Урок узагальнення знань з теми «Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами».

Про матеріал
Використовуємо форми й методи: Фронтальне опитування за методикою «Бумерангу», інтерактивний метод «Навчаючи вчусь», «Рефлексія», гра «Склади пару»
Перегляд файлу

Тема

Урок узагальнення знань з теми «Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами».  

Мета

  •    Повторити та узагальнити знання з теми «Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами»;
  •    розвивати та закріпити вміння розв'язувати задачі за хімічними формулами з використанням кількості речовини, молярної маси , молярного об'єму газу за нормальних умов та відносної густини газів;
  •    виховувати інтерес до предмету, працюючи із завданнями-іграми; почуття колективізму, вміння спілкуватися та поважати одне одного.

Обладнання

Періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва, картки із завданнями.

Тип уроку

Узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок.

Форми й методи

Фронтальне опитування за методикою «Бумерангу», інтерактивний метод «Навчаючи вчусь», «Рефлексія», гра «Склади пару»

 

Структура уроку

  1.   Організаційний етап
  2. Мотивація пізнавальної діяльності
  3. Актуалізація опорних знань
  4.                                                                                                                                                                         Узагальнення й систематизація знань
  5. Домашнє завдання
  6. Підбиття підсумків уроку

 

ХІД УРОКУ

  1.   ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
  2. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Ми з вами закінчили тему «Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами» і сьогодні повинні узагальнити та систематизувати наші знання, підготуватись до тематичної атестації.

 

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Фронтальне опитування – у вигляді взаємоопитування учнів за методикою «Бумерангу», учні один одному «пускають» запитання, які на дошці записує учитель.

Запитання:

  1. Що таке кількість речовини?
  2. Яка формула визначення кількості речовини?
  3. Що таке молярна маса?
  4. Що таке молярний об‘єм?
  5. Що таке відносна густина газів?

 

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Інтерактивний метод «НАВЧАЮЧИ ВЧУСЬ»

  • група учнів отримують картку із задачею, яку опрацьовують;
  • один учень виходить до дошки і пояснює всім, як розв‘язувати задачу так, щоб запам‘ятали інші.

 

  1.     Група: Обчисліть  кількість речовини атомів Гідрогену, що містяться в 0,7 моль ортофосфатної кислоти (Н3РО4).
  2.     Група: Скільки молекул міститься в вуглекислому газі (СО2)  об’ємом 112 л (н.у.)?

3    Група: В якій кількості речовини озону (О3) міститься 1,5025∙1023 атомів Оксигену?

4    Група:  Відносна густина деякого газу за амоніаком (NH3) дорівнює 2,588. Обчисліть відносну густину цього газу за гелієм (Не).

5    Група: Маса 3 л деякого газу (н.у.) дорівнює 4,29 г. Визначте молярну масу цього газу.

6    Група: Обчисліть масу 16 л амоніаку (NH3).

7    Група: Обчисліть об‘єм 444,5 г хлору (Cl2).

 

«СКЛАДИ ПАРУ»

- учні отримують картки з структурними формулами і молекулярними формулами речовин – необхідно встановити відповідність;

 

Молекулярні формули:   Структурні формули:

1 

 

 

H2SO4    

     

H2SO3     

H2SiO3                

H2CO3

 

 

- картки з формулами речовин і їх молярними масами – встановити відповідність;

 

Картка № 1.

Формула речовини:

H3PO4

H2SO3

H2SiO3

H2CO3

Молярна маса:

78

98

62

82

 

Картка №2

Формула речовини:

P2O5

SiO2

N2O5

NO

Молярна маса:

30

60

142

108

 

Картка №3

Молярна маса

80

40

162,5

133,5

Формула речовини

AlCl3

FeCl3

MgO

CuO

 

 

Картка №4

Молярна маса

59

188

40

78

Формула речовини

Al(OH)3

Cu(NO3)2

NaOH

Ca(OH)2

  • картки з формулами і відносною густиною за воднем – встановити відповідність.

 

Картка № 1.

Формула речовини

СО

СО2

SO2

SO3

Відносна густина за воднем

14

40

22

32

 

Картка №2

Формула речовини

О2

H2S

NO2

N2O

Відносна густина за воднем

17

16

23

22

 

Картка №  3

Відносна густина за воднем

16

15

14

8.5

формула речовини

 

N2

NH3

NO

O2

Результати записують в зошит.

 

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Повторити  § 19-22.
  2. Виконати завдання № 168, 169.
  3. Підготуватися до тематичного оцінювання.

 

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

 

Рефлексія:

  1. Як ви вважаєте, чи розглянули ми всі питання?
  2. Які труднощі виникли під час роботи?
  3. Яка частина уроку вам сподобалася більше?

 

docx
Пов’язані теми
Хімія, 8 клас, Розробки уроків
Додано
3 листопада 2019
Переглядів
1271
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку