Закріпити знання учнів з вивченої теми;
розвивати критичне мислення та комунікативні навички;
активізувати пізнавальну діяльність та мотивацію до навчальної діяльності;
виховувати інтерес до рідної мови.
Зміївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Конспект уроку
з української мови
2 клас
Вчитель М’якенко Л. П.
Тема Узагальнення та систематизація знань з теми «Іменник»
Мета
Тип уроку Урок-квест.
Обладнання Презентація, картки для індивідуальної самостійної
роботи, панчішки, коробки-сюрприз.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вузлик ще один сьогодні
Будемо в’язати.
На уроці усю тему
Треба пригадати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Вчитель Пригадайте все, що ви вивчили з теми «Іменник». Пропоную вам пограти у гру «Правда-неправда»
1.Гра «Правда-неправда»
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІV. Систематизація і закріплення знань
1.Вправа «Очікування»
Вчитель
Виявляється у мові
Є багато різних слів,
Дивувати всіх готові:
І дітей, і всіх, всіх, всіх.
У чому ж їхня незвичайність?
Та й з яких вони скарбниць?
Мають деяку причетність
До великих таємниць.
Називають різні речі,
І тоді - біда малечі -
Розібратись хто є хто,
Нам же з вами пощастило.
Тільки сьогодні і тільки у нас
Мова із чарами прийде у клас!
Вчитель
То ж я вам пропоную розгадати ці таємниці. Сьогодні у нас на уроці буде ще один учень. Ви його вгадали? Цей хлопчик був неуважний і ми йому допоможемо повторити усе про іменник. (з’являється казковий герой Незнайко)
(Кожна вправа-завдання знаходиться у панчішці та коробці, діти по черзі дістають панчішку із завданням і виконують його, а потім вішають панчішку на ялинку)
Вправа 1 «Відшукай іменники»
Розгубився наш Незнайко
Незнайкові допоможіть,
Де тут іменники, скажіть?!
Крейда, клей, відро, вода,
дуб, високий, молода,
Марічка, степ, Дніпро, широка,
З’їсти, мед, летить, сорока.
Вправа 2 «Хто або що?»
(завдання для хлопчиків і дівчаток. Із поданих слів дівчаткам виписати іменники-істоти, а хлопчикам - іменники-неістоти)
Ставить Незнайко до слів питання.
Дуже це важке завдання.
Хто? (Істота) Що? (Неістота)
Сонце, Вінні-Пух, учень, портфель, зебра, діти, слон, Ольга Іванівна, олівець, Зміївка, ліс.
Вправа 3 «Складаночка» (усно)
Кружить мавпочка склади:
Чи туди їх, чи сюди?
МА ГА НЕЦЬ ШКА МА РО МОК ЛИ КИ СТА ПУ КА
КА РІЛ ТА КРА НЯ СУ ЛО МО ТОК ЛО КО МО
Вправа 4 «Зайве і чуже»
Є одне в цих групах слово,
Що вписали випадково.
Відшукай і прочитай це
«зайве» і «чуже» слівце.
Пенал, олівці, зошит, книга, лінійка.
Снігурі, хлопці, окунь, ігри, парти.
Олег, Марія Василівна, Зміївка, річка,
котик, Ігор, телефон, синичка, герой.
Вправа 5 «Велетні і гноми»
Малі й великі букви є,
Завдання в кожного своє.
А яку з них написати,
Друже, ти повинен знати!
(Встав пропущені слова та запиши текст)
Самостійна робота
__________ сидів у своїй кімнаті і читав книгу. Біля нього на килимку лежав котик ___________.
Хлопчик дуже любить читати. Його улюблені казкові герої __________, ___________, ________,
_______. Він подарував цікаву книгу своєму другу ______________.
(Діти зачитують утворений текст)
Увага! Увага! Дітвора!
У мене є цікава новина
Гостей у нас є тут багато
Бо скоро прийде до нас свято!
Бесіда
Вчитель А у мене є сюрприз для вас. (вчитель зачитує лист від Миколая до дітей)
Вправа 6 «Історія на килимку»
(діти сідають на килим, на кубиках-слова, з якими треба скласти цікаву зв’язну розповідь-історію)
Пошикуєш по порядку
Ось оці слова.
Будемо думати, фантазувати,
Цікаву розповідь складати.
(діти колективно складають розповідь).
Слова для розповіді: календар, свято, лист, радість, вікно, подарунки, чарівник Миколай, бажання.
VІ. Рефлексія