ТЕМА. Урок закріплення знань. Нумерація багатоцифрових чисел.
Мета. Закріпити вміння працювати з багатоцифровими числами; розвивати обчислювальні навички; вміння працювати в парах, групах; виховувати самостійність, працелюбність.
Ключові поняттяя, терміни, математичні компетентності. Класифікація багатоцифрових чисел за кількістю цифр їх у записі. Запис багатоцифрових чисел у вигляді суми розрядних доданків. Розряди, розрядні одиниці, їх співвідношення. Розв’язування задач.
Усні обчислення у межах мільйона. Геомеричні фігури, їх розрізнення.
Тип уроку. Комбінований.
Обладнання. мультимедійний комплект, картки для ігрових завдань, цеглинки Lego.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
1. Привітання.
Холодно в полі, в саду, на городі,
Осінь мандрує по нашій господі.
Тепло і затишно в класі у нас,
Доброго дня, я вітаю всіх вас!
Червоний – тривога, помаранчевий – хвилювання, жовтий – задоволення, зелений – цікавість, блакитний – спокій, синій - інше.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
(Робота в парах. Взаємоперевірка)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
19 770 |
15 055 |
10 007 |
10 070 |
256 |
19 070 |
9 872 |
19 870 |
21 406 |
А |
С |
О |
П |
Т |
Н |
р |
Р |
Т |
ВІДПОВІДЬ:
21 406 |
19 870 |
19 770 |
19 070 |
15055 |
10070 |
10007 |
9872 |
256 |
Т |
Р |
А |
Н |
С |
П |
О |
Р |
Т |
1 гр.- поїзд 2 гр. – літак 3 гр. – автомобіль 4 гр. – пароплав
Відповіді дітей:
Хвилинка- цікавинка СЛАЙД 5
● У качки близько 12 000 пір´їнок, а у лебедя – близько 20 000.
● Підраховано, що мурашина сім’я знищує за добу до 27 500 комах, більшість з яких – шкідники.
● Домашній павук – це всього лише один із 40 000 видів павуків.
● Кругле п’ятицифрове число. (98 710)
● Число, в якому в розряді десятків тисяч стоїть цифра 0.
( 304 055)
● Найменше чотирицифрове число. (1 999)
● Чотирицифрове число, що більше від 5 000, але менше, ніж
8 000. (7 896)
● Найбільше парне число. (614 502)
● Шестицифрове число, в якому в розряді сотні тисяч стоїть цифра 1. (161 500)
● Пятицифрове число, найближче до числа 70 000. (63 009)
● Найбільше чотирицифрове число. (8 131)
● Число, у якому в розряді одиниць тисяч стоїть цифра 0. (20 897)
35 679 =
7004 =
20 052 =
198 060 =
V. Фізкультхвилинка СЛАЙД 8
VI. Удосконалення обчислювальних навичок
Вчитель:
кубик знов до нас,
кубик, діти, не простий,
кубик, діти, чарівний,
він доріжку прокладає –
знання ваші перевіряє!
51 700 : 100
2 135 ∙ 10
406 000 : 1000
29 ∙ 1000
564 ∙ 100
2840 : 10
- Прочитайте уважно задачу.
З пришкільної ділянки школярі зібрали 620 кг моркви, а буряків – половину маси моркви. Усі овочі розклали в ящики по 30 кг. Скільки ящиків знадобилося ?
Перший етап. Аналіз задачі за допомогою технології «Мікрофон».
Під час аналізу умови задачі складається скорочений запис задачі, застосовуючи інтерактивну технологію «Шкала думок».
- Розгляньте скорочений запис задачі. Хто може самостійно розв’язати задачу підніміть зелену цеглинку і приступайте до роботи.
Другий етап. З рештою учнів учитель складає план розв’язування задачі. СЛАЙД 11
План розв’язання задачі:
1. Скільки кг буряків зібрали ?
2. Скільки всього кг зібрали моркви і буряків ?
3. Скільки ящиків знадобилось?
- Хто може самостійно розв’язати задачу підніміть жовту цеглинку і приступайте до роботи.
Третій етап. Решта учнів сигналізують червоними цеглинками і записують розв’язання задачі під керівництвом вчителя.
Перевірка розв’язання задачі
VII. Підсумок уроку
- Що викликало у вас найбільший інтерес на уроці?
- Який вид роботи вам сподобався найбільше?
- А мені сьогодні сподобалась робота таких учнів як ….. (прийом «Констатація успіху»).