Урок з української мови

Про матеріал

методики, що допоможе дітям легко зрозуміти та вивчити нову для них літеру.

Перегляд файлу

                               Урок 5(1)

 

Тема:звук(м),буква(“м”).Читання прямих складів. Робота з дитячою книжкою. Звукове моделювання.Письмо елементів та малої і великої літери Мм.

 

Мета:ознайомити з літерою М,звуком,який вона позначає;вчити читати прямий склад,сприймати і переказувати прочитане;розвивати фонематичне слух,активнй словниковий запас,дрібні м,язи руки, навички роботи з текстом;виховувати бажання вчитися.

 

Методично-дидактичне забезпечення уроку:малюнки із зображеннями метелика,мишки,мака;картка зі складами для кожного учня;таблиця  зі складами (закритий і відкритий склади);кольорові ручки,ручка, звукові схеми речень на дошці, фішки, матеріали для гри (аплікація).

                                            

                                                Хід уроку    

1.Мотивація навчальної діяльності  1)Організаційний момент 

                        Пролунав веселий дзвоник ,                         Запросив до класу нас!

-    А цікаво, вам дізнатись ,

                 Що сьогодні може статись?

                 Ну то, всядьтеся зручніше                   Попрацюємо скоріше.

2)”Мікрофон” вправа 

-    Давайте спрогнозуємо наші завдання на уроці 

-Що будемо робити?(будувати схеми речень,слів,читати)

-Що на вашу думку “нас чекає”?(загадки,ігри,вправи)

 Гра “Доповни речення”

-Речення складається із …?(слів)

-Речення виражає …?(закінчену думку)

-Які бувають звуки?(голосні та приголосні,які позначаються фішками)

-Приголосні поділяються на?(тверді та м'які)

-Звуки ми …(вимовляємо і чуємо)

-Букви..(бачимо,друкуємо)

Слухняний ротик”.Мовна розминка.

              Чистомовка  

І-і-і-ми вже вміємо самі.

Еми-еми-еми-до слів складаємо схеми.

Ри-ри-ри-склад чіткий говори.

Ємо-ємо-ємо-схеми слів зараз вивчаємо.

Ос-ос-ос-ставимо зразу наголос.

Ітко-ітко-ітко-говори гарно і чітко.

 

2.Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів.

1) Відгадайте загадку.Послухайте.

Стебельце-шорстка драбинка,

Усередині чорна вуглинка 

Пелюстки блискучі,як лак 

Це квітка - МАК 

2)”Передбачення”вправа.

-Чому саме загадка про мак?

-Сьогодні ми познайомились з цією цікавою буквою, дізнаємось,які звуки вона позначає.

 

3.Актуалізація опорних знань.

1)Артикуляційно-слухові вправи.

-Який звук чуємо на початку слова?

-Це голосний чи приголосний звук?Доведіть 

        (губи міцно стулені,повітря проходить через ніс,а також розриває перепону,створену губами)

2) Визначення звука (м) у словах;мишка,мама,килим. 3)Самостійний добір дітьми слів зі звуком(м) у різних позиціях  4)Синтетичні звукові вправи.

-До поданих складів додати звук (м)і назвати слово що утворилось.

Со-м,грі-м,Кри-м.

-Злиття звуку (м)Зі звуками(а),(о),(у).

5)Анатомічні вправи 

-Назвіть звуки,які чуєте і вимовляєте в таких злиттях: “ме” “ми” 

 

4.Ознайомлення з буквою “ем” М.

 1)Звук (М) позначаємо буквою “ем”,повторіть назву і запам,ятайте букву

2)Показ букви 

-Буква “ем” буває великою та малою.Розгляньте графічну будову,порівняйте за формою та розміром.

-На що схожа буква “ем”?

-Послухайте віршик.

Дві сестрички невеличкі

Одягли нові спіднички 

Узялись міцніш руки 

І-гулять мерщій у луки. Біжимо-не доженемо.

Не сестричок-букву “ем”

                                  Фізкультхвилинка “Метелики”

Ми метелики чудові,

Маєм крильця кольорові, Над квітками літаємо, Втоми ми не знаємо. Пташки ми злякалися, Під квітку заховалися.

3)Гра з якими літерами дружить буква “ем” Буква”ем” така вже мила.

Мелодійна і мрійлива, Має стільки слів на “ем”.

Тож давайте їх назвем.(називаючи слово,діти отримують метелика,і клеють на велику паперову літеру “ем” на дошці)

4)Підготовка до читання прямого складу.

 

5. Робота з Букварем 

 -Про Букварик не забуваймо,швидко розгортаймо!

    1)Читання букви “ем”

    2)Звуково-складовий аналіз слів “мак” “миша” “мухомор” з опорою на схеми

     3)Читання складів у таблиці.

     4) Читання слів у стовпчиках.

У першомі стовпчику слова подані не повністю:чвстинв слова надрукована,а частина позначена фішками.Учні визначають,що другим повинен бути склад із твердого приголосного і голосного,відновлюють слова.Читання слів другого стовпчика “луною” за вчителем.

6.Робота із зошитом “Супутником  Букваря “

     1)Друкування букви “ем”

     2)Динамічна пауза “Вправа для очей і пальчикова гімнастика”

     3)Графічна гра”Записуємо першу букву продиктованого слова”

     

7.Підсумок Уроку  

-Вправа “Мікрофон”

-Сьогодні на уроці ми вивчали.. -Ми вчилися ..

-Мені вдалося…

 

 

pdf
Додано
16 лютого 2021
Переглядів
799
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку