Урок "Утворення числа 200. Назви чисел третього розряду."

Про матеріал

Розробка уроку математики за темою "Утворення числа 200. Назви чисел третього розряду." для 3 класу.

Метою уроку є: ознайомлення учнів з утворенням числа 200, вправляти учнів у читанні та записуванні трицифрових чисел, обчислюванні виразів; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення; виховувати інтерес до вивчення предмета.

Перегляд файлу

Тема: Утворення числа 200. Назви чисел третього розряду.

Мета:ознайомлення учнів з утворенням числа 200, вправляти учнів у читанні та записуванні трицифрових чисел, обчислюванні виразів;

           розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення;

           виховувати інтерес до вивчення предмета.

Обладнання:підручник «Математика. 3 клас» (М.В.Богданович, Г.П.Лишенко)

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

                                                Хід уроку

І.Організаційний етап

                        Встаньте, діти, всі рівненько,

                        Посміхніться всі гарненько.

                        Посміхніться ви до мене,

                        Посміхніться і до себе,

                        Привітайтесь: «Добрий, день!»

ІІ. Перевірка домашнього завдання (№ 384, 385)

1)№ 384

Від сувою трьом покупцям відрізали по 9 м тканини, після чого в ньому залишилося 27 м. Скільки метрів тканини було в сувої?

Було - ?

Відрізали - ? 3 по 9 м

Залишилося – 27 м

                                             Розв’язання

1)3*9=27 (м) – відрізали

2) 27+27=54 (м)

Відповідь: в сувої було 54 м тканини.

2) № 385

Знайдіть значення виразу а: 9, якщо а= 18, а=45, а=54, а=63.

18:9=2              45:9=5                 54:9=6                      63:9=7

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1)Розв`яжи приклади (по варіантах)

І  (37+19)+42:6=63                                           ІІ (17+38)+32:4=63

    (8*6+9) – 28=29                                                 (5*9+7) – 26 =26

     76 – 36:4=67                                                       63 – 18:2=54

      45:5+6=15                                                          54:9+9=15

2)Віднови рівність

30+30=60                                                         50+40=90

40+30=70                                                         40+60=100

20+60=80                                                         100+20=120

3) Виконання завдання 386 (с.57 підручника) усно

- Назви числа від 95 до 105; від 157 до 165. (95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103,104,105;157,158,159,160,161,162,163,164,165.)

- Назви числа, прилічуючи десятками, від 70 до 120; від 150 до 190. (70, 80, 90,100,110,120.)

4)Виконання завдання 387 (с.57 підручника) коментовано.

- Розкладіть на розрядні доданки числа: 183, 127, 107, 120. (За зразком)

183 = 100 + 80 + 3, 127 = 100 + 20 + 7, 107 = 100 + 7, 120 = 100 + 20.

5)Виконання завдання 388 (с.57 підручника)

- З яких розрядів складаються трицифрові числа? (сотні, десятки, одиниці)

- За зразком утворіть числа.

100 + 60 + 1 = 161                               100 + 20 = 120

100 + 40 + 7 = 147                               100 + 2 = 102

100 + 50 + 9 = 159                               100 + 4 = 104

- Який розряд відсутній у числі 120 (одиниць); 102 (десятків); 104 (десятків)?

- Яка цифра показує, що розряд відсутній? (0.)

6)Розв’яжіть рівняння.

  1.  + х + 5 = 165

- На місті якого розряду стоїть х? (десятків)

- Скільки десятків у числі 165? (6.)

- Яке число є розв’язком рівняння? (60.)

7)Фізкультхвилинка (Соку соку бачи бачи)

V. Сприйняття й усвідомлення нового  матеріалу

1)Виконання завдання 389 (с.57 підручника)

- Розгляньте нумераційну таблицю.

- Прочитайте числа, що в ній записані.

- Скільки в числі 199 сотен? десятків? одиниць? (У числі 199 – 1 сотня; 9 десятків; 9 одиниць.)

2)Виконання завдання 390 (с.58 підручника)

- Як утворюється наступне число? (+ 1.)

   199 + 1 = 200

- Розгляньте, як можна записати цю суму.

   100 + (99 + 1)

    99 + 1 = 100

    100 + 100 = 200

 Наступне число 199 складається з двох сотень – двісті.

3)Виконання завдання 391 (с.58 підручника)

- Ми навчилися читати й лічити числа до 200 (двохсот). Таким способом можна лічити до 300 (трьохсот), 400 (чотирьохсот) і т.д. Але це займало б багато часу. Тому цифри утворюють із сотень, десятків, одиниць.

- Які числа відносяться до першого розряду? (Одноцифрові числа від 1 до 9)

 

- До чисел другого розряду? (10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80,90)

- До чисел третього розряду? (100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900)

- Яке отримаємо число, якщо до 900 додамо 100?  (Отримаємо 1000 )

- Це число якого розряду? (Перше число четвертого розряду)

- Прочитайте числа третього розряду. (100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900.)

VI.Розвиток математичних знань

1)Виконання завдання 392 (с. 58 підручника).

- Прочитайте умову задачі; запитання.

Для походу туристи купили банки консервів. Коли вони витратили 9 банок, то залишилось у 3 рази більше, ніж витратили. Скільки банок консервів купили туристи?

- Складіть коротку умову.

              Купили - ?

              Витратили – 9 б.

              Залишилося - ? у 3 р. більше, ніж

- За допомогою якої арифметичної дії розв’яжемо задачу? (Додавання. До того, що залишилося, додати те, що витратили.)

- Чи можемо відразу відповісти на запитання? (Ні.)

- Чому? (Тому, що не знаємо скільки залишилося банок з консервами.)

- Якою дією визначимо, скільки залишилося консервів? (Множення.)

- На скільки дій задача? (На дві.)

- Про що дізнаємося в першій дії? (Скільки банок з консервами залишилося у туристів.)

- Про що дізнаємося в другій дії? (Скільки банок консервів купили туристи.)

Учні самостійно розв’язують задачу; формулюють і записують відповідь.

1)9*3=27 (б.) – залишилося

2) 27+9= 36 (б.)

Відповідь: туристи купили 27 банок консервів.

2)Виконання завдання 393 (с. 58 підручника) самостійно.

- Яка послідовність дій у виразах із дужками; на сумісні дії?

64 8 9=72             18 9 2 8=18           72 (13 5)=9

(81 18) 9=7           8 7 45 5=65           6040 5=52

VII.Підсумок уроку

- Що нового дізналися на уроці?

- Що найбільш сподобалось?

VIII.Домашнє завдання

Завдання № 395, 396 (с. 59 підручника)

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
9 квітня 2018
Переглядів
2669
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку