Конспект уроку містить задання для систематизації і узагальнення знань за темою "Гідросфера" в 6 класі. Завдання підібрано різноманітні: тестові завдання, робота із картою, цифровий диктант тощо.
1
Тема: Узагальнення знань за темою «Гідросфера».
Мета: узагальнити, систематизувати та розширити знання учнів за темою Гідросфера; розвивати вміння учнів використовувати набуті знання з теми для виконання тестових завдань, цифрового та географічного диктантів, навики при роботі із контурною картою і картами атласу, малюнками тощо, вміння висловлювати свою думку та самостійно формулювати висновки; виховувати любов до природи, екологічну свідомість та цікавість до географії.
Обладнання: Фізична карта світу, атласи, презентація на тему: «Гідросфера», тестові завдання, картки із завданнями,
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, вмінь та навиків учнів.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація знань, вмінь і навиків учнів.
2.1. Мотивація учіння учнів.
Гідросфера – водна оболонка Землі. Яка містить найціннішу для людини речовину – воду. Перегляд відео фрагменту «Вода – життя, без неї не прожити».
2.2. Ознайомлення із темою та завданнями уроку.
Сьогодні на уроці ми узагальнимо та розширимо знання з теми «Гідросфера», визначимо особливості цієї оболонки, продемонструємо свій рівень знань і вміння використовувати ці знання для виконання практичних завдань. За кожний етап нашого уроку Ви можете здобути максимальну кількість балів. Тож успіху!
ІІІ. Відтворення і узагальнення понять.
1.Гідросфера – водна оболонка Землі, яка складається з...
а) океанів, грунтів, гірських порід, річок, озер;
б) Світового океану, вод суходолу та води в атмосфері;
в) температури, тиску та вітру.
2. Води Світового океану займають ... всієї планети
а) 97%; б) 92,5%; в) 96,5%.
3. Який процес забезпечує постійну наявність води на нашій планеті:
а) випаровування води; б) колообіг води в природі; в) випадання опадів.
4. Поверхню Світового океану називають:
а) акваторія; б) територія.
5. Океани Землі за площею розташовані в такому порядку:
а) Індійський, Атлантичний, Тихий, Північний Льодовитий;
б) Тихий, Атлантичний, Індійський, Північний Льодовитий;
в) Північний Льодовитий, Атлантичний, Тихий, Індійський.
6. Річкою в океані називають:
а) морські хвилі; б) океанічні течії; в) цунамі.
7. Найсолонішим морем Землі є:
а) Чорне; б) Жовте; в) Червоне; г) Біле.
8. Живі організми, які живуть на дні Світового океану називаються:
а) нектон; б) бентос; в) планктон.
9. Айсберги утворюються із...
а) гірських льодовиків; б) покривних льодовиків.
10. Найбільше боліт та районів багаторічної мерзлоти розміщено:
а) в північній півкулі; б) в південній півкулі.
11. Найбільшими річками планети є:
а) Дніпро, Дунай, Волга, Ніл;
б) Ніл, Амазонка, Янцзи, Міссісіпі;
в) Амазонка, Ніл, Дніпро, Волга.
12. Найбільшими озерами Землі є:
а) Байкал, Ісик-Куль, Балта, Світязь;
б) Вікторія, Танганіка, Онтаріо, Гурон;
в) Каспійське море, Байкал, Верхнє, Вікторія.
ІV. Узагальнення і систематизація основних понять
океани, моря, затоки, протоки;
окраїнні, середземні та між острівні;
материкові, вулканічні, коралові;
річки, озера, болота, льодовики, багаторічна мерзлота;
це природна заглибина на суходолі заповнена водою;
сніговою лінією;
1. Вода на планеті перебуває у … станах.
2. На Землі виділяють … материків;
3. На Землі виділяють… океанів;
4. Світовий океан займає … % планети;
5. Води суходолу на планеті становлять …%;
6. Прісна вода замерзає при температурі …оС;
7. Солона вода замерзає при температурі …оС;
8. Найтеплішим океаном Землі вважають Тихий океан з температурою …оС;
9. Найсолонішим на Землі вважають Індійський океан із солоністю … %о;
10. Солоність Мертвого моря дуже значна і складає близько …%о;
11. Шар торфу в болоті має становити … см;
12. Найглибша западина Світового океану Маріанська, її глибина … м;
4.3. Робота з контурними картами та картами атласу (диференційовані завдання)
- за картою атласу позначте в контурній карті затоки, протоки та острови в Атлантичному океані?
- за картою атласу позначте в контурній карті окраїнні, середземні та між острівні моря світу?
- за картою атласу позначте в контурній карті материкові, вулканічні та коралові острови?
- за картою атласу позначте в контурній карті затоки, протоки та острови в Індійському океані?
- за картою атласу позначте в контурній карті найбільші річки світу?
- за картою атласу позначте в контурній карті найбільші озера світу?
V. Підведення підсумків уроку.
Учні підраховують отримані бали за кожен етап роботи на уроці.
Мотивація пізнання. Відео фрагмент «Музей води в Києві».