. ( туман )

3. Крил не має, скрізь літає та ще й куряву здіймає. ( вітер )

4. Ніжна зірка сніжно-біла на рукав мені злетіла. Поки ніс її сюди, стала  краплею води. (сніжинка)

5. Невидимка ходить в гаї, всі дерева роздягає. ( осінь )

6. Холодна, біла, ліс оголила. Скувала річку і струмок зупинила. ( зима )

7.       Що росте догори коренем? ( бурулька )

     -Яке утворилося слово ? (Іменник).

     -Правильно, сьогодні ми пригадаємо все, що вивчили про іменник.

-Подивіться діти, хто до нас завітав! Давні наші знайомі «Мовонька» і «Суржик». Знаний ледар Суржик дивується, для чого ми взагалі вивчаємо іменник. Давайте разом доведемо Суржикові, що знання про іменник нам потрібні.

ІІІ Актуалізація опорних знань

1.Каліграфічна хвилинка.

Ім   ен    ник

2.Мозковий штурм.

-А взагалі, що ви вже знаєте про іменник?

-Що називають слова-іменники?

-На які питання відповідають?

-Чому до одних питання Хто? до інших Що?

-Як змінюються іменники?

-В якому роді можуть стояти?

-Молодці. А ось як ми використовуємо свої знання про іменник, взялася перевірити «Мовонька». Спробуємо виконати її завдання.

3.Завдання1.(робота в парі)

На столах конверти.

-З даних слів діти І варіанта виписують назви істот, ІІ варіанта-неістот.

                   заєць                                      зошит

                   дівчинка                                пенал

                   ведмідь                                  трава

                   тато                                        олівець

                   пташка                                   машина

-Діти, що ми повторили про іменник в цьому завданні?

4.Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зроби чотири кроки.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз.

За роботу - все гаразд.

5. Завдання 2 (по рядах)

- З поданих слів учні І ряду виписують іменники чоловічого роду, ІІ ряду-жіночого, ІІІ ряду-середнього.

Дерево, земля, пень, озеро, плаття, портфель, трава, олівець, книжка, сонце, зима, ліс, учень, вікно, вода.

-Що ми повторили в цьому завданні?

6. Завдання 3.(по рядах)

-Подані слова розподілити на дві групи: І варіант-іменники, які стоять в однині, ІІ варіант-в множині.

Озера, будинок, жінка, м′ячі, дуби, вовк, ручка, олівці, море, села.

-Що про іменник ми пригадали в цьому завданні?

7.Робота з загадкою.

-Багато вже повторили про Іменник, а от як він ще змінюється, ви пригадаєте, коли відгадаєте загадку.

Сім лицарів казкових

Вірно служать рідній мові.

Так слова єднати вміють,

Що усі їх розуміють.

-Про що йде мова?

8. Мікрофон

-Скільки відмінків в українській мові?

-Скільки відповідають на питання?

-Який не відповідає на питання?

-Де використовують кличний відмінок?

-Який відмінок є початковою формою іменника?

9. Завдання 4

В реченні знайти іменники і визначити їх відмінок.

Кетяги(Н.в) калини(Р.в) лежать на хлібині(М.в).

Що ми повторили в цьому завданні?

ІV. Закріплення вивченого.

-Ми плідно з вами попрацювали, виконали всі завдання, а ось Суржик своє завдання не виконав. Давайте спробуємо йому допомогти.

Завдання

Побудувати речення, ставлячі іменники в потрібному відмінку.

Ми, гості, з, зустрічаємо, хліб, сіль, і, дорогих

V. Рефлексія

-Ну що , діти, довели ми Суржикові, що знання йому потрібні?

-Чи справдилися ваші очікування від уроку?

-Чи були ви активні?

-Чи були ви уважні?

Мої сподівання справдилися. Ви гарно працювали. А ось результати ми побачимо на наступному уроці, коли напишемо контрольну роботу.

VІ. Домашнє завдання:

-Скласти кросворд зі слів-іменників, де ключовим словом буде тема нашого уроку.

-Дякую за роботу!

 

 

docx
Додано
4 січня
Переглядів
167
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку