Урок української мови в 1 класі "Письмо вивчених літер і з’єднань, списування друкованого речення"

Про матеріал
У запропонованій розробці уроку української мови використовуються дидактичні ігри та вправи, які забезпечують різноманітну активну практичну діяльність кожного учня; розвивають логічне мислення дітей, вміння порівнювати та класифікувати; тренують пам′ять та увагу.
Перегляд файлу

Урок української мови в 1 класі

Тема: Письмо вивчених літер і з’єднань, списування  друкованого речення

Мета:  закріплювати вміння учнів писати  малу, велику літеру «ге», з’єднання і слова з ними, переводити друковані літери в писані; розвивати дрібну моторику кисті руки , розвивати навички грамотного і каліграфічного письма; виховувати акуратність, старання під час письма.

Обладнання : плакати «Алфавіт» і «Сиди правильно», картки з дидактичними іграми, картки зі словами для гри  «Блискавка»; ілюстрації «луг», «плуг», «Волга», «іволга».

                                                                       Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

     Продзвенів наш друг дзвінок,

     Всі зібрались на урок.

     Знову день почався, діти,

     Будем сонечку радіти.

     Знову будем дивуватись,

     Про цікаве дізнаватись

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1.Повторення алфавіту «хором», разом з учителем.

А, Бе, Ве, Ге, Ґе, Де, Е –

Перших буков сім іде.

Є, Же, Зе, И, І, Ї, иЙ –

Це порядок їх такий.

Ка, еЛ, еМ, еН, О, Пе, еР –

Знаємо усі тепер.

еС, Те, У, еФ, Ха, Це, Че –

з голови нам не втече.

Ша, Ща, м’який знак, Ю, Я –

Це все азбучна сім’я.

2. Гра «Букви заховались»   ( на дошці або на картках)

 

Дид             Дид

      3. Гімнастика  для пальчиків

Побудуємо драбинку:                         (великий палець лівої руки покласти на великий палець

Раз щаблинка, два щаблинка,            правої руки, зверху покласти вказівний палець правої

Три, чотири, п’ять, шість, сім –     руки, зверху – вказівний палець лівої руки, зверху – серед-

Ось драбинка нам усім.                           ні пальці, безіменні, мізинці.)

А тепер вже розбираймо,

По щаблинці розкидаймо:                     

Десять, дев’ять, вісім, сім –                  (починаючи з мізинця, що зверху, піднімати по черзі

Час спочити нам усім.                              по одному пальцю)

Шість і п’ять, чотири, три –

Залишилось тільки дві.

Забираємо і ці,

Розібрали – молодці!                                 (поплескати в долоні)

       ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

   1. Повідомлення теми і мети уроку

   2. Робота в парах. Гра «Футбол»

 

У дані футбольні ворота можна забити голи, тобто вписати по горизонталі слова, які містять частинку «гол». Можна використати малюнки, загадки.

Наприклад:

«Я блискуча і гостренька, маю вушко маленьке.

За собою несу довгу-довгу косу» ( голка)

Що не можна побачити і помацати, але можна почути? (голос)

Розумний горщик, та в ньому сім дірок.(голова)

 

                                         

 

 

(голуб, голка, голос, голова, наголо, поголив, гоління, наголос, голубий, голодний)

 

ІV. Робота над темою уроку та закріплення вивченого

     1. Повторення правил сидіння під час письма

Зошит свій я відкриваю

І під нахилом кладу.

Ручку я ось так тримаю –

Зверху пальчик покладу.

Сяду рівно, не зігнусь –

За роботу враз візьмусь.

     2. Робота в  звичайному зошиті

а) Каліграфічна хвилинка Г г ( 1-й рядок).

- Які слова пишуться з великої літери? Назвіть такі слова на букву «Г». Гра «Хто більше?» (за варіантами)

б) Письмо з’єднань  ого  гу  гл  гр  лг  га  ге  гв  (2-й рядок)

- Придумайте слова з такими з’єднаннями.

в) Письмо слів під диктовку.

Гра «Блискавка» ( учні повинні швидко прочитати слова на картках, які вчитель показує 1-2 секунди). Прочитані слова учні записують в зошит під диктовку.

гуси  голос  глина  грак  грім  голова  Галина  Гнат (3-й рядок)

г) звуковий аналіз  записаних слів (самостійно в зошиті)

- Назвіть односкладові слова, двоскладові, трискладові.

д) Складання речень із записаними словами.

 

Фізкультпауза

                                                                                                                                                           

г) Робота з деформованим реченням.

На дошці написано друкованими буквами деформоване речення:

гру              у           грали          Діти         веселу

Діти читають слова, переставляють їх так, щоб утворилось речення. Друкують на дошці по черзі по одному слову.

д) Переведення друкованого речення в письмове.

- Скільки слів у реченні? Яке найкоротше, найдовше?

 Повторення правил про написання речення. Гра «Закінчи речення»

  Речення починається з …. (великої букви).

 Всі слова в реченні пишуться …. (окремо).

 Вкінці речення ставиться …. (крапка).

Коментоване списування друкованого речення (4-й рядок)

Гімнастика для очей

V. Узагальнення вивченого на уроці

1. Відгадування мовних загадок за допомогою ілюстрацій.

Травою зеленіє, квітами розквітає, а як «п» додати – землю оратиме. (луг – плуг)

 

               

 

Додай до назви ріки голосний звук і матимеш назву птаха. (Волга – іволга)

                              

2. Запис відгадок на дошці. Звуко-буквений аналіз слів-відгадок.

VІ.  Підсумок уроку

1. Стратегія «Гронування»

 

 

2. Що найбільш сподобалось на уроці?

 

docx
Додав(-ла)
Шатова Ольга
Додано
8 лютого 2021
Переглядів
1901
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку