Тема уроку : Вертикальні кути та їх влстивості. Кут між двома прямими , що перетинаються.
Мета:Засвоїти означення вертикальних кутів, теореми про властивість вертикальних кутів; вміти розпізнавати вертикальні кути на малюнку, будувати вертикальні кути та розв'язувати задачі.
Тип уроку:засвоєння нових знань та вмінь.
Обладнання: презентація, смайлики настрою, креслярські інструменти.
Хід уроку
І.Організаційний етап. Налаштування учнів до уроку.
Учитель запитує з яким настроєм діти прийшли на урок.
ІІ. Перевірка домашньго завдання
Самостійна робота з використанням готоваго малюнка.
1.Назвати пари суміжних кутів.
2.Кут АОС =560, кут СОВ=?
3.Кут ВОС=930,кут СОА=?
4.Кут СОВ на 300 більший за кут АОС. Знайти кути АОС та СОВ?
5.Кут АОС у 3 рази менший за кутВОС. Знайти кути АОС та СОВ?
6. Кути АОС та ВОС відносяться 1:4. . Знайти кути АОС та СОВ?
ІІІ. Формулювання мети і завдань.
Запитання. 1.Скільки пар суміжних кутів зображено на малюнку.?
2. Чи є суміжними кути АКВ та СКД?
3.Як називаються ці кути?
Завдання уроку Засвоїти означення вертикальних кутів, теореми про властивість вертикальних кутів; вміти розпізнавати вертикальні кути на малюнку, будувати вертикальні кути та розв'язувати задачі
ІУ.Актуалізація опорних знань. На якому малюнку зображені суміжні кути? Пояснити.
У.Засвоєння знань.
1. Означення вертикальних кутів.
2. Теорема про вертикальні кути
3.Означення кута між прямими, що перетинаються
УІ. Формування вмінь.
Усні вправи.
1.Назвати пари вертикальних кутів, за малюнком.
2. Назвати пари вертикальних кутів, за малюнком.
3.Виконати графічну вправу.
Побудувати прямі а та в, що перетинаються в точці О під кутом 500. Виділити одним кольором пари вертикальних кутів. Звіритись з малюнком.
а
в
4.Виконати письмові вправи.
1.Кут 2 =1000.Знайти решту кутів на малюнку.
2.Кут 2 утричі більший за кут 1. Знайти всі кути.
3.Знайти всі кути , що утворилися в результаті перетину двох прямих, якщо:
А)сума трьох дорівнює 3000.
Б)два з них відносяться як 4:5
УІІ.Підсумок уроку
Знайти градусну міру відповідних вертикальних кутів
УІІІ. Домашнє завдання.
Опрацювати параграф. Вивчити теорему.
Виконати вправи1.Кут 1 =400.Знайти решту кутів на малюнку.
2.Кут 1 утричі менший за кут 4. Знайти всі кути.
3.Знайти всі кути , що утворилися в результаті перетину двох прямих, якщо:
А)сума трьох дорівнює 2800.
Б)Два з них відносяться як 2:3