Урок в 5 класі "Порівняння звичайних дробів"

Про матеріал

Урок розроблено до теми «Порівняння звичайних дробів» за підручником «Математика 5», автори А.Г.Мерзляк,В.Б. Полонський, М.С.Якір. Матеріали дають можливість урізноманітнювати форми організації навчально-виховного процесу та методи роботи вчителя, допоможе ознайомити учнів та закріпити їх знання з теми «Звичайні дроби»

Перегляд файлу

 

Уроки  математики  в  5  класі

Тема  ДРОБОВІ ЧИСЛА І ДІЇ З НИМИ

 

 

Бурлай Г.Ф.

вчитель математики

першої категорії

Михайлівської загальноосвітньої школи              

   І-ІІІ ступенів

Михайлівської сільської ради Кам'янського району Черкаської області

 

 

Урок №3

Тема уроку: Порівняння дробів                          

Мета уроку: Домогтися засвоєння учнями правил порівняння дробів з однаковими знаменниками та однаковими чисельниками, сформувати вміння та навички застосовувати ці правила; розвивати пам'ять, вміння логічно міркувати, порівнювати, самостійно робити висновки;виховувати активність, ініціативу, інтерес до математики.

Тип  уроку: урок засвоєння нових знань, умінь, навичок.

Методи: словесний, наглядний, практичний.

Обладнання: мультимедійний проектор, комп'ютер

 

№ з/п

Зміст уроку

Коментарі

 

1.Організаційний момент

 

 

 

 

 

Епіграф до уроку:

Без знання дробів ніто на може визнавати, що знає математику.

Цицерон.

Правила, які будуть діяти на уроці:

Міркувати - колективно!

Розв'язувати - оперативно!

Відповідати - сумлінно!

Змагатися  -   активно!

 

Вправа «Мій настрій»

Слайд 2

 

 

 

Слайд 3

 

 

 

 

 

 

 

Слайд 4

 

2. Перевірка домашнього завдання

  1. Фронтальна перевірка домашнього завдання
  2. Математичний диктант.

1. Закінчити речення: «Дріб, у якого чисельник менший за знаменник, називається …»

2. Записати дроби: ,,, , . Підкреслити неправильні дроби.

3. Відомо, що дріб - правильний. Які значення може набувати х?

4. При яких значеннях х дріб - неправильний?

5.Порівняти: і 1;  і 1;  і 1; і .

 

Взаємоперевірка та оцінювання  результатів.

 

Слайд 5

2.  Актуалізація опорних знань

 

Проблемне завдання:
Задача: На кожний день народження Галі мати пече її улюблений пиріг . Минулого року Галя запросила 6 гостей, а в цьому 8. Кожного року пиріг ділили на рівні частини за кількістю запрошених. В якому році – цьому чи минулому – кожному з гостей вдалося покуштувати більше пирога?

 

Слайд 6

Слайд 7

 

 

 

 

 

 

3.Повідомлення теми і мети уроку

Тема :  Порівняння дробів                          

Мета:   Домогтися засвоєння учнями правил порівняння дробів з однаковими знаменниками та однаковими чисельниками, сформувати вміння та навички застосовувати ці правила; розвивати пам'ять, вміння логічно міркувати, порівнювати, самостійно робити висновки;виховувати активність, ініціативу, інтерес до математики.

 

Слайд 8

 

 

 

 

 

 

 

4. Вивчення нового матеріалу

 

 

Правила порівняння дробів

Схема порівняння дробів

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

 

5. Засвоєння нових знань і вмінь

 

 

 

 

 

 

 

1. Визначити, за яким правилом необхідно виконати порівняння дробів та порівняти дроби:

і , і , і ,   і , і , і , і , і .

Робота в парах

2. Математична естафета.

Розташувати дроби в порядку зростання.

1 команда: , , , , , .

2 команда: , , , , , .

3.Робота з підручником:

§4, п.26: №726,728,736

Руханка

4.  Самостійна робота.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд 12

Підведення підсумків уроку

 

Питання-жарт:

 Що обов’язково потрібно математику, мисливцю і барабанщику? (Дріб).

 Лев Миколайович Толстой порівнював людину з дробом, чисельником якого є те, що вона собою являє насправді, а знаменником – те,що вона про себе думає. Чим краще людина про себе думає,тим більший знаменник, а отже, тим менший дріб. Подумайте про це порівняння і зробіть висновки.

Навіщо людям знання про порівняння дробів?

Як ці знання можна використовувати у житті?

Вправа «Мій настрій»

Фронтальна робота

Слайд 13

Домашнє завдання

Вивчити§4, п.26 , №727, 729, 737, додаткове завдання:

Знайдіть усі натуральні значення а, при яких дріб буде меншим від дробу               

.

 

Слайд14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Література:

 

  • А.Г. Мерзляк, В.Б.Полонський, М.С.Якір. Математика. Підручник для 5 класу.- Х.: Гімназія,2005.
  • Т.Г. Роєва, Л.Я.Синельник. Математика . Робочий зошит для 5 класу.- Х.: Гімназія.»Країна мрій»,2002.
  • М.М. Гаук. Математичні диктанти. 5-6 класи. – Тернопіль: «Навчальна книга – Богдан», 1998.
  • О.О.Старова. Математика. 5 клас. ІІ семестр. – Х: Вид.група «Основа», 2009. – (Серія «Мій конспект»).

Інтернет-ресурси

(скачані фото, відео, аудіо файли)

      -    https://learningapps.org/2064841

      -    https://www.youtube.com/watch?v=n9uqSUSWMHU

     -    https://www.youtube.com/watch?v=OCgfsgW7vc      

      -    https://www.google.com.ua/search?q=обыкновенные+дроби+картинки

     -    https://www.google.com.ua/search?q=малюнок+торта+олівцем

     -   https://www.youtube.com/watch?v=YZvgKrU07Uc

 

doc
Додано
7 листопада 2018
Переглядів
887
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку