Урок української мови в 11 класі (профільний рівень)
на тему "Розвиток мовлення. Написання ділових паперів"
Обладнання: філворд,таблиці , таблиці,відеофільм « Так буде українською», картка оцінювання, додатки.
Тип уроку: закріплення та узагальнення вивченого.
Форма проведення : ділова гра.
Урок української мови в 11 класі
Тема. Розвиток мовлення. Написання ділових паперів
Мета:
Очікувані результати
навчально-пізнавальної діяльності учнів
Учень (учениця):
обирає доцільну для ділового спілкування мовленнєву форму; вдосконалює культуру офіційно-ділового спілкування;
застосовує орфографічні й пунктуаційні норми при створенні й відтворенні текстів офіційно-ділового стилю; редагує тексти офіційно-ділового характеру,
у т.ч. власні;
веде ділову (телефону) розмову, готує монолог-пояснення до поданої інформації;
оформляє документи для вступу у вищий навчальний заклад;
пише характеристику, автобіографію, заяву, довіреність, розписку.
Ключові компетентності:
- спілкування державною мовою;
- спілкування іноземними мовами;
- інформаційно-цифрова ;
- соціальні й громадянські;
- уміння навчатися впродовж життя;
- загальнокультурна грамотність.
Предметні компетентності:
Мовна (лінгвістична):
- розрізняти звуки мови й мовлення, правильно вимовляти й писати слова;
- розрізняти види ділових паперів;
- інтонувати речення відповідно до розділових знаків;
- правильно писати слова, розставляючи розділові знаки в реченнях і текстах.
Мовленнєва:
- розуміти зміст сприйнятого на слух або прочитаного тексту;
- орієнтуватися в умовах спілкування й підтримувати його, будувати усне й письмове висловлювання на певну тему.
Комунікативна :
-виявляється у здатності успішно користуватися мовою (всіма видами мовленнєвої діяльності) у процесі спілкування.
Креативна:
-здатність до розв’язання будь-якої навчальної задачі творчо; бажання й вміння діяти оригінально, передбачаючи новизну.
Обладнання: філворд,таблиці , таблиці,відеофільм « Так буде українською», картка оцінювання, додатки.
Тип уроку: закріплення та узагальнення вивченого.
Форма проведення : ділова гра.
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності.
1. Наголос дня!!!!
Оголошення теми, мети уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Випереджувальне завдання .
Офіційно- діловий стиль мовлення. Визначити жанри.(див. Додаток 1)
2.Робота зі таблицею « Стилі ділового спілкування» (див. Додаток 2)
3.Міні-конференція
(професійні якості, зовнішність, одяг)?
- Робота з таблицями, схемами( див. Додаток 3,4,5 )
ІІІ. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
1.Ділова гра “ Аукціон Знань”
Умови гри:
Клас - це бізнес-клуб, учні - бізнесмени-початківці, яким потрібно заробити стартовий капітал на аукціоні знань.
На дошці вчитель кріпить таблицю зі списком учнів і порожніми клітинками навпроти прізвищ. За кожну правильну відповідь учень “заробляє”1000у.е, які в таблиці позначаються (+).
№ |
Прізвище , ім’я учня |
Відмітка роботи |
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ознайомлення з карткою оцінювання роботи учня в групі.
( див.Додаток 7)
2.Робота в парах
Презентація ділових паперів
1. заява 4. доручення
2. звіт 5. розписка
3. акт 6 . резюме
ІІІ. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
1.Робота в групах
1гр. Завдання : відредагуйте текст, допишіть відсутні відомості.
Доручення
Я доручаю Петренко Оксані Петрівні отримати мою стипендію за грудень.
20 листопада 2015 року ( підпис)
2гр. Скласти заяву про зарахування на підготовчі курси в навчальний заклад.
3гр. Скласти розписку про одержання від бібліотекаря школи
для користування на час літніх канікул 4 (чотири)
географічні карти та 2 (два)підручника з географії
4гр.Прочитайте уривок гуморески Остапа Вишні “Моя автобіографія”.
Визначте, чим цей текст відрізняється від автобіографії – документа.
У мене нема жодного сумніву в тому, що я народився, хоч і
під час мого появлення на світ білий і потім років, мабуть,
із десять підряд мати казали, що мене витягли з колодязя, коли
напували корову Оришку.
Трапилась ця подія 1 листопада(ст.ст.)1889 року в містечку
Груні Зіньківського повіту на Полтавщині.
2. Культура мовлення . (див. Додаток 5)
У.Підбиття підсумків уроку. Рефлексія. Оцінювання. ( див. Додаток 6)
УІ. Домашнє завдання ( різнорівневе)
№ |
Рівень |
Завдання |
1 |
Середній рівень |
Опрацювати § 18 , виконати вправу 45 |
2 |
Достатній рівень |
Скласти резюме для роботодавця |
3 |
Високий рівень |
Написати есе « Як стати професіоналом» |
ДОДАТКИ ДО УРОКУ
Додаток 1
К |
А |
З |
О |
З |
Т |
Н |
В |
К |
Т |
І |
А |
Філворд
Додаток 2
Таблиця « Стилі ділового спілкування»
Додаток 3
Мої досягнення |
Мої плани |
|
|
Додаток 4
Додаток 5
Додаток 6
Додаток 7
Картка
оцінювання роботи учня в групі
Прізвище, ім’я :------------------------------------------------------------
Критерії оцінювання |
Самооцінка |
Оцінка членів групи |
Підсумкова оцінка вчителя |
||
Я спільно з іншими працював над досягненням загальних цілей |
|
|
|
|
|
Я ретельно сам працював над завданням |
|
|
|
|
|