В розробці уроку використанні диференційовані завдання, які забезпечують учням оптимальний характер пізнавальної діяльності. Розробленні різні види вправ, які вчать користуватися правильом перевірки написання слів із сумнівними пригосними, що піддаються асиміляції, розвивають орфографічну пильність.
Баранівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.
№2 ім.О.Сябрук
Українська мова
З клас
Вимова та правопис слів із
дзвінкими та глухими
приголосними звуками.
Опрацювання програмових слів.
Складання тексту за
малюнками і опорними
словами.
Вчитель початкових класів
Яценко Д.П.
Мета: вчити учнів правильно вимовляти дзвінкі приголосні звуки у кінці слова і складу перед глухими, користуватися правилом перевірки написання слів із сумнівними приголосними, що піддаються асиміляції; розвивати орфографічну пильність; розвивати і збагачувати мовлення школярів; виховувати культуру писемного мовлення, любов до природи.
Обладнання: підручник М.Д.Захарійчук «Українська мова 3 клас»,орфографічні словники, картини для індивідуальної та парної роботи; сигнальні фішки для диференційованої роботи.
Хід уроку
І. організаційна частина
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Пам’ятка роботи на уроці
Дд, Дд, дд, ді, ід, ду, уд
Дід, дідусь, дідовий, прадід.
(мають спільне значення)
Метод «Асоціативний кущ»
Дід
рідний Мороз
казковий мудрий
Виконуємо завдання уроку, а Дід – Буквоїд повертає нам букви. В кінці уроку дізнаємося, яке слово хотів нам подарувати.
Гра «Будь уважним»
Запиши у зошит
На дошці правильний запис слів.
ІІІ. Оголошення теми, завдань уроку.
Мотивація навчальної діяльності
Бліцопитування.
Наприклад…..
Наприклад…..
Наприклад: лід, мед, сніг, береза, дуб, віз.
ІV. Узагальнення і систематизація отриманих знань.
1). Диференційована робота. Вибір варіантів.
І етап. Фронтальна робота. Вправа з підручника.
– яку букву треба вставити у слова? Чому?
бу ка – буда
ри ка – риба
сні ки – сніжинки
ни ький – низ
шви кий – швиденько
моло ший – молодий
(5 слів письмово, решта усно)
ІІ етап. Вибір варіантів
Виставити сигнальну картку відповідного кольору.
самостійно Вправа 156.
допомога вчителя
З приходом зими білий сніг замітає сте…ки. Червона ягі…ка, але на смак гірка. Бері..ка лікує людину своїми бруньками.
(Стежина, ягода, береза)
ІІІ етап. Перевірка всіх завдань
2). Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, посміхніться.
Землі нашій поклоніться.
За щасливий день вчорашній
І до сонця потягніться
В різні боки нахиліться,
Веретенцем покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте.
3). Розвиток мовлення
- У Діда – Буквоїда є брат, якого полюбляють всі діти. Він приходить взимку до кожної дитини з подарунками. Хто цей Дід?
Дід Мороз і нам приготував на урок подарунок у вигляді завдання. Скласти текст за малюнками й опорними словами. Дібрати заголовок, визначити
мету і тему тексту.
що хочете про що
сказати розповідається
Завдання виконуються в парах на картках.
V. Підсумок уроку
- як перевірити написання слів із сумнівними приголосними?
Гра «Вчитель». Клас ділиться на два варіанти
І варіант. кіхті – …… кіготь
дупки – …… дуб
борітка – …… борода
беріска – …… береза
ІІ варіант. ніхті – ….. ніготь
лехко – ….. легенький
шупки – ….. шуба
рипка – ….. риба
Самостійно оцінюють свою роботу.
Без помилок – 10 балів
Помилка в одному слові – 9 балів
Помилка в двох словах – 8 балів
Помилка в трьох словах – 6 балів
Дуже ви біли старанні
Отже, всі ви учні гарні
І за працю на уроці
Вам подякувати хочу.
Молодці!
VI. Домашнє завдання
Впр.159
Впр.161