Розрізнення на слух і на письмі слів з подвоєними приголосними
Урок української мови в 4 класі
Мета:
Обладнання: малюнок білочки в гамаку з градусником, малюнки Вовчика і Лиса, набір слів для речення, анаграми по темі уроку, матеріал до гри «Відчини віконце», перфокарти, прислів’я, зразки каліграфічного письма, кошики з грибами, шишками, горішками.
Хід уроку
І. Нервово-психічна підготовка дітей до уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
ТЕЛЕГРАМА
« Увага! Увага! Увага!
В лісі трапилась біда –
Захворіла Білочка руда.
Йде до нас зима холодна.
Білочка буде голодна.
Небайдужість проявіть,
Білочці допоможіть!»
Вчитель:
У дуплі у соснячку
Лежить Білка в гамачку.
Встати Білочка не може.
Може, діти, допоможем?
Чи ж готові ви, малята,
Білку нашу рятувати?
Учні:
Горю зарадити можемо
Білочці ми допоможемо!!!
Вчитель:
Шлях до Білки не простий,
Шлях до Білочки складний.
Під горою густий ліс.
Живуть там Вовк і хитрий Лис.
В ліс пропустять лиш тоді,
Як справимось з завданням всі.
Шлях завдань ми як пройдем,
Швидко Білочку знайдем.
І в дуплі у комірчині
Будуть в Білки повні скрині:
І насіння, і гриби,
І горішки, і шишки.
То ж часу свого не гаймо,
До завдання приступаймо.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
ІV. Актуалізація опорних знань
У темному лісі, якраз на узліссі
Зібралися звірі пограти в квача.
Тут зайчика Митю вовчок догнав миттю
Й торкнувся легенько йому до плеча.
Лісі – узліссі, Митю – миттю.
Пояснити слова: узлісся, миттю.
V. Робота над загадками.
1. На вазі не зважиш, на базарі не купиш. (Знання)
2. На стелі в куточку висить сито, не руками звито. (Павутиння)
3. Цока, цока на стіні: - Не спізнись, - гука мені. (Годинник)
4. Його добувають шахтарі дуже глибоко… із-під землі. (Вугілля)
(Відгадки записати, поділивши для переносу)
VІ. Робота над реченням
VІІ. Бачу, треба вже спочити,
Фізкультпаузу зробити.
Лапки вбоки, вгору вушка
Скачуть білочки подружки.
1-2-3-4-5 – по гілках вони летять.
Кожен ранок на галяві
Роблять білки вільні вправи:
1-2-3-4-5 – люблять білочки стрибать.
Піднялися, потягнулись,
До роботи повернулись.
VІІІ. Творча робота
завдання колосся взуття життя
кам’яне шкіряне шкільне цікаве
ІX. Робота з перфокартками: вставити пропущені букви.
X. Гра «Відчини віконце»: дібрати потрібні букви у віконця зі словами
XІ. Прочитай анаграми:
XІІ. Робота над прислів’ями (із слів, які знаходяться в конвертах скласти прислів’я)
XІІІ. Домашнє завдання
Завдання 18, стор. 52 (подані слова поділити для переносу)
XІV. Підсумок уроку
Дупло, де Білочка знайшли.
Чай з малиною зробили,
М’яку постіль постелили.
Поскладали всі припаси.
Хай частує Білка ласо!
Ну, що ж, не будем заважати,
Час додому вирушати.
Ми у казці побували,
Білочку порятували.
І скажіть мені, будь ласка,
Чи сподобалась вам казка?