Технологічна карта бінарного уроку (англійська мова та образотворче мистецтво)
1 клас. Театр тіней. Силует.
Композиційне вирішення малюнка.
Цілі уроку:
1 |
Навчальні |
Розширити знання учнів про тінь. Вдосконалити навички говоріння англійською мовою.
|
2 |
Розвиваючі |
Розвивати чуттєво-емоційну сферу за допомогою сприймання та створення творів мистецтва. Формувати креативні навички учнів засобами мистецтва та сприйманням іноземної мови. Викликати інтерес до взаємозв’язку образотворчого мистецтва та іноземної мови. |
3 |
Виховні |
Вдосконалювати художньо-естетичну, духовно-моральну культуру учнів. |
Очікувані результати: розширити знання учнів про тінь та ввести нову лексику англійською мовою, зацікавити учнів результатами силуетного малюнку, розвинути бажання та сміливість творити художні образи та описувати дослід англійською.
Тип уроку: бінарний урок (англійська мова та образотворче мистецтво), урок-відкриття.
Методи навчальної взаємодії: індивідуальні
Навчально-методичний супровід: Набір для експериментів. Домашня лабораторія школяра. Зоровий ряд віртуальних репродукцій, віртуальна вистава рук «Світ прекрасний», відео-проектор.
Епіграф:
Буває мить якогось потрясіння:
Побачиш світ, як вперше у житті,
Звичайна хмара, сіра і осіння,
Пропише раптом барви золоті.
Л. Костенко.
№ |
Етапи уроку їх зміст |
Форми і методи навчальної взаємодії уроку, їх зміст |
Навчально-методичний супровід |
Цільове призначення |
Тривалість |
|
1 |
Організація початку уроку |
Емоційна настанова |
Віртуальна мандрівка в музичному супроводі. Вистава рук «Світ прекрасний» |
Створення позитивного емоційного настрою |
1 хв |
|
2 |
Повідомлення теми, мети уроку |
Вступне слово вчителя. |
Епіграф до уроку: Буває мить якогось потрясіння: Побачиш світ, як вперше у житті, Звичайна хмара, сіра і осіння, Пропише раптом барви золоті. Л. Костенко.
|
Цілепокладання |
2 хв |
|
3 |
Мотивація навчальної діяльності |
Створення проблемної ситуації: «Як з’являються тіні?» |
Демонстрація дослідів «Театр тіней»
|
Зацікавлення дослідами пошуку кольорів, повторення їх англійською |
3 хв |
|
4 |
Актуалізація навчальної діяльності |
Гра-театралізація: «Театр тіней»
|
Картини з зображенням тварин і комах та їх тіні. Ознайомлення з новими словами: man, hand, rainbow, rabbit, swan, horse. |
Повторення лексичного значення іменників, що означають конкретні і абстрактні назви та повторення їх англійською мовою. |
5 хв |
|
5 |
Створення ситуацій емоційно-моральних переживань |
Перегляд відео обов’язково з музичним супроводом |
Відео – фільм “Світ прекрасний” (з музичним супроводом) |
Підготовка до створення творчої роботи. Обговорення переглянутого фільму та вражень від музики. Складання речень з новими словами: man, hand, rainbow, rabbit, swan, horse. |
4 хв |
|
6 |
Створення ситуації пізнавальної новизни |
Перегляд творчих робіт |
Звернення до епіграфу уроку у контексті переглянутих репродукцій. Малюнки, картини з зображенням комах та тварин, підписаних англійською, інтерактивна дошка, підручник
|
Усвідомити засоби впливу мистецтва на людину , перевірити розуміння виконаного досліду та засвоєння нової лексики англійською мовою. |
3 хв |
|
7 |
Підготовка до самостійної творчої роботи |
Колективне складання динамічної схеми (метод «Мозковий штурм») |
Вибір тем для творчих робіт учнів. Вибір технік для виконання ескізів творчих робіт |
Усвідомлення результатів досліду під час виконання творчої роботи |
2 хв |
|
8 |
Створення власної або колективної (на вибір учнів та вчителя )творчої роботи |
Робота в групах або індивідуально.(на вибір вчителя та учнів) Створення творчої роботи |
Матеріали для роботи, музичний супровід на вибір вчителя |
Завершена творча робота |
20 хв |
|
9 |
Рефлексія. Перегляд робіт |
Взаємо та самоаналіз робіт |
Виставка готових робіт. Усвідомлення учнями важливості своєї діяльності. |
Створення ситуації успіху |
2 хв |
|
10 |
Звертання до очікуваних результатів |
Інтерактивна вправа «Мікрофон». Поточне коментоване оцінювання |
На уроці я… - дізнався… - зрозумів… - навчився… - найбільші труднощі я відчув… - найбільший мій успіх…
|
Зацікавлення учнів живописом як видом мистецтва, розвиток бажання та сміливості творити в різноманітних видах та техніках живопису та не боятися говорити англійською. |
2 хв |
|
|
|
|
|
|
|
|
Конспект уроку
Тема Графіка
Епіграф:Буває мить якогось потрясіння:
Побачиш світ, як вперше у житті,
Звичайна хмара, сіра і осіння,
Пропише раптом барви золоті.
Л. Костенко.
Цілі уроку:
• формувати креативні навички учнів засобами графіки як виду образотворчого мистецтва;
• вдосконалювати художньо-естетичну, духовно-моральну культуру учнів;
• розвивати чуттєво-емоційну сферу за допомогою сприймання та створення творів мистецтва;
• розширювати уявлення школярів про графіку як виду образотворчого мистецтва;
• викликати інтерес до взаємозв’язку іноземної мови та образотворчого та музичного мистецтва.
Міжпредметні зв’язки:
1. Лексикологія
лексико-граматичні розряди іменників за семантичними ознаками і морфологічною характеристикою – конкретні й абстрактні іменники; повторення вивчених англійських слів та ознайомлення з новою лексикою (назви комах та тварин).
2. Музичне мистецтво та англійська мова
Паралелі термінології :нові слова англійською, композиція, імпровізація, симфонія, емоції.
Словник: man – людина, hand - рука, rainbow - веселка, rabbit - кролик, swan - лебідь, horse - кінь.
Композиція (лат. compositio — складання, зв'язування, створення, з'єднання), може означати:
• Процес творчості
• Завершений твір
Обладнання: Відео- театр тіней «Світ прекрасний»,«Домашня лабораторія школяра», картини тварин та комах, малюнки учнів, зоровий ряд репродукцій, проектор, інтерактивна дошка.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
• Приваблива мета
o Створення художнього образу з допомогою плями.
• Проблемна ситуація
Здивуй творчістю! (Закінчи речення)
o “Щоби здивувати людей, я би створив…”
o “Щоб увійти в скарбницю світового мистецтва я би створив…”
o “Щоби картина сподобалася глядачам, вона повинна…”
ІІІ.. Актуалізація опорних знань
Які види образотворчого мистецтва ви знаєте?
Які виражальні засоби графіки ?
Які тварини і комахи ви можете назвати англійською?
ІV. Вивчення нового матеріалу
Пляма як виражальний засіб графіки.
Ознайомлення з новою лексикою.
V. Практична діяльність:
1.Засвоєння провідних ідей теми на основі систематизації набутих знань
Складання динамічної схеми методом «мозкової атаки»
Графічний твір - це фантазія, свобода, поєднання кольорів, форм, плям, ліній, новаторство, сміливість, особливість, музикальність, ритмічність, імпровізація, спонтанність, енергійність, зухвалість..
2. Конкретизація і закріплення вже набутих знань
Зобразити власні почуття та емоції отримані від перегляду відео
Назвати власний твір, використовуючи абстрактні іменники (наприклад: симфонія, співзвуччя, ода, радість, єдність, тріумф та ін.)
Назвати слова англійською мовою, які запам’яталися протягом уроку.
3. Робота індивідуально
Здобуття нових знань у процесі роботи:
І – створити творчу композицію.
II – розказати англійською, які тварини були зображені у фільмі.
VI. Рефлексія. Перегляд робіт
1. Усвідомлення учнями своєї діяльності. Створення ситуації успіху
• Самоаналіз робіт та їхніх назв учнями
• Взаємний аналіз
o Яка робота вражає найбільше?
o Яка найбільш незвичайна?
2. Звертання до очікуваних результатів
Інтерактивна вправа «Мікрофон». Поточне коментоване оцінювання
На уроці я…
- дізнався…. - зрозумів…- навчився… - найбіль
3. Завершення уроку.