Урок узагальнення знань учнів 3 класу. Повністю направлений на самостійну та групову форми роботи. Постійна зміна завдань від усного до письмового.
Тема: Узагальнення знань учнів з інформатики за рік.
Мета: перевірити знання, уміння, навички, які були отримані на попередніх уроках; розвивати зв'язне мовлення, увагу, кмітливість; виховувати любов до природи.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань
Обладнання: інформаційні картки, індивідуальні картки, ПК, таблиці з буквами
Програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань»
Хід уроку
І. Організація початку уроку.
1. Привітання.
- Добрий день, діти! Я рада вітати вас на уроці.
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас!
Біля парти станем чемно –
Плине час хай недаремно.
Будемо уважні і старанні всі.
Сядемо рівненько на місця свої.
2. Повторення правила техніки безпеки в комп’ютерному класі:
II. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні у нас з вами дуже відповідальний урок, тому що ми закінчуємо вивчати курс інформатики у 3 класі. Я хочу перевірити, чому ви навчилися за цей навчальний рік, що нового, цікавого ви дізналися на уроках інформатики. Для того, щоб перевірити ваші знання, ми проведемо з вами цікаві ігри і виконаємо завдання. Отже, почнемо!
III. Перевірка знань, умінь, навичок, отриманих протягом всього навчального року.
1. Конкурс «Хто швидше?»
- Вам потрібно прослухати віршики та виправити в них помилки.
Під землею перехід.
І на Дніпрі розтанув дід (лід)
Кіт не страшний, в нас глибока гора! (нора)
Став червоний, наче мак.
З’їв порт і випив чашку чаю. (торт)
А він довгий – аж до п’ят.
2. Групова робота. Конкурс «Хто більше?»
- Вам потрібно знайти слова пов’язані з інформатикою. Порахувати їх. Та пара, яка знайде більше слів перемагає. (9 слів)
о |
б |
р |
о |
б |
к |
а |
ш |
к |
ц |
т |
я |
а |
л |
г |
о |
р |
и |
т |
м |
с |
п |
и |
с |
о |
к |
п |
х |
з |
ь |
і |
н |
ф |
о |
р |
м |
а |
ц |
і |
я |
п |
у |
а |
е |
г |
щ |
п |
л |
к |
ж |
й |
ф |
й |
д |
и |
с |
к |
в |
о |
ю |
н |
а |
л |
к |
о |
м |
а |
н |
д |
а |
Слова: Обробка, алгоритм, список, інформація, диск, команда, файл, папка, код.
3. Завдання за карткою «Як людина отримує інформацію».
4. Робота із зошитом. Завдання з презентації.
IV. Фізкультхвилинка.
- А тепер ми трішечки відпочинимо і проведемо фізкультхвилинку.
Любить вчитися наш клас,
Та відпочивати час. (встати із-за парт, потягнутись усім тілом)
Нумо, разом всі присіли. (присіли)
І нагору полетіли. (повільно-повільно підніматись на весь зріст)
Піднімаємось все вище, (стати навшпиньки, підняти руки вгору)
Висота стає все ближче! (підстрибнути на місці якомога вище)
V. Перевірка вмінь роботи з комп’ютером.
1. Пояснення роботи над програмою «Скарбниця знань».
2. Практичні вправи учнів.
3. Релаксація
VI. Рефлексія.
Я пропоную вам заповнити невелику анкету, яка дозволить вам здійснити самоаналіз, дати якісну і кількісну оцінку уроку.
1. На уроці я працював |
активно / пасивно |
VII. Підсумок уроку
Діти, ви сьогодні були дуже працьовиті, старанні, активні та уважні. Ви дуже розумні та слухняні. На цьому наш урок завершено, до нових зустрічей.