Урок в 2 класі з української мови на тему "Велика буква у кличках тварин".

Про матеріал

До підручника І.О.Большакової, М.С.Прістінської "Українська мова 2 клас",

за Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом Р.Б. Шияна

Перегляд файлу

Тема. Велика буква у кличках тварин

Мета:

-         формувати у дітей вміння розрізняти назви тварин та їх клички;

-         правильно їх писати;

-         закріплювати навички добору слів, близьких за значенням;

-         розвивати словниковий запас учнів;

-         виховувати любов до тварин.

Обладнання: малюнки котика, зайчика, лисички, собачки, півника; картки «Назви тварин», «Клички тварин».

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Основна частина

  1. Актуалізація опорних знань

-Яку частину мови ми вивчаємо? (Іменник)

Гра « Вірю – не вірю» з використанням цеглинок  (синьої – правильне, червоної – неправильне)

Слова – назви ознак це іменники.

Слова – назви предметів – це іменники.

Слова – назви людей і тварин відповідають на питання хто?

Слова – назви інших предметів відповідають на питання хто?

Слова – назви інших предметів відповідають на питання що?

Слова кіт, білка, ведмідь, собака відповідають на питання що?

Слова рушник, парта, зошит, пенал відповідають на питання що?

Прізвища, імена людей  та побатькові пишуться з маленької букви.

2.Робота з віршем

 — Послухайте вірш. Запам’ятайте клички тварин.

Є у мене киця Мурка,

Дуже мудра кішка.

Тільки скажеш «Замазурка!» —

Вмиється хоч  трішки.

А синок її Васько

Муркне: «Мила нене,

Поки вип’ю молоко,

Вимийся за мене».

П. Воронько

H:\Конспекти\Книга.jpg— Як звали кішку?(Мурка) А її синка?(Васько)

-         Слова кіт, кішка означають назву тварини, тобто ці тварини називаються коти.

-         А слова Мурка і Васько – це клички тварин, тобто їх імена.

-         ІІІ. Повідомлення нової теми й мети уроку

— У тварин, як і в людей, теж є імена — клички. Про їх напи-
сання ми й поговоримо сьогодні на уроці.
 

VI.  ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Сприймання і усвідомлення матеріалу.

-         Котик Васько ходить у Лісову школу. Там навчаються звірята

 

-         Давайте познайомимося з тваринами. Подивіться, як вони про себе написали: киця мура, зайчик вуханько, вовчик сірко

-         Що тваринки зробили не так? Виправте їх, діти.

-         Як їх кличуть?

-         Як правильно потрібно було записати?

-         (киця Мура, зайчик Вуханько, вовчик Сірко )

-         (На дошці прикріплюю картку «Назви тварин» і «Клички тварин»)

Робимо висновок:

Клички тварин пишуться з великої букви. А назви тварин з маленької

2.Робота за підручником

Відкрийте підручник на с. 26 . Давайте прочитаємо тему нашого уроку» Велика буква у кличках тварин»

3. Вивчення правила.

Зачитає нам правило …. Декілька дітей зачитують правило.

4.Гра “ Дай кличку тваринці”

Кличка - це ім'я, яке дають тварині її господарі. Клички тварини отримують за певними ознаками.

Наприклад: за кольором, розміром, характером, забарвленням.

5.Записування числа, класна робота

6.Каліграфічна хвилинка

Ча Ве пу Веселка
Корова Веселка паслася на луках.
— Хто пасеться на луках?
— Яка кличка у тварини?
— Як пишеться кличка тварини?

Складання і записування речень

- А зараз придумайте і запишіть речення зі словами зайчик Сніжок

7. Робота на картках

Прочитайте. Придумайте клички тваринам за певними ознаками та запишіть їх.

Курочка чубата - ...,

котик пухнастий -  ...,

 цуценятко чорненьке - ...,

корівка біленька -  ...,

телятко руденьке - … .

(Зачитування дітьми придуманих кличок)

Висновок: Отже ви вже добре запам’ятали, що клички тварин пишуться з великої букви.

8.Вправа «Як потрібно поводитися з тваринами?»

-Будемо відповідати цеглинками: синя – можна робити, а червона - не можна

 - Піклуватися про тварин?

Ображати тварин?

Ставити капкани на тварин?

Підгодовувати тварин – безхатьків?

Спостерігати за мурахами?

Виганяти тварин із домівки?

 Піклуватися про приручених тварин?

Висновок: Отже ви добре знаєте, як правильно поводитися з тваринами.

9.Робота з підручником

Вірш «Де поділись бутерброди?»

-Вправа «Передбачення»

- Прочитайте заголовок. Як ви гадаєте про що йтиметься у вірші?

(Читання вірша до підказки)

-         Чи справдилися ваші передбачення? Як ви гадаєте, що буде далі?

-         Читання підказки 2

-         Про кого розповідається у вірші? Яка кличка у собаки?

(Виразне читання вірша.)

         У яку пору року відбуваються події?

         Чим займалися діти?

         Хто такий Джульбарс? Чим він займався?

         Що зникло в дітей?

         Хто міг поцупити бутерброди?

.Вивчення частини вірша напам’ять

Повторити за малюнком

 

У.Підсумок уроку.

 

 

УІ.Домашнє завдання

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
15 березня
Переглядів
136
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку