Урок. ВЕЛИКА БУКВА X. ЧИТАННЯ СЛІВ, РЕЧЕНЬ І ТЕКСТУ З ВИВЧЕНИМИ ЛІТЕРАМИ

Про матеріал
Урок розділу: "Букварний період" з використанням цеглинок Лего, кубика Блума, роботи в групах за методиками НУШ.
Перегляд файлу

Тема. ВЕЛИКА БУКВА X. ЧИТАННЯ СЛІВ, РЕЧЕНЬ І ТЕКСТУ З ВИВЧЕНИМИ ЛІТЕРАМИ

Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою X; закріплювати вміння читати вивчені літери, писати слухові диктанти; розвивати навичку читання, уміння добирати заголовок до прочита­ного тексту; розвивати вміння розповідати за малюнком і про події з власного життя; формувати компетент­ності спілкування державною мовою, соціальну компетентність; виховувати інтерес до навчання в школі.

Обладнання:  зображення літери X; картки для вправи «Вилучи зайве»; малюнки із зображенням видів спорту; табличка для стіни слів;   фішки для звукового аналізу; магнітна дошка, маркер.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, громадянська.

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА. Організація класу

Чули дзвоник дзень-дзелень?

Скажем гостям добрий день.

Поверніться, привітайте

І за парти всі сідайте.

На минулому уроці ми вчили маленьку букву х. Тест з Лего (зелена цеглинка – так, червона – ні).

  • Буква х позначає звуки х, х.
  • Буква х схожа на хрестик.
  • З букви х починається слово гора.
  • У слові хор х стоїть першою.
  • Сьогодні на урок я прийшла с таким предметом. (шайба)

Що це? На яке питання відповідає це слово? (що?)

  • Давайте попрацюємо з цим словом за допомогою нашого кубика. (Кубик Блума)
  • Звуковий аналіз  слова «шайба» на магнітних дошках.
  • Письмо складів ха, хе, хі, хо на магнітній дошці маркером. Перевірка - на екрані.
  • Технологія «Знайди слово». ХХКХХЛХХХЮХХХЧХХХКХХХАХХ

Закресліть усі букви «X» та прочитайте слово, що залишилося. (Вчитель показує малюнок ключки).

А як називається гра, в якій використовують ці предмети? (Хокей).

А чому для нашого уроку ми згадали слово хокей?

(Ми будемо вивчати велику букву Х, читати слова з нею).

3.   Робота в групах. Діти обирають Лего холодних кольорів. Об’єднання в 3 групи.

Завдання: «Розрізалки» (малюнки з підписаними зображеннями, розрізані на вертикальні смужки). Зима, хокей, друзі. Складають малюнки, читають слово. Скласти загальне речення з цих трьох слів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

Робота за Букварем. (С.28)

  • Що   зображено  на малюнку?
  • Читання складів, слів.
  • Стіна слів. Чому слова Хома, Харитон з великої букви? Які ще слова пишуться з великої букви? Назви міст. Наприклад Харків, наше рідне місто. (Харків -  фото).

C:\Users\дом\Desktop\Безымянный.png

  • Діалог. Читання в парах.
  • Добери назву до картинки. Види спорту. Робота з Лего (викласти цеглинки за назвами видів спорту).

C:\Users\дом\Desktop\ФИГ КАТ.jpg C:\Users\дом\Desktop\ХОКЕЙ.jpgC:\Users\дом\Desktop\СЛАЛОМ.jpgC:\Users\дом\Desktop\2965f492b374bd62de96b770ce4d3f00.jpgC:\Users\дом\Desktop\31f5636df1285162acdc40a46cdef36a_XL.jpgC:\Users\дом\Desktop\СНОУБОРД.jpg

СНОУБОРДИНГ     ФІГУРНЕ КАТАННЯ        КОВЗАНЯРСЬКИЙ СПОРТ     СЛАЛОМ

ЛИЖНІ ПЕРЕГОНИ               ХОКЕЙ

 

Словникова робота. Сноубординг — спуск по трасі на лижній дошці — монолижі.

Це слово походить від англійського snowboard (snow — сніг та board — дошка).

Фізкультхвилинка

4. Читання речень у парах.

  •                Поясніть, що в реченнях не так. —- Прочитайте виправлені речення.

5. Продовження роботи за букварем. Робота над текстом (с. 29)

Первинне сприймання тексту.

Словникова робота.

Схвильовано. Метушилась. Споживав.

Читання тексту ланцюжком.

Бесіда за змістом прочитаного.

  • Про кого йдеться в тексті?
  • Чому Хома удавав із себе хворого?
  • Як поставилася мама до хвороби сина?
  • Коли Хома видужав, чому мама сказала, що в нього хитра хвороба?
  • Придумайте свій заголовок до тексту.

III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

Інсценізація (за наявності часу)

Рефлексія. Вправа «Стань у позу»

Якщо вам усе вдалося, підведіть руки вгору.

Якщо у вас виникали складнощі — поставте руки в боки.

Якщо у вас нічого не вийшло, опустіть руки.

Дякую за роботу!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
18 лютого 2020
Переглядів
2064
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку