Підготувала: вчитель математики
Бурдіна Тетяна Володимирівна
Мета: узагальнити та систематизувати знаня учнів з теми «Функції і графіки»; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
Актуалізація опорних знань (Усне опитування)
1. Які з даних графіків являються
графіками функцій?
2. З даних функцій вибрати:
а) Лінійні функції. y = ах + b
б) Функції прямої пропорційності. у = kx
в) Функції оберненой пропорційності. у = k/x
г) Квадратичні функції. у = ах2 + bx +c
3. Для кожної функції виберіть відповідний графік функції.
Алгоритм побудови графіка лінійної функції.
y = ах + b
х |
у |
х1 |
у1 |
х2 |
у2 |
Побудувати графік функції у=3х – 2 (Робота біля дошки)
Знайти відповідність
Алгоритм побудови графіка функції оберненої пропорційності.
у = k/x
1. Визначити, в яких чвертях знаходиться
графік функції.
k > 0 – I і III ч k < 0 – II і IV ч.
2. Скласти таблицю значень функції.
Побудувати графік функції у = -6/x
Алгоритм побудови графіка функції у = ах2 + bх +с.
1. Визначити напрям віток параболи.
2. Знайти координати вершини параболи.
3. Знайти точки перетину параболи з осями координат.
4. Знайти ще кілька точок, через які проходить парабола.
Побудувати графік функції
Домашнє завдання:
Середній рівень
С.89 №320, 322(б)
Достатній рівень
С.89 №324(г), 328
Високий рівень
С.90 №336, 327(б)
Зібрати зошити на перевірку домашнього завдання.
Закріплення знань. (Кросворд)
1. Який вид графіка функції оберненої пропорційності?
5. Один із способів задан функції.
6. Змінна величина, значення якої залежить від зміни другої величини.