Урок геометрії у 7 класі: "Трикутник і його елементи"

Про матеріал
Розробка уроку геометрії у 7 класі "Трикутник і його елементи". Матеріали даного уроку можна використовувати вчителям математики при підготовці до уроку з даної теми
Перегляд файлу

Відділ освіти, молоді та спорту

Великобагачанської районної державної адміністрації

Методичний кабінет

Радивонівської ЗОШ І – ІІІ ступенів

 

 

 

Урок з геометрії

7 клас

 

 

 

 

 

Підготувала і провела

учитель математики

Радивонівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Іванова Світлана Григорівна

 

                                                                                                                                    с. Радивонівка

Геометрія 7 клас

Урок № 20                                                             Дата проведення   15.11.2016

Тема. Трикутник  і його елементи.

Мета: засвоєння учнями змісту означення, назв елементів та властивості сторін трикутника (нерівності трикутника); вироблення в учнів умінь: відтворювати означення три­кутника та нерівність трикутника, на готовому рисунку розпізнавати трикутники та називати їх елементи, вико­нувати зображення трикутника за даною умовою, а також записувати нерівність трикутника для заданого трикут­ника і використовувати цей запис при розв'язуванні задач; виховувати охайність та акуратність при побудові трикутників; розвивати пізнавальну активність учнів.

Тип уроку: засвоєння знань, вироблення вмінь.

Обладнання: набір демонстраційного креслярського приладдя, проектор, комп’ютер.

Методи і прийоми: відгадування загадки, мультимедійна демонстрація, розповідь учителя, усні та письмові вправи, робота з підручником, метод «Повторюємо разом».

Хід уроку

І. Організаційний момент    

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів   

Усні вправи (Слайд 1)

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Щоб дізнатися яку тему уроку ми вивчатимемо на цьому уроці, розгадаємо загадку (слайд 2):

Отже, тема уроку «Трикутник і  його елементи»

План вивчення матеріалу

  1. Означення трикутника. Елементи трикутника: вершини, сторони, кути (слайд 3).
  2. Види трикутників (слайди 4-6).
  3. Властивість сторін трикутника (нерівність трикутни­ка) (слайд 7).
  4. Трикутник у давнину (слайд 8).
  5. Периметр трикутника (слайд 9).

 

 

 

 

 

 

 

Периметр – від грецького «пері» - навколо і «метрео» - вимірюю – вимірюваний навколо.

ІV. Первинне усвідомлення матеріалу    

Усні   вправи

  1. (Слайд 10)

 

 

 

 

 

  1. (Слайд 11)

 

  1. (Слайд 12)

  1. (Слайд 13)

 

 

 

Письмові   вправи

  1. (Слайд 14)

 

 

  1. Розв’язування вправ з підручника

  № 264, 272, 273.

 

 

V. Підсумки уроку 

Усні   вправи

  1. Дано дві точки. Як треба вибрати на площині третю точку, щоб усі три точки разом могли бути вершинами деякого трикутника?
  2. Як називатиметься тоді величина, що дорівнює сумі відстаней між цими точками, взятих попарно?
  3. Чи існує трикутник зі сторонами, довжини яких про­порційні числам 2, 3, 4?

VI. Домашнє завдання

Вивчити означення та властивості сторін трикутника - §9. Повторити рівність відрізків, кутів.

Розв’язати № 263,  269,  277.

 

docx
Додано
27 жовтня 2020
Переглядів
838
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку