Клас – 3 Урок Дата: 18.11
Тема уроку: Веселий зоопарк. Сюїта.
Н. Іванюк «Левеня»
Тип уроку: комбінований
Матеріал уроку: 1) розспівка «Зелені крокодили»,
музичне вітання
2) вокальна робота: «Левеня» слова
Н. Іванюка, музика В. Гребенюка
3) слухання: М. Степаненко сюїта
«Про звірів» (у виконанні фортепіано)
Мета уроку: навчальна: дати поняття «сюїта»
розвивальна:
розвивати ритмічний слух, увагу;
продовжувати формувати вміння
сприймати музику як виражальне мистецтво;
вдосконалювати вокальні навички;
виховна: прищеплювати учням
любов до музики та до тварин.
Обладнання: Відеоматеріал,
комп’ютер, портрет
композитора.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
- Діти, який в нас зараз урок? (Музичне мистецтво)
- Давайте з вами привітаємося як справжні музиканти. (Музичне вітання «Добрий день»)
https://www.youtube.com/watch?v=ChuUcPAPcqo
Урок музики почався
Кожен з нас приготувався.
Ми готові вже співати,
Грати й навіть танцювати. двічі
II. МОТИВАЦІЙНИЙ ЕТАП
- Діти, з чого складається пісня. (з нот)
- А для того, щоб ви згадали , на яких поверхах в своєму казковому будиночку мешкають ноти, ми пограємось в гру.
- Тихенько підходимо до мене, вибираємо картку. Ваше завдання: розмістити ноти по порядку.
- Молодці, сідайте. А тепер, давайте, згадаємо та заспіваємо пісеньку про ноти.
Слухання та спів пісні https://www.youtube.com/watch?v=wMymE0qa_3U
- А ще пісня складається із заспіву і приспіву, що разом складають куплет. Пісні, як і інструментальну музику, може виконувати один, два, три й більше співаків. Вони утворюють різні ансамблі або гурти. На попередньому уроці, ми з вами вивчали , як називаються ці гурти. Давайте, зараз згадаймо.
- Я показую картинку ви називаєте назву.
Соло – 1 співак
Дует – 2сп.
Тріо – 3сп.
Квартет – 4сп.
Квінтет- 5 сп.
- Дуже добре. А для того, щоб ми налаштувалися на прослуховування музики та гарних співів, давайте з вами з танцюєм ритмічний танок.
Музика РИТМ
https://drive.google.com/file/d/1gbmPUBE0smJIBL0ybq0BqUzQoZDQZcOB/view
ІІІ. ЕТАП ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ
- Сьогодні, на уроці, ми потрапимо до зоопарку. Подумайте, чи відрізнялася би музика ведмедя від музики мавпи? Чому?
- Сьогодні ми послухаємо фортепіанну сюїту про звірів. А що таке сюїта?
Сюїта – твір, який складається з кількох п<єс, різних за характером, але написаних на одну тему. А п’єса – це інструментальний музичний твір невеликого розміру. П’си в сюїті мають різні назви.
Михайло Борисович Степаненко – видатний український піаніст, педагог, композитор, музикознавець, музично-громадський діяч, народний артист України й голова Національної спілки композиторів України. Був автором симфонічних, хорових творів, романсів, пісень, музики до театральних вистав.
- От сьогодні ми послухаємо музику, яку написав цей композитор.
- Сядьте рівненько, руки покладіть на коліна. Слухайте уважно та подумайте, який характер має музика.
Слухання п’єси Михайла Степаненко «Про звірів».
https://www.youtube.com/watch?v=_OHbN-XAnf8
- Хто є автором цієї музики?
- А який музичний інструмент ви чуєте? (фортепіано)
- Отже, ви прослухали п’су із сюїти «Про звірів». А для того, щоб краще визначити характер п’си, ми складемо ось цю чарівну музичну квітку.
- Виберіть слова, які характеризують прослухану музику.
Сумна, енергійна, весела, тривожна, радісна, таємнича, важка, ласкава тощо.
- Пригадай свої враження від прогулянки зоопарком. Зараз я вам роздам музичні інструменти, а ви озвучите вихід тварин. Наприклад: слона, ведмедя, білочку, лисичку, лева.
Фізкультхвилинка
https://drive.google.com/file/d/1tl01aiYyW3mz7vyneq0rcWmUnIZfaInb/view?usp=sharing
IV. Вокально-хорова робота
- Сьогодні ми продовжимо вивчати пісню, яку співали на минулому уроці. Але для початку треба розспіватися.
Розспівування.
А зелені крокодили біля озера ходили
А веселі бегемоти їх чекали у болоті
https://www.youtube.com/watch?v=B7ZNzZUd7zM
Робота над піснею.
- Діти, як називається пісня, яку ми вчили?
- Отже, сьогодні ми продовжимо її вивчати.
- Зараз я вам її нагадаю. Слухайте уважно.
Прослуховування пісні.
https://www.youtube.com/watch?v=oW2jWeiZWec
- А зараз, давайте спробуємо заспівати разом перший куплет. (Співаємо під мінус або вчитель мелодію грає на музичному інструменті )
https://drive.google.com/file/d/1aLT1EX9NP6_2jmHuI5IYbOfDIXsztYkO/view?usp=sharing
- Добре, а тепер спробуємо заспівати всю пісню. (співаємо ще раз)
1. Я б ходив до зоопарку мало не щодня,
Бо сподобалося дуже мені левеня.
Приспів
Левенятко, левенятко, леве, левенятко,
я візьму тебе з собою, як дозволить татко.
2. я не хочу цуценятко й сіре кошеня,
Бо подобається дуже мені левеня.
3. Я не буду шоколаду вимагать щодня,
Якщо купить мені татко руде левеня.
Пісня – танець (Рухи вигадує вчитель)
Мультфільм
https://www.youtube.com/watch?v=lBlHBPvBe-c
- Які пригоди трапилися з кротом?
V. ЗАКЛЮЧНИЙ ЕТАП УРОКУ
- Як називається пісня, яку ми вивчили?
- А що ще робили? (слухали музику)
- З яким новим музичним терміном ви познайомилися на уроці?
- Що таке сюїта?
- Виберіть слова, які характеризують музику кожного персонажа з прослуханої п’си.
Гучна, швидка весела,грайлива повільний, сумний
VI. Оцінювання
- Всі сьогодні дуже гарно попрацювали, тому поплескаємо собі в долоньки.
VII. Домашнє завдання
- Домашнім завданням буде проспівати пісеньку вдома своїм близьким.
1