Очаківська загальноосвітня школа
I-III ступенів №2
імені П.П. Шмідта
Очаківської міської ради
Миколаївської області
Узагальнення і систематизація
знань
Автор уроку учитель початкових класів
ОВСЯНКО АЛЬОНА ВОЛОДИМИРІВНА
м.ОЧАКІВ
Тип уроку: Узагальнення і систематизація
знань
Урок – казка «Білосніжка і сім гномів»
Навчання грамоти
(письмо)
Тема: Закріплення уміння писати вивчені букви «ге», «ґе». Самодиктант.
Мета: закріпити вміння писати слова з вивченими буквами; вчити само- диктанту, перевіряти написане; розвивати увагу, уяву, пам’ять мислення; вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти; виховувати охайність, грамотність, взаємодопомогу, самоконтроль.
Обладнання: схеми, таблиці, малюнки, ребуси, кросворди, казка «Білосніжка і сім гномів», комп’ютера, презентація
Хід уроку
І Організація класу
Будем добре працювати,
Щоб знання міцніші мати.
Всі сідайте, діти, тихо.
Домовляймось не шуміти.
Руку гарно піднімайте,
На уроці не дрімайте.
Щоб не було в нас мороки,
Всі готові до уроку?
ІІ Оголошення теми, цілей та завдань уроку
Разом з казковими героями повторимо правопис вивчених букв, вчитимемося писати під диктовку. На дошці
Я зможу …..
Я навчуся …..
Це потрібно для того, щоб …..
(Діти продовжують речення, висловлюючи власні думки з приводу того, чого навчить їх урок).
ІІІ Відтворення й узагальнення понять і засвоєння системи знань.
1. Повторення літер (Розгадування шаради)
– Який же прийшов казковий гість, ви дізнаєтеся, коли розгадаєте шараду. (З першого слова – першу букву, з другого слова – другу букву і т.д.)
Загадки
Голка сніг гвоздика діамант
Усіх обшиваю, Біле як сорочка квітка червоного дорогоцінний камінь,
сама одягу не пухнасте, як кольору що використовують у
маю квочка ювелірних виробах.
Гном (показую малюнок)
2. Хвилинка каліграфії
З якої казки цей герой? Гноми – чарівні істоти. Вважається, що саме гноми ховають під землею гроші. Тож завдання пов’язане з грошима
Сс Нн Іі Гг Ґґ Мм Аа Вв Пп Кк
Рр и Бб Лл Оо Ее Зз ь Тт Дд Уу ...
(Диктую, а 1 учень біля дошки показує каліграфічне написання)
|
м |
|
|
|
|
а |
|
с |
а |
к |
р |
с |
я |
б |
с |
н |
в |
р |
и |
л |
й |
з |
і |
і |
п |
а |
б |
о |
ц |
а |
л |
г |
а |
м |
а |
н |
е |
ц |
ь |
|
|
|
|
|
|
|
|
(Розгадати кросворд, а букви, які вставляють записують каліграфічно.)
– Яке слово вийшло у нижньому горизонтальному рядку? (гаманець)
– Що таке гаманець?
Питання для кросворду
Отже, гноми, з казки «Білосніжка і 7 гномів». Давайте її пригадаємо (учні за ілюстраціями розповідають казку до того місця, як Білосніжка зайшла в хатину гномів.)
Білосніжка і гноми дають завдання – диктант (комбінований)
– Ім’я хлопчика на букву «ге» Гнат,
– Змініть ім’я дівчинки на місце Гнідко,
перед входом в будинок
– Кличка коня Ганна – ґанок
– Міцний напій замінить на назву
пташки, яку люблять ловити учні кава – ґава
на уроці
І великий, і малий,
Одягнувся він у бриль, гриб – грип
Букву «бе» на «пе» змінить
І хвороба стане вмить ґудзик – гудок
Маленький, кругленький
Пара дірочок.
Та без нього не одягнеш
Навіть піджачок (ґудзик)
IV Узагальнення і систематизація знань
Закріплення вивченого
(Це воно видало мачусі де живе Білосніжка)
– Яке речення отримали? (Діти грались у гру.)
– Що ставимо в кінці речення? Побудуйте схему
у грались Діти гру ___ ___ _ ___.
– Який текст ви читали на уроці читання?
– Чи є в ньому речення, яке ми щойно склали?
Весела гра
Діти грались у гру. Вона називалась «Гуси». Богдан, Гнатик та Ігор – гуси. Галинка – господарка, а Борис – вовк. Гуси голосно ґеґотали і тікали. А вовк біг за ними.
– Ось ми й виконали останнє завдання. Тепер дочитаємо кінець казки.
IV Рефлексія діяльності. Підсумок.
– Давайте розкажемо Білосніжці, як ми її рятували.
– Що робили на уроці?
– У яку казку мандрували?
– Що найбільше сподобалося, який вид роботи? Чому?
– Назвіть пари глухий – дзвінкий
б – п
д – т
з – с
г – х
ґ – к
– Розкажіть скоромовку, яку вивчали з буквами «ге», «ґе»
Скоромовку по пам’яті
Дві ґави зранку гасали по ґанку.
Ґави просили на ґанку сніданку