Урок"Весна прийшла"(Розвиток мовлення) 2 клас

Про матеріал

Даний урок є частиною системи роботи з розвитку мовлення з української мови у 2 класі з використанням інноваційних освітніх технологій, націлених на вироблення мовних компетентностей учнів 2 класу.

Перегляд файлу

 

План – конспект

уроку з української мови

у 2 класі

 

Тема: Складання розповіді за малюнком та планом

«Весна прийшла»

 

 

 

Виконала: Щербак Валентина Володимирівна

Кобеляцький НВК №1

вчитель початкових класів

 

 

 

 

2018

Тема: Урок розвитку  зв’язного мовлення. Складання розповіді за малюнком та планом «Весна прийшла».
Мета:  Учити школярів складати розповідь за малюнком  та планом  розвивати компетентності: зв’язне мовлення, вміння давати повні відповіді на запитання, дотримуватися при складанні розповіді логічної послідовності, виховувати любов до природи.
Обладнання:  Динамічна таблиця «Одягни дерево», кубики для інтерактивної вправи «кубування», мікрофон, ілюстрації весняних пейзажів, зображення перелітних птахів.
Епіграф:  « Ой весна, весна – днем красна».


                                                     Хід уроку


1. Організація учнів до уроків.
2.Хвилинка каліграфії
ве  рб  сн ба на ве весна-весни  верба-верби
Закінчилась зима, та не хоче відступати не дає весні дорогу.

Актуалізація  опорних знань учнів.

Робота над віршем Н. Забілої «Весна»

Скажіть які ознаки весни описані у вірші?

Ось іде весна ланами,

Перелогами,лісами
Де не ступить з-під землі,
Лізуть паростки малі.
 

На берізку гляне зблизька
У сережках вся берізках,
До верби підійде-ба!
В білих котиках верба.

Як опустить вниз правицю-
Зеленіє скрізь травиця.
Як лівицю підведе
Всюди листя молоде.

А як здійме руку вгору
До блакитного простору-
З кожним порухом руки
Линуть з вирію пташки.

Розквітають в луках квіти,
Зеленіють в лісі віти…
Все зелене,молоде…
За весною літо йде.

3. Словникова робота. Гра «Мікрофон».


Робота в групах: «Одягнемо по весняному берізку»

 

Завдання: записати слова та словосполучення, що характеризують прихід
весни на зелених ( по 4 в групі), що прикріплюються до гілочок берізки.


Перелітні птахи
Минула зима
Весна  - красна
Зеленіє трава
Прогалини
Тане сніг
Небо ясне
Крига скресне
летять птахи
Дерева голі
Вербові котики
Всі радіють весні.


4.Мотивація навчальної діяльності.

 

 Постановка проблеми. Все оживає після зимового холоду, з’явилися перші весняні квіти. Чути веселе щебетання птахів. Зайчик змінює шубку, а ведмідь у барлозі не знає, чи можна йому вилазити з теплого лігва чи почекати справжнього тепла. Давайте допоможемо ведмедику зрозуміти «Чи є вже весна?»
5.Повідомлення теми і мети:

 
- для цього ми сьогодні на уроці складемо розповідь за малюнком та планом про весну.
                                                   Робота з підручником с.64


6. Складання розповіді учнями


а)добір заголовка
б)актуалізація знань про будову тексту
в) Фізькультхвилинка з імітаційними рухами:
Горобці- ті-ті
Синички- цінь-цінь
Зайчики –пі-пі
Лисички- піпі-піпі
Ведмедики- р-р-р-р

г)Будемо будити ведмедя.

«Ой ведмеде, уставай весну- красну зустрічай»

Д) робота в парах «Кубування»- робота з деформованим текстом.

Сніг швидко тане, сонце щедро ясне сипле проміння своє, збігають струмочки горбків з Дзвінкі.
Колективна робота. Основну частину записують у зошит.
 

7.Рефлексія
Птахи повертаються до нас із теплих країв. Діти будують їм будиночки

( демонстрація зображень птахів)

У давнину був чудовий звичай закликати весну, зустрічати птахів,співати веснянок.
Хоровод з хлібними птахами «Вийди,вийди,сонечко» (синтезатор «Casio»)

Діти, чи розбудили ми ведмедя?
«Ой , ведмеде,уставай, Весну-красну зустрічай»

(ведмідь вилазить із барлоги - учень)


З весною вас!

doc
Додано
3 липня 2018
Переглядів
5196
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку