Урок української мови "Узагальнення знань учнів про речення (впр. 1-3, с. 168)"

Про матеріал
Тема. Узагальнення знань учнів про речення (впр. 1-3, с. 168) Мета. Закріпити знання учнів, набуті під час вивчення розділу «Речення»; вміння правильно інтонувати і поширювати речення; розвивати зв’язне мовлення; складати невеликі діалоги; виховувати культуру мовлення. Обладнання. Предметні малюнки, картки . Тип уроку. Комбінований
Перегляд файлу

Дата                                 Урок                               Укр.мова                           2 кл.

Тема. Узагальнення знань учнів про речення (впр. 1-3, с. 168)

Мета. Закріпити знання учнів, набуті під час вивчення розділу «Речення»; вміння правильно інтонувати і поширювати речення; розвивати зв’язне мовлення; складати невеликі діалоги; виховувати культуру мовлення.

Обладнання. Предметні малюнки, картки .

Тип уроку. Комбінований

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка д\з. (Робота в парах)

2. Каліграфічна хвилинка.

Вп ло од ві р’я пір’я подвір’я

Впало пір’я на подвір’я.

- Яке це речення за метою висловлювання?

- Визначте головні слова у реченні. Підкресліть їх.

3. Вибірковий диктант.

- Уважно слухайте прислів’я, які я диктуватиму. Виписуйте з них у зошит тільки головні слова з кожного речення.

Лежачий камінь мохом обростає. Працьовита людина рано встає.

Праця прикрашає життя. Робота розуму навчає. Праця все здолає.

4. Робота за картками. (Індивідуальна робота)

Під час уроку за необхідності

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Повторення про типи речень за метою висловлювання.

— Які бувають речення за метою висловлювання?

— З якою метою у мовленні вживається кожен тип речення?

— Які розділові знаки ставляться в розповідних, питальних, спонукальних реченнях?

2. Склади із слів речення. Запиши їх.

З, Петрик, їхав, трамваєм, мамою.

Бабуся, у, зайшла, старенька, трамвай.

Місцем, Петрик, поступився, їй.

3. Визначення меж речень

- Прочитайте і спишіть. Правильно позначте початок і кінець кожного речення.

моя мама лікар мій тато учитель на його уроках діти вчаться малювати фарбами я також люблю  малювати.

4. Пальчикова гімнастика.

5. Складання речень за поданими схемами.

— Складіть речення за схемами.

____   ==== … .

… …===  _____ .

… ====  ____ ?

6. Підкресли головні слова у реченнях.

Ліс зустрічає гостей привітним шумом.

Через море додому повертались лелеки.

7. Визнач, скільки речень у тексті.

У Івасика є сестричка її звати Оленка хлопчик любить свою сестричку він зробив для неї іграшковий посуд.

8. Фізкультхвилинка «Я — розділовий знак».

Учитель читає різні речення. Учні присідають, якщо в кінці речення повинна стояти крапка, стоять струнко, якщо — знак оклику, нагинаються, якщо —

знак питання.

9. Розвиток діалогічного мовлення.

— Попрацюйте в парах. Запропонуйте другові пограти в якусь гру. Домовтеся про ваші ролі у грі.

Зразок.  — Оленко, давай пограємось.

— Давай. А в яку гру?

— Ми будемо грати в «Квача».

— Добре. Я буду доганяти, а ти тікай.

10. Прочитай. Підкресли у тексті спонукальні речення.

Скоро настане зима. Землю засипле снігом. Голодно буде пташкам. Давайте допоможемо їм. Розвісьте годівнички в саду. Накришіть туди хліба, насипте насіння. Пташки будуть вдячні вам.

11. Встанови зв’язок слів у реченні.

На нивах блищить золота пшениця.

Пшениця (що робить?) …; пшениця (яка?) …; блищить (де?) … .

12. Пошир речення іншими словами, запиши його.

Співає пташка.

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

— Яке завдання виявилося для вас найважчим?

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 168, в.2. в.3

 

docx
Додано
30 березня 2019
Переглядів
1046
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку