Урок в 2 класі з літературного читання. Тема. "Творчість Платона Воронька. "Казка про рукавичку"

Про матеріал
Урок в 2 класі з літературного читання за підручником В. Науменко. Мета: ознайомити учнів із творчістю Платона Воронька, удосконалювати вміння виразно читати, передавати під час читання настрій твору, вчити розуміти текст, виділяти головне, аналізувати,оцінювати вчинки дійових осіб, розвивати зв'язне мовлення учнів, образнее мислення; виховувати любов до рідного слова.
Перегляд файлу

Тема: Платон Воронько.  «Казка про рукавичку»

Мета: ознайомити учнів із творчістю Платона Воронька, удосконалювати вміння виразно читати, передавати під час читання настрій твору, вчити розуміти текст, виділяти головне, аналізувати,оцінювати вчинки дійових осіб, розвивати зв'язне мовлення учнів, образнее мислення; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку.

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Ось закінчилась перерва,

 Всі зібрались на урок.

То ж пора нам поспішати

Веселий кличе нас дзвінок.

Присутні гості на уроці.

То ж привітайтеся до них.

Один до одного всміхніться

Бо настрій добрий знадобиться.

Вправа «Очікування»

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА.

Надуваємо кульку.

-Де наш пустун-язичок?

Заховався за біленький тиночок,

ліг на бочок та мовчок.

А ми зараз його розбудимо.

2.Чистомовка

        Ра-ра-ра, а у нас весела гра.

        Ру-ру-ру, ми продовжуємо гру.

        Ло-ло-ло , дітям буде весело.

        Ли-ли-ли, працювати ми пішли.

IІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

1.Лист від зайчихи Тосі.

-Діти, нам прийшов лист від Тосі. Вам цікаво що в ньому?

Тося передає вам привіт, дякує вам за те,що разом з вами вона навчилась читати й писати.

Тося прислала вам декілька завдань, щоб перевірити які ви розумні та як гарно ви навчилися читати.

Завдання 1

Загадки

Взимку спить,

Влітку - вулики ворушить.

            (Ведмідь)

 Хвіст пухнастий,

Хутро золотисте,

В лісі живе,

В селі курей краде.

              (Лисиця)

Хто взимку холодну

Ходить злий, голодний?

                         (Вовк)

Влітку сіренький,
А взимку біленький,
Довгі вуха має,
Швидко стрибає.
                     (Заєць)

Завдання 2

Гра « Переплутані букви»

Кабан, лисиця, жабка.

Завдання 3

Робота в парах. Гра « Закресли зайве».

Закресліть зайві літери і дізнаєтесь із якої казки ці звірі.

РSLУFКWАВSИGЧLКVА( Рукавичка)

-Чи пам’ятаєте ви ії?  Чому її називають народною?

6. Інсценізація казки.

-Чому вчить ця казка?

IV.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

Завдання 4.

-А Тося в лісовій школі читала іншу казку про рукавичку, яку написав Платон Воронько. Вона дуже рекомендувала вам цю казку, тому сьогодні на уроці ми будемо читати вірш Платона Воронька «Казка про рукавичку»

-Але спочатку давайте пригадаємо, що нам відомо про Платона Воронька.

1. Біографічна довідка. (портрет)

Платон Воронько  народився 1 грудня 1913 року на Сумщині в сім᾿ї коваля . Він навчався в Харьківському автошляховому інституті та Московському Літінституті.

Був учасником Другої світової війни. Написав багато віршів для дорослих та дітей.

Фізкультхвилинка

Вірші Платона Воронька наскільки сподобались людям. , що до його віршів почали писати музику. Один з таких віршів «Йшов сніжок на торжок, або ще його називають «Кожушок» .І в нас зараз буде гарна можливість проспівати цю пісеньку і потанцювати.

2. Опрацюваннявірша П. Воронька «Казка про рукавичку»

1)Читання вчителем

- Що читала Галочка своєму братику?

2) Гра «Бджілки». Самостійне мовчазне читання вірша.

-Навіщо хлопчик взяв рукавичку?

3)Словникова робота

-Значення яких слів ви не зрозумілі?

Домом- хатка;            

Замала                         

Робота над правильністю читання

мабуть           спалось

Хтозна           розмістились

4)Читання ланцюжком.

  Перевірка сприймання.

-Чиї рукавички взяв хлопчик?

-Чи залізли звірі в рукавичку?( Знайдіть у тексті та зачитайте.)

-Скільки рукавичок відніс хлопчик у ліс?

-Чому насварили хлопчика?

-Яка головна думка цього твору?

Виразне читання вірша.

5) Робота в парах.

-Що можна сказати про хлопчика. Який він? Виберіть слова з картки.

6)Гра « Знайди риму»

Сестричка(рукавичка)

Прочитала(стала)

Ліс(заліз)

Спалось(дісталось)

6)Гра « Розвідники»

-Порахуйте скільки разів зустрілося слово рукавичка?

7)Гра « Впіймай рядок за хвостика»

8) Творча робота над твором.

-Діти, а як би ви продовжили цей вірш?

-Що треба було зробити хлопчику, щоб кінцівка вірша була іншою?

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Закінчи речення

— Сьогодні на уроці ми читали вірш…..?

Його написав….?

На уроці мені сподобалось  ….

-  Чи справдились ваші очікування від уроку?.

- Передайте свій настрій від уроку за допомогою кольору, розфарбувавши рукавичку.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виразно читати вірш.

 

 

 

docx
Додано
3 березня 2019
Переглядів
1664
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку