Технологічна карта уроку математики з використанням дистанційних технологій
Пояснювальна записка
Даний урок розроблено для учнів 6 класу засобами дистанційного навчання, що є досить актуальним для організації безперервної освіти, коли в реальних умовах неможливо проводити і відвідувати традиційні заняття в очному режимі, коли взаємодія вчителя і учня відбувається на відстані, інтерактивно в онлайн-режимі з використанням широкого спектру мережних та хмарних технологій і цифрових освітніх медіаресурсів.
Тема урока: Розв’язування задач на відсотки.
Програма: курс математики для 6-го класу за підручником Істер О.С.
Матеріально-технічне забезпечення уроку:
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Форма проведення уроку: онлайн-режим, дистанційний урок
Форми організації навчально-пізнавальної діяльності: фронтальна, індивідуальна.
Мета уроку: формування в учнів практичних умінь і навичок, їх удосконалення і закріплення на основі виконання системи вправ на відсотки, формування інформаційної, математичної компетентностей та практичнее застосування отриманих знань.
Компетентності:
Технологічна карта уроку
№ п/п |
Этапи уроку |
Зміст етапу |
Завдання для учнів, посилання на ЦОР |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Час |
1. |
Організаційний етап |
Привітання вчителя. Організація навчального простору учнів і вчителя. Налаштування обладнання та приєднання учнів до ClassRoom. |
Підготувати робоче місце, налаштуватися на роботу, приєднатися до Clasroom за наданим кодом доступу.
|
Привітання до учнів, перевірка готовності до уроку. Перевірка підключення учнів до відеоконференції Zoom (GoogleMeet), перевірка камер та мікрофонів. Перевірка приєднання дітей до ClassRoom. |
Вітаються до вчителя, готують своє робоче місце, перевіряють роботу веб-камери та мікрофону. |
1 хв. |
2.
|
Актуалізація опорних знань
|
Повторення вивченого матеріалу, актуалізація опорних знань.
|
Учитель: На попередніх уроках ми познайомились з типами розв’язування задач на відсотки. Давайте згадаємо цей матеріал за опорним конспектом. Перегляньте будь ласка опорний конспект.
Тренувальна вправа: Візьміть в руки листочок в клітинку (або аркуш паперу). Складіть його вчетверо, потім розгорніть. Орієнтуючись по згинам листочка зробіть наступне (на свій вибір):
На останках напишіть будь ласка числом (чи дробом) яка частина цілого у вас залишилась і поряд запишіть це через відсотки. Дякую! Покажіть мені будь ласка на камеру ваші листочки із записами, що у вас вийшло?
Наведіть будь ласка приклади де в життєвих ситуаціях вам доводилося зустрічатися із відсотками. |
Організовує актуалізацію опорних знань. Мотивує учнів до подальшої навчальної діяльності з формування практичних вмінь і навичок розв'язання вправ і задач на відсотки. |
Переглядають опорний конспект та за ним повторюють теоретичні знання з теми «Відсотки».
Виконують тренувальну вправу з листочком та відповідають на питання вчителя.
|
10 хв.
|
Завдання: Зайдіть в Classroom до свого Класу «Дистанційний урок» і відкрийте в завданні ВПРАВА 1. Прочитайте уважно інструкцію до завдання, пройдіть за посиланням і виконайте вправу. |
Переглядає виконані учнями завдання в онлайн-презентації та коментує їх. |
Виконують завдання на повторення раніше вивченого матеріалу. Перевіряють правильність виконання завдань. |
||||
3. |
Формування вмінь і навичок
|
Створення умов для виконання учнями учбових дій; формування вмінь і навичок та використання набутих знань під час розв'язання інтерактивних вправ і завдань.
|
Учитель:
Згадайте відомі соті частини величин і виконайте ВПРАВА 2 у Classroom.
|
Організовує роботу учнів над інтерактивними вправами розміщеними у вкладці «Завдання» ClassRoom.
Відстежує та контролює правильність виконання вправ в реальному режимі часу.
Коментує дії учнів, за необхідності виправляє помилки та надає рекомендації.
|
Виконують завдання розміщені у ClassRoom за вказівками вчителя.
Беруть участь в обговоренні результатів навчальних дій.
Перевіряють правильність виконання та виправляють власні помилки. |
10 хв. |
4. |
Контроль знань |
Перевірка сформованості практичних вмінь і навичок розв'язання вправ на відсотки засобами онлайн-тесту на порталі «На Урок». |
Учитель: А зараз я пропоную вам виконати онлайн-тест. Перейдіть будь ласка у Classroom і відкрийте ВПРАВА 4, пройдіть за посиланням на онлайн-портал «На Урок» і виконайте тести. Інструктаж до тесту: Тест складається з 6 питань теми: «Відсотки», на кожне питання одна правильна відповідь. Після виконання тесту, необхідно переглянути свої результати (отриману оцінку) і визначитись де були допущені помилки. |
Організовує виконання учнями завдань тесту. |
Виконують завдання самостійно в режимі онлайн-тесту, здійснюють самоперевірку. |
7 хв. |
5. |
Рефлексія навчальної діяльності |
Підведення підсумків уроку. Рефлексія і самооцінка учнями власної навчально-пізнавальної діяльності та емоційного стану. |
Учитель: А зараз я пропоную оцінити себе, як ви працювали на уроці, чи все вам було зрозуміло і як ви впоралися із завданнями:
на листочках ручкою чи фломастером напишіть будь ласка на скільки відсотків ви, на вашу думку, зрозуміли тему «Відсотки» і навчилися виконувати вправи і розв'язувати задачі на відсотки. А поряд намалюйте смайлик, який відображає ваш настрій на кінець уроку і задоволеність результатами власної діяльності.
Покажіть будь ласка ваші листочки на камеру. Дякую. |
Організовує зворотній зв'язок з учнями з метою оцінки ефективності роботи на уроці та емоційного стану учнів (задоволеності результатами власної діяльності). |
Самооцінка результатів діяльності. Пишуть на листочках % засвоєння знань та відпрацювання вмінь і навичок.
Смайликом відображають емоційний стан та задоволеність роботою на уроці. |
1 хв. |
6. |
Домашнє завдання |
Інструктаж до виконання домашнього завдання |
Учитель: Наш онлайн-урок добігає кінця. Посилання на домашнє завдання в ClassRoom в ВПРАВА 5
Заключне слово вчителя. До побачення! Успіхів вам!
|
Дає інструктаж до виконання домашнього завдання. |
За необхідності задають питання по змісту домашнього завдання. |
1 хв. |
Медіаресурси:
Відеоурок: https://www.youtube.com/watch?v=2f60arLkPFY
ВПРАВА 5: https://learningapps.org/15053462