Урок образотворчого мистецтва
Тема: Весну зустрічаємо. Створення весняної композиції « Квітуча гілочка»
Мета: розвивати вміння передавати приблизні пропорції зображуваного і відносну величину його частин, закріплювати вміння правильно розташовувати зображення на аркуші паперу; навички спостережень за сезонними змінами в природі і передавати в малюнках; розвивати творчі здібності, зорову пам’ять, естетичний смак, почуття прекрасного, уяву, мислення; виховувати любов та бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
І. Організація класу
Пролунав дзвінок,
Розпочнемо наш урок.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні до нас на урок завітала незвичайна гостя. А що за гостя послухайте і відгадайте загадку.
Тепло стало надворі.
Синє небо угорі.
Сонце промінь шле землі,
Прилітають журавлі.
Вже у лісі там і тут
Перші проліски цвітуть.
Кучерява, запашна
В гості це прийшла …
ІІІ. Актуалізація опорних знань
- Назвіть весняні місяці.
- Яка весна? Доберіть слова ознаки.
- Які прикмети весни ви можете назвати?
ІV. Вивчення нового матеріалу
- У кожної пори року свій аромат. Зима пахне свіжістю, осінь - прілим
листям та дозрілими яблуками. А чим пахне весна? (Весна пахне ароматними квітами).
- Перші квіти після тривалої зими приносять величезну втіху для душі. Я запрошую вас на прогулянку до весняного лісу. Виконайти обчислення і ви дізнаєтесь, які квіти з’являються у лісі найпершими.
Перегляд відео про первоцвіти.
- Назвіть квіти, які ви запам’ятали після перегляду відео.
- Прогулянка до лісу ранньої весни просто спокуса. Руки так і тягнуться до квітів. Але не поспішайте рвати це чудо! Первоцвіти – це безцінний дар природи, перша усмішка весни. Ці рослини знаходяться на межі зникнення та занесені до Червоної книги України. При зриванні стебла з трьома первоцвітами гинуть 45-60 цибулин, ушкоджуються сусідні рослини. А для того, щоб з насіння виросла повноцінна конвалія необхідно 7-8 років. За незаконний збір та продаж первоцвітів передбачена адміністративна відповідальність- накладення штрафних санкцій у розмірі понад 500 гривень.
- Що ми можемо робити, щоб зберегти в наших лісах красу первоцвітів? ( Не рвати самим квіти й не дозволяти, щоб це робили інші).
Народні прикмети про квіти.
- Масове цвітіння пролісків - на помірну погоду влітку.
Багато пролісків - гарно вродить картопля.
Поява жовтих квіток мати-й-мачухи - вірна ознака теплих днів наприкінці березня - на початку квітня.
Ніжні проліски стулюють свої пелюстки і злегка вигинають квітконіжку - чекай негоди, дощу.
Розкрита квітка фіалки — буде гарна погода.
Фізкультхвилинка
Вивчення нового матеріалу.
- А ще з приходом весни в запашних квітах потопають наші українські сади. Здається, що весь сад укрито пухнастим білим, а іноді рожевим снігом. А довкола лунає ніжна та ласкава музика весни.
Вальс квітів П. Чайковського (слухають)
- Який настрій у вас після прослуховування композиції?
V. Практична діяльність учнів
- Уявіть себе чарівником чи чарівницею і перетворіть сплячу безлисту зимову гілочку на квітуче дерево.
- Розгляньте яблуневий цвіт.
Фото Картина ( живопис)
- Якими кольорами ви намалюєте ніжну квітучу гілочку весняного дерева?
- Якими будуть квіти на ній?
- Який колір виберете для стовбура?
- Якими будуть квіти на ній?
- Як зробити будь-який колір світлішим?
Перегляд відео (поетапне виконання малюнка)
- Візьміть папір блакитного кольору і гуашеві фарби. На аркуші намалюйте гілочку коричневого кольору. Листочки — це відбитки пензлика. Квіти намалюйте пальчиками, використовуючи білу гуашеву фарбу та рожеву.
- Пригадаємо правила безпечної поведінки на уроці образотворчого мистецтва.
Самостійна робота учнів.
VІ. Підсумок
- Продемонструйте власні малюнки. (Аналіз учнівських робіт)
VІІ. Рефлексія
Вправа «Емоційна ромашка». Дайте відповіді цеглинками LEGO