Урок "Урок 3. Завоювання Нового Світу Тип уроку: комбінований"

Про матеріал

З метою забезпечення реалізації цілей та принципів навчання особливу увагуприділяю таким аспектам навчально-виховного процесу:

- удосконалення, уточнення мови вчителя, забезпечення чіткої відповідності між словом та поняттям, що його відбиває

- наявність конкретної мети щодо навчання кожного елемента системи знань, умінь, навичок

- обов'язкове підтвердження теоретичних положень фактами, наявність висновків та узагальнень під час викладу фактів

- створення в учнів гнучкої системи знань, в якій простежуються внутрішньо предметні та міжпредметні зв'язки

- заохочення учнів до самостійної активної розумової діяльності як під час уроку, так і в процесі роботи над домашнім завданням

- формування уявлення про значення загальнолюдських цінностей, повагу до культури та звичаїв інших народів

- звернення до особистості учня, задоволення його пізнавальних, моральних, світоглядних запитів

Перегляд файлу

Урок 3. Завоювання Нового Світу

Тип уроку: комбінований

Мета: - ознайомити з наслідками географічних відкриттів, з становищем підкорених народів, зміною геополітичної карти світу

  • розвивати вміння знаходити причинно-наслідкові зв’язки, працювати з історичною картою, робити власні висновки
  • виховувати співчуття до підкорених народів

Обладнання: карта «Великі географічні відкриття»

Набір листівок «Великие географические открытия», «Лодки народов мира»

Література:

Балакин С.А., Масляев Ю.Л. Парусные корабли. – М.: Аванта+, 2005. – (Самые красивые и знаменитые)

100 человек, которые изменили ход истории. М.: ООО «Де Агостини», 2008

Верн Ж.  Конкистадоры и миссионеры. История великих путешествий. – Гродно: Сталкер, 1994 – (Открытие Земли)

Електронні ресурси:

 www.kamsha.ru

http://www.100top.ru

http://www.iat.kiev.ua

www.KM.ru

                                      Те плыли за Колумбом  в даль Америк,

                                      Те с Кортецом несли на чуждый берег

                                      Крест, чтоб с ним меч победно пронести.

                                      Стремились все – открыть, изобрести,

                                      Найти, создать… Царила в эти годы

                                      Надежда - вскрыть все таинства природы.

                                                                        В. Брюсов

                           Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань (10 хв.)

- якими були причини та передумови Великих географічних відкриттів?

- показати на карті основні маршрути подорожей

- розповісти про улюбленого мореплавця

ІІ. Новий матеріал (30 хв.)

План подачі нового матеріалу:

  1. Конкістадори у Новому Світі
  2. Перші колонії
  3. Наслідки Великих географічних відкриттів
  4. Нова картина світу

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (2 хв..)

Сьогодні ми з вами поговоримо, про те, що принесли Великі географічні відкриття людству. Адже зіткнулися два світи, дві цивілізації. Наслідки такої події не були однозначними

  1. А. Евристична бесіда з класом: (3 хв.)
  • хто на вашу думку першим поїхав до нововідкритих земель? Чому?
  • Яким було внутрішнє становище Іспанії та Португалії після Реконкісти?
  • Що шукали європейці в нових землях?

Б. Розповідь вчителя про конкістадорів (5 хв.)

IMG_0056IMG_0054Слово конкістадор в перекладі на українську значить -завойовник. Так звали підкорювачів Нового Світу, іспанських та португальських завойовників. На той час в Іспанії було багато гордовитих, але збіднілих дворян-ідальго, які не хотіли займатися нічим крім війни, яка довго була їх годувальницею саме вони першими ринули до нововідкритих земель завойовувати їх для іспанської корони та власного збагачення. В історію вони ввійшли як зразок мужності, зухвалості та жорстокості. З невеликими загонами відчайдухів-вояків вони несли католицьку віру та загибель численним, але відсталим в технічному розвитку народам Америки.

2. А. «Мікрофон»(3 хв.)

- Що таке колонія? Назвіть відомі вам поселення-колонії

Б. Робота з підручником: (5 хв.) знайти розповідь про перші колонії європейців в Новому Світі. Чим займались їх мешканці? Як вони ставились до корінного населення?

 

3. Складання таблиці (6 хв.) «Наслідки географічних відкриттів»

соціальні

економічні

наукові

Відтік з Європи значної частини населення

Руйнування традиційних суспільств в Америці

Початок плантаційного рабства та работоргівлі

Революція цін

Поява нових центрів торгівлі

Створення системи світової торгівлі

Прискорення розвитку капіталізму

 

Розширення уявлень про світ

Відкриття нових видів рослин та тварин

Доведено кулястість Землі

 

4. А. Робота з історичною картою:(3 хв.) - знайти колонії Іспанії, Португалії, Англії, Франції

- показати нові центри світової торгівлі

Б. Робота з поняттям (3 хв.) «Революція цін»

Записи в зошитах:

поняття

особи

дати

конкістадор

колонія

революція цін

монополія

Латинська Америка

Ернандо Кортес

А. Віспуччі

Франсіско Пісарро

1519 – завоювання Кортесом держави ацтеків

1527 – завоювання Пісарро інків

 

УІ. Рефлексія(4 хв.)

Історичний диктант: (учні пишуть на листочках лише відповіді на питання)

1. Як називалися судна, на яких робилися Великі географічні відкриття (каравела)

2. Хто здійснив першу навколосвітню подорож? (Магеллан)

3. Який мис відкрив Бартоломеу Діаш? (мис Доброї Надії)

4. Як називався флагманський корабель Колумба? (Санта-Марія)

5. Рік відкриття Америки (1492)

6. Який народ жив на території сучасного Перу? (інки)

7. Хто був останнім правителем ацтеків? (Монтесума)

8. Хто завоював державу ацтеків? (Кортес)

9. Як називали іспанських завойовників? (конкістадори)

10. Яку чарівну країну золота шукали іспанці? (Ельдорадо)

11. Куди перемістився центр світової торгівлі? (Антверпен)

12. Як називається завойована країна? (колонія)

 

У. Домашнє завдання: (1 хв.)

 підручник, індивідуальні завдання – підготувати розповіді про технічні відкриття нової доби

 

docx
До підручника
Всесвітня історія 8 клас (Сорочинська Н.М., Мартинюк О.О., Гісем О.О.)
Додано
30 листопада 2018
Переглядів
1759
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку