Українська мова
1 клас
Мета. Засвоювати українські назви свійських тварин. Розширювати знання дітей про свійських тварин.Формувати навички дослідницької діяльності, вміння класифікувати, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті.
Розвивати уміння висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками. Розвивати уяву, кмітливість.
Виховувати любов до тварин.
Обладнання: презентація за темою, матеріали до ігор, мікрофон, картки для роботи в парах.
Хід уроку
І.Організація класу:
І знову дзвоник кличе в клас.
Знання нові чекають нас.
Ми дуже любим рідну мову.
Її мелодію чудову.
ІІ. Актуалізаціяя опорних знань. Мотивація учбової діяльності.
Діти відгадують загадки, на екрані з’являються зображення тварин.
Гавкає, кусає,
В дім не пускає.( Собака)
Має вуха, довгий хвіст,
Молоко, сметану їсть.
Стерегтися мишкам слід,
Якщо є у хаті … (кіт)
Голодна - мукає.
Сита – жує.
Всім дітям
Молоко дає. (Корова)
І возити , і тягати,
На собі людей катати
День у день йому не лінь,
Помічник в хазяйстві…(кінь)
І мала і кучерява
І тихенька і ласкава
Має братця баранця
Називається … (вівця)
З рогами, а не бик.
Доять, а не корова.
Кору здирає,
А кошиків не плете. (Коза )
2. Мозковий штурм.
- Де живуть ці тварини? (Біля людей. Надворі та в хаті.)
- Де вони беруть собі їжу? (Їх годують люди.)
- Для чого люди тримають біля себе тварин? Яку користь вони приносять людям?
- До свійських чи диких тварин відносяться саме ці тварини?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Технологія очікування.
- Про що ви б хотіли дізнатися на уроці?
- Сьогодні на уроці ми будемо вивчати свійських тварин, їх ознаки та значення у житті людей.
IV. Формування знань, умінь та навичок.
1.Гра «Хто як голос подає?»
Собака – гавкає, кішка – нявкає, свиня –хрюкає, кінь – ірже, корова – мукає, вівця – бекає, коза – мекає?
2.Робота в парах. Вправа «Засели тварин». Робота з картками.
- Кожна тваринка має своє житло. Ваше завдання визначити місце для житла кожної тваринки.
3. Робота в групах. Гра « Опиши мене. Чим я корисний для людей?»
- Яких правил роботи в групах ми повинні дотримуватись?
(Уважно слухати думки однокласників. Говорити по черзі. Не перебивати один одного. )
Групи отримують малюнки свійських тварин:
4. Робота з підручником Гра «Назви дитинча»
Корова – теля
Свиня – порося
Вівця – ягня
Кролиця – кроленя
Курка – курча
Гуска – гусеня
Кінь – лоша
5.Робота в зошиті.
- Зберіть «низку» тварин. Знайдіть слова в додатку, наклейте на місці крапок.
V. Рефлексія. Вправа «Мікрофон»
- Чим корисні свійські тварини?
- Яку тваринку ви б хотіли завести вдома?
1