УРОК 86
Тема. Усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні
Мета: пояснити учням прийоми множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні; формувати обчислювальні навички та вміння розв’язувати складені задачі з дробами.
Обладнання: картки для виконання тесту, картки для усних обчислень.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Усна лічба за картками
2. Завдання для опитування
— До якої частини мови належать дроби?
— Як називається число над лінією дробу?
— Як називається число під лінією дробу?
— Обчислити зручним способом.
8 · 7 · 5, 2 · 4 · 25 · 5, 15 · 7 · 4, 5 · 9 · 2 · 6.
3. Виконання тестового завдання
1) Яка частина фігури заштрихована?
а) 3/5; б) 3/8; в) 1/8; г) 5/3.
2) Яка нерівність правильна?
а) 4/5 < 1;
б) 1 < 7/8;
в) 11 > 5/11;
г) 1/6 > 1/6
3) 3/4 від числа 60 дорівнює:
а) 48;
б) 12;
в) 15;
г) 3.
4) Щоб знайти 1/6 від суми числа 840 і 60, треба:
а) 840 : 6;
б) (840 + 60) · 6;
в) (840 + 60) : 6;
г) 840 + 60 : 6.
5) На заводі працюють 600 робітників, з них 3/5 токарі. Щоб знайти, скільки на заводі працює токарів, треба:
а) 600 : 5 · 3;
б) 600 · 5 · 3;
в) 600 : 3 · 5;
г) 600 : 5 : 3.
6) Якщо за день туристи пройшли 24 км, що становить 1/3 маршруту, то весь шлях буде дорівнювати:
а) 27 км;
б) 72 км;
в) 80 км;
г) 21 км.
II. Множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні
1. Усне виконання вправи № 701
2. Пояснення вчителя на прикладі 3 200 · 20 (у поясненні вчитель спирається на переставний і сполучний закони множення). Робота за вправою № 702
3. Первинне закріплення. Вправа № 703 (перші два стовпчики — з коментуванням, решту — самостійно)
4. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Самостійне розв’язання задачі № 704
2. Розв’язання задачі № 705 за рівнями
• високий і достатній рівень знань — самостійно;
• решта — після виконання короткого запису.
3. Задача № 707
• Високий рівень знань — самостійно;
• достатній рівень знань — після виконання короткого запису задачі;
• решта — після складання плану розв’язання задачі.
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 708, 709.