Урок української мови "Відпочинок у Буковелі. Звуки [л] [л'], буква Л,л.

Про матеріал
Матеріал для 1 класу спрямований на ознайомлення дітей із літерами Л, л, звуками [л], [л’]. В ігровій формі учні вчаться читати слова з даною літерою, формують мовленнєві навички та дізнаються про красу Буковеля. Завдання включають артикуляційні вправи, дай п'ять, хмаринка слів, конструювання слів (STEM освіта), читання "луною", читання "ланцюжком", читання "дощиком", вправа "Квест-дослідження", аудіювання, робота в парі, самоперевірка, інтерактивна вправа.
Перегляд файлу

 

 

 

 

            

 

 

                                  

Відкритий дистанційний  урок з української мови

в 1-А класі

Тема. Відпочинок у Буковелі. Звуки [л], [л’], буква Л, л.

 

 

 

                                                                                     Вчитель початкових класів

                                                                                    І першої кваліфікаційної категорії

                                                                                 Перерва Наталія Володимирівна

 

 

 

 

                                                            2024 р.

 

 

Тема. Відпочинок у Буковелі. Звуки [л], [л’], буква Л, л.

Мета. ознайомити учнів із твердим приголосним звуком [Л], його графічним зображенням у вигляді літери «Л»; вчити утворювати склади із цим твердим приголосним звуком; розвивати навички правильного вимовляння та розрізнення приголосних звуків, мислення, пам’ять, увагу; формувати навички роботи в команді; виховувати любов до рідної мови.

Очікуванні результати:

  •          розпізнають твердий приголосний звук [Л] та відповідну букву в словах і буквосполученнях;
  •          вимовляють звук [Л] вірно та розрізняють його;
  •          називають нові слова, які містять звук [Л], та використовують його у мовленні;
  •          самостійно складають речення;
  •          називають загальні назви предметів;
  •          працюють у парах, виконують творчі завдання.

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу, практичне застосування умінь і навичок.

Форма. Урок – подорож.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

1.Емоційне налаштування        ( Слайд 2)                                                                                                                              

Продзвенів для нас дзвінок,

 Починаємо урок,                            

Попрацюємо старанно,                  

Щоб почути у кінці,                      

Що у нашім першім класі-           

Учні-просто молодці!                    
2. Психологічна настанова на урок. Вправа «Дай п’ять»
-Дітки, давайте дамо п’ять обіцянок. Перша -вуха слухають, друга-ротик мовчить, третя-очі дивляться, чотири-руки, ноги не рухаються, п’ята-голова працює. (Слайд 3)

 

3. Діагностувальна вправа «Мій настрій»

-Покажіть свій настрій, підніміть відповідний смайлик. (Слайд 4)

4. Релаксаційна гра

-Дітки, подивіться! А чому  ти так дивно одягнувся? (Я зібрався у похід в гори, для цього я з собою взяв рюкзак, карімат та трішки їжі).

Учень.      Засипало снігом поля і садки,     (Слайд 5)

                 Сплять під сніжком всі ліси і ставки.

                 Вітер ледь-ледь крізь дерева говорить,

                  Сплять під покровом високі гори

5. Перегляд відеоролика «Відпочинок у Карпатах» (Слайд 6)

-Перегляньте відео про відпочинок українців в Карпатах взимку.

6. Робота з картою (Слайд 7)

-Що зображено на екрані? (Карта)

-Діти, а яка столиця нашої країни? (Так, Київ, це місто знаходиться в центральній частині України)

-А в якому місті ми з вами живемо? (Харків) Хочете побачити де наше місто знаходиться на карті? (На сході нашої країни)

-А на заході нашої країни простяглися гори Карпати.

-Вони мають найвищу вершину, яка називається Говерла. (Слайд 8)

-В українських Карпатах є популярний курорт під назвою Буковель. Подивіться скільки снігу для розваг! (Слайд 9)

II. Основна частина

1.Зустріч із сніжинкою (Слайд 10)

-Відкрийте будь ласка підручник на сторінці 58. Чому ви так здивувалися?

-Зрозуміла, ви знайшли сніжинки. Покажіть, як сипле сніжок. Ці сніжиночки не прості, вони для нас приготували завдання.

2. Робота із сюжетним малюнком(Слайд 11)

-Розгляньте сюжетний малюнок.

 

-Де відпочивають діти на зимових канікулах? (В Карпатах)

-На чому вони катаються? (На санчатах, лижах та скейтборді)

Як лижники дбають про свою безпеку? (Одягли шолом, спеціальні окуляри)

-Подивіться уважно на схему речення. Скільки слів містить наше речення, звертаю увагу, що серед цих слів є одне маленьке. Спробуємо скласти.

ДІТИ КАТАЮТЬСЯ НА ЛИЖАХ

ХЛОПЧИК ЇДЕ НА САНЧАТАХ

-А на наступному уроці ми попрацюємо над звуковими схемами.

ІIІ. Повідомлення теми та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності 

1. Ознайомлення з буквою (Слайд 12)

-Наступне завдання нашої сніжинки, читаємо вірш.   Прочитай перший рядочок,

другий – …., третій- …., четвертий- …..

-Який найчастіше ви чули звук у віршику?(л)

-Давайте зараз його знайдемо. Потрібно обвести його на дошці, перший рядок-…., другий- …., третій-…., четвертий-….

-Чи здогадалися ви, з якою літерою ми сьогодні будемо знайомитися?(ел) (Слайд 13)

2. Вправа «Квест-дослідження» (Слайд 14)

-Візьміть будь ласка маленьке дзеркальце і спробуємо назвати звук л.

Під час вимовляння звука язик упирається в передні верхні зуби та піднебіння й утворює перешкоду для видихування повітря. Так, який же це звук? (Приголосний)

 

-Буква ел може позначати два звука л, л’

Очікування: Так, що ж ви очікуєте на уроці? (Навчитися читати складами, читати слова та речення з новою літерою)

 

 

 

 

Отже: сьогодні на уроці ми познайомимося з літерою ел, її графічним зображенням, навчимося читати слова з цією літерою, складати речення, будемо розвивати навички розрізнення приголосних звуків.

-Сніжинка пропонує виконати таке завдання.

3. Робота зі схемами (Слайд 15)

- Які малюнки ви бачите? (Лис, ліс). Яка схема підходить до слова ліс, сполучи ниточкою. Скажи, чому ця схема має дві рисочки? (Тому що перший звук ль,він м’який, його пом’якшує звук і.) з’єднай слово лис зі схемою. Якими літерами відрізняються ці схеми?  (и,і). Який перший звук у слові лис? (Твердий, приголосний)

-Давайте дамо відпочинок нашим оченяткам, ви гарно уже попрацювали!

Гімнастика для очей (Слайд 16) або перейти за посиланням:

ІV. Актуалізація опорних знань.

  1. Графічний аналіз букви Л, л. (Слайд 17)

«Л» як гірка у садочку

На майданчику в куточку.

Хочуть всі на ній кататись

Весело і любо гратись.

-Скажіть, на що схожа буква л?  (На дитячу гірку)

2. Конструювання літери (Слайд 18)

-Наступне цікаве завдання від нашої сніжинки. Подумайте, які ви можете взяти предмети для конструювання літери ел. Поки грає музика, ви будуєте та показуєте,

що у вас вийшло.

-Які молодці! Просто неймовірно! З цукерок, з іграшок……

        3. Хмаринка слів  (Слайд 19)

-Дітки, а яку літеру, ви бачите на хмаринці? Подумайте, які слова починаються

звуком л (Лисиця, лимон, ластівка, літо, лижі)

-Подивіться, яку сніжинку ми з вами склали! (Слайд 20)

V. Продовження роботи за підручником

  1. Читання «луною». (Слайд 21) (звук відео вимикаю!)

 

 

-Сніжинка приготувала наступне завдання.  Прочитаємо склади «луною»

    2.  Читання складів  (Слайд 22)

Спробуємо прочитати склади разом. Дітки, зверніть увагу на склади, які нам необхідно прочитати. Починаємо працювати. читає на екрані, а ви слідкуєте пальчиком у букварику на сторінці 58 і читаємо разом.

                          ла             лу           ли        ло  

                           ля           лю           лі         ле

3.Конструювання слів  (Слайд 23) 

-Діти, ви так гарно навчилися читати склади, що я думаю ви впораєтеся з наступним завданням від сніжинки. Вам необхідно відгадати, який склад заховався частково

за сніжинкою і скласти слово.

Мул- це тварина, батьками якої є осел і кобила.

Лама- це тварина, родичка верблюда.

   4.Читання парами прислів’я (Слайд  24 )

Читають: ….

-Поясніть будь ласка, як ви розумієте це прислів’я?

-У вас на столі лежать картки з прислів’ям, подув вітерець і переплутав всі частинки, дітки будьте уважні одна частинка не належить до прислів’я, її треба відкласти, утворене прислів’я прочитати.

   5. Читання слів з новою літерою   (Слайд 25)

-Прочитайте слова за допомогою наших сніжинок з’єднавши їх ниточкою. з’єднай перше слово, -друге,-третє, -четверте слово.

Лава, мили, Оля, лев. (Оля з великої літери, бо це ім’я)

Фізкультхвилинка «Зимова казка» (Слайд 26) або перейти за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=VPT4F84tEYA&ab_channel=F%7CFMedia

6. «Стіна слів»-загадки (Слайд 27-30)

-А далі вам загадочки підготували ваші однокласники. На столі у вас лежать картки-малюнки з відгадками. Уважно слухайте загадку, покажіть відгадку.

-Які ви молодці! Впоралися!

 

 

7. Читання «дощиком» (Слайд 31) Дощик накрапає

                                                              Дощик сильнішає

                                                              Дощик затихає

                                                               Дощик перестав

ми

гори

курорт

розваги

змагання

-Яке слово односкладове, двоскладове, трискладове?

8. Читання тексту вчителем. (Слайд 32)

-А нас вже чекає завдання від сніжиночки!

-Послухайте будь ласка текст «У Буковелі». У тексті ви почуєте невідоме слово,

як слалом-це швидкісний спуск з гори на спеціальній трасі.

9. Аудіювання (Слайд 33)

-Візьміть картки для аудіювання, нагадую вам потрібно послухати запитання, обрати правильну відповідь та обвести літеру а чи б.

 1). Де відпочивали діти?

                     А) Харків

                     Б) Буковель

2). А що таке Буковель?

                     А) станція

                     Б) курорт

3). Про які розваги йшла мова в тексті?

                     А) лижі, санки, слалом

                     Б) велосипед, ролики

 

 

10. Самоперевірка (Слайд 34)

-Перевірте будь ласка ваші відповіді. Підніміть ручку у кого було дві помилки, у кого одна помилка. Дякую, із завданням впоралися.

11. Читання «ланцюжком». (Слайд 35)

-Читаємо ланцюжком текст. ПІД ЧАС ЧИТАННЯ НЕ ЗАБУВАЙТЕ ЧИТАТИ ГОЛОСНО, ВИРАЗНО,КРАСИВО! Всі діти в підручнику слідкують пальчиком. Починає , наступне речення , продовжує читати , будь ласка наступне речення. читає далі.читає наступне. останнє.

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Спогади учениці (відпочинок у Карпатах) (Слайд 36)

-Подивіться на світлину, чи здогадалися ви хто це? (Аліна). Так наша Аліночка відпочивала в Карпатах і бажає поділитися своїми враженнями від відпочинку.

У Карпатах неймовірний краєвид. Після подорожі залишилися теплі спогади про відпочинок. А найбільше мені сподобався краєзнавчий музей, тому що дозволили одягнути справжнє українське вбрання.

2. Інтерактивна вправа (Слайд 37-39)

-Наступне завдання від сніжиночки. Перейдіть за посиланням, відкрийте його, чи всі

 впоралися? За кожну правильну відповідь ви отримуєте 1 бал. Я буду читати

завдання, а вам потрібно обрати одну з відповідей. Дітки, пам’ятайте, після

виконання зверніть увагу на кількість правильних відповідей.

-Хто набрав 8 балів, покажіть будь ласка!

-Хто набрав 9…………

-Хто набрав 10……….

-Ви сьогодні такі молодці! І тут постаралися!

VI. Заключна частина (Слайд 40)

1. Вправа «Мікрофон від сніжинки»

-Дітки, сніжиночка дуже хоче з’ясувати, яке ж її завдання вам найбільше сподобалося?

-Під час виконання якого завдання виникли труднощі?

 

-А про що вам цікаво було дізнатися?

-Чи справдилися ваші очікування?

2. Рефлексія «Світлофорик» (Слайд 41)

  •          Покажіть за допомогою світлофорика, зелений-ура, все вийшло, жовтий-потребую допомоги, червоний-було складно.

 (Слайд 42) Молодці!

 

 

 

 

 

docx
Додано
1 січня
Переглядів
30
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку