Урок української мови "Велика буква у кличках тварин. "Де поділись бутерброди?"(Григорій Фалькович)"

Про матеріал
Урок розроблений відповідно до програми НУШ - 2 за підручником "Українська мова. 2 клас", автори: І. Большакова та М. Пристінська.
Перегляд файлу

Урок української мови,

2 клас НУШ – 2,

Підручник «Українська мова»

Інна Большакова, Марина Пристінська

 

Тема: Велика буква у кличках тварин. «Де поділись бутерброди?» (Григорій Фалькович)

Мета:  формувати в учнів уміння розрізняти назву тварини та її кличку, писати   клички тварин з великої букви; розвивати правильне, виразне та свідоме читання, вміння працювати з текстом (відповідати на запитання, пояснювати значення слів, складати продовження тексту), пояснювати зв’язок тексту та ілюстрації; виховувати любов до тварин.

Очікувані результати:

Читаємо

– прогнозує орієнтовний зміст тексту за заголовком та ілюстраціями [2 МОВ 2-2.1-1];

– читає правильно та виразно вголос різні тексти (вірші, народні і літературні казки, оповідання, графічні та інформаційні тексти) залежно від мети читання [2 МОВ 2-2.1-2];

– пояснює вчинки персонажів на основі змісту тексту та власного досвіду [2 МОВ 2-2.2-4];

– визначає тему і головну думку в тексті [2 МОВ 2-2.2-8];

– пояснює роль ілюстрацій, таблиць, графіків, схем для глибшого розуміння змісту тексту [2 МОВ 2-2.4-3];

– розповідає, про що текст, відповідає на запитання за змістом прочитаного [2 МОВ 2-2.1-4];

– пояснює вчинки персонажів на основі змісту тексту та власного досвіду [2 МОВ 2-2.2-4];

– визначає тему і головну думку в тексті [2 МОВ 2-2.2-8];

– розповідає про свої враження (почуття та емоції) від змісту прочитаного художнього тексту [2 МОВ 2-2.3-1];

– зіставляє пережиті під час читання почуття та емоції із власним емоційно-чуттєвим досвідом [2 МОВ 2-2.3-2];

– фантазує на основі прочитаного: придумує іншу кінцівку літературного твору, змінює місце подій, додає нових персонажів [2 МОВ 2-2.7-1]

Взаємодіємо письмово

– записує окремі слова та речення, дотримуючись опрацьованих правил щодо оформлення речення на письмі, а також слів, які пишуться так, як вимовляються [2 МОВ 3-3.1-4];

– створює невеликі висловлення на добре відому тему з різною метою спілкування; записує їх розбірливо, рукописними буквами [2 МОВ 3-3.1-3].

Обладнання: «Шість цеглинок ЛЕГО», «ЛЕГО-сістем», презентація, картки для роботи в парах.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.  Емоційне налаштування. Об’єднання у пари.

ІІ. Оголошення теми уроку.

-  На уроці мови ми продовжуємо вивчати іменник. Особливу увагу звертаємо на правопис кличок тварин. Почитаємо цікаву історію , яку нам розкаже Анатолій Фалькович.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Фронтальне опитування з ЛЕГО (слайди)

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Робота в парах

Утворити пар з назви тварин та його клички.

1 варіант

Лис, лисичка, лисеня

Мудряк, Рудя, Хвостик

2 варіант

Кіт, кицька, кошеня

Пушок, Мурка, Вусик

3 варіант

Півник, курка, курча

Голосисте Горлечко, Кока, Жовток

Запиши утворені пари у зошит.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу. Робота з підручником.

  1. Робота  над віршем «Де поділись бутерброди?»(с. 27)

а) вправа «Передбачення»

- Прочитайте заголовок. Як ви гадаєте, про йтиметься у вірші?

Б) словникова робота: слайд

*вартував і стояв на чатах – охороняв.

*Спанієль це порода мисливських  собак. Слово

«Спанієль»  означає іспанський.

Батьківщина цих собак Іспанія.

 

. В) читання вчителем (до 1 підказки)

 - чи справдилися ваші очікування?

- як гадаєте, а що буде далі?

Г) продовження читання вчителем.

- Чи справдилися ваші очікування?

Д) обговорення прочитаного

- Чи траплялися у вашому житті подібні історії, які описані у вірші?

- Назвіть дійових осіб вірша.

- Що робили діти? А Джульбарс?

- Як ви гадаєте, що найбільше сподобалося охороняти спанієлю?

- З яким питанням автор звертається до читачів?

- У чому автор не зовсім упевнений? Чому?

 

  1. Робота з медіа.
  • Розгляньте малюнок. Хто на ньому зображений?
  • Порівняймо малюнок і вірш. Яких предметів із вірша, що охороняв Джульбарс,  немає на малюнку?
  • А які предмети автор вірша не згадує, але вони є на малюнку?
  • Порахуйте кількість бутербродів. Чи однакові вони за наповненням?

 

  1. Читання з другом. Прочитайте вірш у парі. Дотримуйтеся правил.

Розкажіть напарнику прочитану історію своїми словами.

 

V. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Робота в зошита

Завдання: скласти список відомих  кличок собак за абеткою.

Учні у парах пишуть кличку собаки клейких аркушах. Розташовують ці аркуші  зі словами на дошку за абеткою.

  1. Фантазуємо з ЛЕГО-сістем. Складіть  песика. Дайте йому кличку.

Складіть речення і запишіть його у зошити.

 

VІ. Підсумок уроку.  Самооцінювання

1

 

docx
Додано
14 лютого 2021
Переглядів
1338
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку