Українська мова в спецкласі для дітей з порушенням слуху та мовлення
Клас: 4 клас
Тип уроку: засвоєння нових знань (з використанням інтернет-ресурсів, мультимедійних засобів та роботою на інтерактивній панелі мультиборд)
Тема |
Іменник. Істоти і неістоти |
Мета
|
Навчальна: Ознайомити учнів з поняттям істота та неістота, вчити розрізняти іменники в тексті, розрізняти іменники-істоти та іменники-неістоти . Виховна: Виховувати навики злагодженої роботи при вирішенні спільних завдань Корекційна: розвивати уміння давати відповіді на питання та знаходити причинно-наслідкові зв’язки, самостійно знаходити інформацію в тесті |
Основні поняття |
Іменник, істота, неістота, назва предмету, назва явища |
Ресурси: |
Робочі зошити, сигнальні картки, роздаткові картки, підручники, презентація та ігри для використання на мультиборді (інтерактивна панель) |
Організація простору |
Фронтальна робота, індивідуальна робота, робота в парах |
Етапи уроку |
Мета етапу |
Діяльність учителя |
Діяльність учня |
Педагогічний прийом |
Система очікуваних результатів |
1.Організаційний момент.
|
Сконцентрувати увагу дітей |
- Діти, ви готові до уроку? - Хто сьогодні черговий?
|
Відповіді учнів без зорової опори |
Розвиток слухового сприймання |
Комунікативні: Розпізнавати на слух питання і давати на них відповіді |
2.Повідомлення теми та мети уроку
|
Забезпечити сприйняття учнями мотивації вивчення нової теми |
- Оленка, йди до дошки і запитай дітей про наш урок
- Допоможи дітям згадати, що ми будемо робити спочатку? - Ми будемо працювати на дошці? Уточни у дітей.
- Правильно. А тепер послухайте план уроку та поставте на дошці за порядком: Перевірка домашнього завдання, нове правило, виконання вправ |
- Діти, що ми будемо робити на уроці? - Ми будемо писати вправи. -Що треба зробити спочатку? - Перевірити дом. завдання.
-Що ще ми будемо робити? - Будемо писати на дошці.
Повторюють мовленнєвий матеріал з опорою на словосполучення на дошці (мультиборд) |
Створення проблемної ситуації
Розвиток слухового сприймання |
Комунікативні: формулювати питання, спираючись на попередній досвід, підбирати варіанти відповідей. Регулятивні: Вміти промовляти послідовність виконання дій на уроці
Пізнавальні: вміти послідовно розміщати готовий мовленнєвий матеріал на дошці Комунікативні: сприймати словосполучення на слух |
3.Перевірка домашнього завдання. |
Повторити назви частин мови |
- Діти, я буду показувати слова, а ви будете називати, до яких частин мови вони належать. - Хто відповідав без помилок? - Кому ще треба повторити? - Які ви знаєте частини мови?
|
Діти ланцюжком називають слова за сигнальними картками, визначають частину мови. - Я відповідав без помилок. - Мені треба повторити.
|
Актуалізація знань дітей. Використання сигнальних карток. Рефлексія.
|
Інтелектуальні: знати частини мови.
Комунікативні: формулювати питання, спираючись на попередній досвід, підбирати варіанти відповідей. |
4.Актуалізація опорних знань. |
Забезпечити сприймання, усвідомлення нового матеріалу |
- То які ви знаєте частини мови? -На які питання відповідає іменник? - Що називає іменник? |
- Іменник, прикметник, дієслово. - Хто?Що? - Означає предмет.
|
Актуалізація опорних знань. |
Інтелектуальні: знати частини мови.
|
5.Фізкульт-хвилинка |
Мотивація до вивчення нового матеріалу. Вправи на кореляцію крупної моторики з довільною увагою
|
- Встаньте зручно. Будемо читати слова. Якщо слово-іменник- робимо нахил головою вперед. Якщо інша частина мови- нахили вліво-вправо . - Хто був уважним? |
Слова та словосполучення на мультиборді: Ніс Носити воду Будинок у саду Будувати Лікарня Лікувати дітей Зелень Зелений ліс |
Релаксація. Використання карток Актуалізація опорних знань
Рефлексія. |
Регулятивні: уміння спів- ставити дії зі словесною інструкцією |
6.Пояснення нового матеріалу. |
Вивчення нового матеріалу. |
- Іменники, що відповідають на питання «Хто» - це іменники-істоти. Це слова, які означають живі предмети, що дихають, ростуть, розмножуються. Предмети неживої природи – це іменники-неістоти. |
Робота з теоретичним матеріалом
Уважно слухають , засвоюють теоретичний матеріал. Демонстрація предметів живої і неживої природи. Карток, слайдів |
Розповідь учителя
|
Регулятивні: уміння сприймати і засвоювати новий матеріал.
|
7. Засвоєння нових знань |
Дидактична гра «Засели будиночки» |
Використання інтернет-ресурсу «Педагогічні ігри від мультимедійного видавництва «Розумники» Тема 1. Уявлення про іменники. Розрізнення іменників, які відповідають на питання хто? і що?
Подивіться уважно на малюнки, розташовані на дошці.
Хто на них зображений? Що вони тримають в руках? Розселіть ці слова в будиночки «Хто?» і «Що?».Молодці!
До яких іменників ви ставили питання хто? (До живих)
До яких іменників – питання Що? (До неживих)
|
Діти дивляться уважно на малюнки, відображені на інтерактивній панелі, за правилами у цікавій формі виконують завдання гри
( Бабуся, дівчинка, хлопчик) (Квіти,книга,лялька)
|
Тренувальні вправи Використання сигнальних карток. Рефлексія.
|
Пізнавальні: вміти послідовно розміщати готовий мовленнєвий матеріал на дошці
|
8.Узагальнення нових знань |
|
Сигнальні картки. Учитель пропонує поставити запитання Хто? або Що? до слів на дошці. Чи правильно діти виконували завдання?
|
Заєць Ліжко Сонце Осінь Учень Вікно |
Тренувальні вправи Використання сигнальних карток. Рефлексія.
|
Регулятивні: уміння спів- ставити дії зі словесною інструкцією |
7.Підсумок уроку. |
Мобілізувати учнів на рефлексію своєї поведінки, мотивувать способи діяльності, спілкування; стимулювати навики самоорганізованості |
- Урок закінчився. - Повторіть, що ми робили на уроці? - Что нового ви дізналисч на уроці? - Які слова називаємо неістотами? - Які слова називаємо істотами? - Молодці! Гарно працювали! Оцінювання успіхів дітей. |
- Спочатку ми повторювали матеріал про частини мови, потім вчили правило, далі виконували вправи, грали в гру.
|
Аналіз діяльності на уроці.
|
Регулятивні: Вміти промовляти послідовність виконання дій на уроці
|
8.Домашнє завдання. |
Забезпечити розуміння мети, змісту та способу виконання домашнього завдання . |
- Відкрийте підручники. - Вправа….Сторінка.. - Що потрібно зробити? - Запишіть завдання у щоденник. |
- На якій сторінці? - Ми будемо виписувати слова-назви істот.
|
Робота з підручником. Установка на виконання домашнього завдання. |
Пізнавальні: вміти самостійно працювати з підручником, орієнтуватися в системі знань. |