Урок "Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із розділу «Первісні спільноти. Археологічні культури». ( Всесвітня історія. Історія України 6 клас. Нова програма)"

Про матеріал
конспект уроку для контролю і корекції навчальних досягнень учнів із розділу «Первісні спільноти. Археологічні культури». ( Всесвітня історія. Історія України 6 клас. Нова програма)
Перегляд файлу

Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із розділу «Первісні спільноти. Археологічні культури». ( Всесвітня історія. Історія України 6 клас. Нова програма)

Мета: узагальнити й оцінити знання, уміння, навички, набуті учнями впродовж вивчення розділу; удосконалювати набуті вміння та навички; виховувати шанобливе ставлення до минулого людства.

Тип уроку: узагальнення й оцінювання знань.

Обладнання:  презентація, підручник, завдання для проведення узагальнення й тематичного оцінювання знань.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Клас поділено на групи. Учитель оголошує тему й основні завдання уроку, інформує про заплановані форми роботи. На екрані презентація.

 

 

 слайд 1

II. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ .

Завдання для груп.

 Записати на дошці ланцюжок слів  по даній темі, скласти розповідь –відповідь  використавши слова ланцюжка.

 

                 слайд 2

Теми:

  • Археологічна періодизація;
  • Господарювання первісної людини;
  • Суспільство за первісних часів;
  • Релігійні вірування;
  • Трипільська культура;

Скласти кросворд

 

Слайд 3

  • Археологічна
  •  Господарство  
  • Суспільство
  • Вірування  
  • Трипільська;

 Учні складають, міняються групами,   розв’язують кросворди , підготовлені своїми товаришами.

Скласти хронологічну задачу

Слайд 4

Учні складають задачі обмінюються у групах відповіді відображають на лінії часу раніше заготовленій на дошці.

Перегляд фрагменту фільму про мальовану кераміку. На екрані слайд

 

Слайд 5

 Виконати практичну роботу. Кожен учень отримує шаблон для малювання гончарних виробів . При допомозі символів  мальованої кераміки створити свій власний шедевр.

Похожее изображениеПохожее изображение                Картинки по запросу глечик малюнок           Картинки по запросу тарілка малюнок

 Створи мультик

Слайд 6

 

  ІЗ-за пропонованих малюнків та тексту загадки  складіть  мультик придумайте назву розташуйте у логічній послідовності та озвучте його .

Малюнки

 

                        

Загадки

1.Ручні рубила з стовбурів дерев,

Житло з кісток і шкір тварин убитих.

 Збирали ягоди та корінці,

І полювали, щоб було як жити.  

                                         ( первісні люди)

2. З квітучої, прекрасної Землі,

 Пропало все: трави і рослини.

Лишилась мерзлота і сніг,

 Прийшло випробування до людини

                                                  ( льодовиковий період )

3. Я навчився житло будувати

І печери заселяти,

І не голий по лісах гайсаю,

Сякий-такий одяг маю.

Так про себе можу я сказати,

Та найголовніше ще те,

Що я навчився вогонь добувати.

                     (неандерталець)

 4.В добу енеоліту жили в Україні,

Були землероби і скотарі,

Кераміка й ткацтво були їм відомі

Поклонялись природі і Матері-Землі

                               ( Трипільці)

 III. ПІДСУМКИ УРОКУ

Заключне слово вчителя

У результаті вивчення першого розділу курсу історії ви розпочали знайомство з минулим людського суспільства в стародавні часи. Сьогодні на уроці ви узагальнили набуті знання, оцінили рівень своїх умінь та навичок. Це дасть вам можливість виявити свої недоліки в навчанні, щоб подолати їх у майбутньому.

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 1.Творче завдання. «Предмети розмовляють».   Скласти розповідь про життя трипільців елементами зображеними на малюнках зроблені вами під час практичного завдання

Картинки по запросу як скласти кросворд на комп'ютері

                                       Т р и п і л л я

                                К е  р а м і к а

                                       и

                                       П р о т о м і с т а

                                       і

                           з е м  л е р о б и

                                       ь

                                       ц

                                        і

 

 

2. Підготуйте повідомлення або презентацію про природно-географічні умови Єгипту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.Молодий та енергійний,

Вирішив змінити владу.

Засвітив він нове сонце

Бога на ім’я Атон

Боротьбу вів із жерцями

Його ймення………………….    / Ехнатон

6. Був убитий богом Сетом,

Й відімстив за нього син.

Як природа оживає,

То відроджується він.

                               /  Озіріс)

7.Мегідо тримав в облозі

Вправний воїн й фараон.

Підкорив він Фінікію,

Сирію і Палестину.

                                                       / Тутмос ІІІ

8.Має рукави, а не одяг,

Створює трикутник, а не геометрична фігура,

Має кольори, а не палітра.

                                                       /  Ніл /

9. В золотім човні пливе

Він щодня зі сходу.

Голову, як в птаха має

І на небі проживає.

                        / Бог сонця Ра

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  6-а клас

1Ручні рубила з стовбурів дерев,

Житло з кісток і шкір тварин убитих.

 Збирали ягоди та корінці,

І полювали, щоб було як жити. 

 

2. З квітучої, прекрасної Землі,

 Пропало все: трави і рослини.

Лишилась мерзлота і сніг,

 Прийшло випробування до людини

 

3. Я навчився житло будувати

І печери заселяти,

І не голий по лісах гайсаю,

Сякий-такий одяг маю.

Так про себе можу я сказати,

Та найголовніше ще те,

Що я навчився вогонь добувати.

 

4.В добу енеоліту жили в Україні,

Були землероби і скотарі,

Кераміка й ткацтво були їм відомі

Поклонялись природі і Матері-Землі

 

 

 

 

 

 

 

6 _ б клас

5.Молодий та енергійний,

Вирішив змінити владу.

Засвітив він нове сонце

Бога на ім’я Атон

Боротьбу вів із жерцями

Його ймення………………….   

 

6. Був убитий богом Сетом,

Й відімстив за нього син.

Як природа оживає,

То відроджується він.

 

 

7.Мегідо тримав в облозі

Вправний воїн й фараон.

Підкорив він Фінікію,

Сирію і Палестину.

8.Має рукави, а не одяг,

Створює трикутник, а не геометрична фігура,

Має кольори, а не палітра.

 

9. В золотім човні пливе

Він щодня зі сходу.

Голову, як в птаха має

І на небі проживає.

 

 

Малюнки

 

                        Результат пошуку зображень за запитом "озіріс"

  

 

          C:\Users\Admin\Desktop\85308257-illustration-vecteur-de-cavalerie-de-dessin-animé-à-la-chasse-avec-la-lance.jpg

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Фасій Світлана Володимирівна
    Гарно підібраний матеріал, логічно поданий та оформлений
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Всесвітня історія. Історія України 6 клас (Бандровський О.Г., Власов В.С.)
Додано
23 січня 2019
Переглядів
6014
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку