Урок розподіляється на 4 етпи.1 етап"Запитання-відповідь".Учні працюють в командах.2 етап "Відгадай мелодію",3 етап "Виконання вивчених пісень",4 етап "Творче завдання команді.Учні на протязі уроку повторюють вивчений матеріал в формі гри,вчаться працювати в команді.
5 клас Дата
Урок 7.
Тема: МУЗИКА ЯК ВИД МИСТЕЦТВА (УЗАГАЛЬНЕННЯ)
Мета: узагальнити та перевірити знання дітей з даної теми.
Розвивати творчі здібності,музичну пам'ять,уяву,уміння порівнювати,аналізувати.
Виховувати інтерес до занять музикою,сучасної української пісні.
Тип уроку узагальнення знань.
Обладнання :музичний центр,музичний інструмент,фонохрестоматія,підручник
Хід уроку
1 Вхід до класу К.Глюк ,мелодія з опери "Орфей та Евридіка".
2 Організація класу
Музичне вітання
3 Оголошення теми уроку.
Сьогодні ми підведемо підсумок нашої роботи за темою "Музика ,як вид мистецтва". Я пропоную провести його в формі музичної вікторини.
Клас поділяється на команди. Команди обирають музичні назви.
Музична вікторина
Перший етап
Запитання-відповідь
1 Упорядковане чергування музичних звуків-це
А) ритм
Б)темп
В)тембр
2 Які музичні інструменти використовували первісні люди?
А)духові
Б)ударні
В)електронні
3 Музична думка,образний зміст якої виражений одним голосом
А)мелодія
Б)гармонія
В)музика
4 Швидкість виконання музичного твору
А)темп
Б)тембр
В)лад
5 Елемент музичної мови пов'язаний з гучністю звучання
А)динаміка
Б)лад
В)тембр
6 Яким музичним інструментам в Давньому Єгипті віддавали перевагу?
А)струнним
Б)ударним
В)духовим
7 Яке ще значення мав китайський ієрогліф "музика"
А)вода,земля,вогонь
Б)бесіда,порада,збори
В)щастя,радість,ліки
8) Головним учасником театральних вистав в давній Греції був
А)хор
Б)оркестр
В) соліст
9)Забарвлення звуку,яке властиве певному голосу або інструменту-це
А)темп
Б)тембр
В)жанр
ІІ "Відгадай мелодію"
3 Японська музика
4 П.Чайковський, «Старовинна французька пісенька»
5 С.Рахманінов, «Вокаліз» (ф-но)
6 Єгипетська музика
7 К.Дебюссі, «Місячне сяйво»
8 К.Глюк, «Мелодія Орфея»
Фізхвилинка
ІІІ Виконання вивчених пісень
Конкур кращих виконавців.
ІV Творче завдання
1 Створити первісний оркестр з підручних засобів.
2 Розіграти українську народну казку "Руковичка"відтворюючи тембри голосів героїв казки.
3 Створити музичний герб команди.
Підсумок уроку:Ми підвели підсумок нашої роботи над темою "Музика як вид мистецтва
1 Створити первісний оркестр з підручних засобів.
2 Розіграти українську народну казку "Руковичка" відтворюючи тембри голосів героїв казки.
3 Створити музичний герб команди або заспівати пісню,як вокаліз.