Біологія 8 клас № Дата:
Тема: Узагальнення знань № 4 з теми «Нервова регуляція функцій організму людини. Зв’язок організму людини із зовнішнім середовищем. Сенсорні системи»
Мета: узагальнити, закріпити, перевірити знання учнів про будову і функції нервової системи та сенсорних систем людського організму; розвивати пам'ять, увагу та логічне мислення; виховувати охайність та самостійність.
Очікувані результати:
Обладнання: зошит, ручка.
Тип уроку: перевірки та корекції знань.
Міжпредметні зв’язки: з основами здоров’я.
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Основна частина
І рівень
1. Від спинного мозку відходить пар нервів:
а) 31; б) 12; в) 34; г)43
2. Відповідь організму на різні подразники називається:
а) збудженням; б) рефлексом; в) подразненням.
3. При ураженні яких часток кори великих півкуль спостерігається втрата слуху?
а) тім’яної б) скроневої в)потиличної
4. Структурна і функціональна клітина нервової системи називається:
а) аксон б) нейтрон в) нефрон г) нейрон
5. Укажіть тип рецепторів, що є хеморецепторами:
а) теплові б) дотикові в) смакові г) світлові
6. Назвіть сенсорну систему, порушення функціонування якої призводить до захитування (морської хвороби):
а)вестибулярна б) зорова в)слухова г)нюхова
ІІ рівень
7. Рефлекторна дуга - …. Яка її будова?
8. Яке значення нервової системи?
9. Яке значення сенсорних систем?
ІІІ рівень
10. Будова зорового аналізатора.
11. Будова слухового аналізатора.
ІV рівень
12. Будова головного мозку. Вказати функції його частин.
III. Підсумок уроку