Урок "Виникнення Давнього Єгипту"

Про матеріал

Тема уроку: Утворення Єгипетської держави.

Мета уроку:

охарактеризувати природні умови Єгипту, визначити обставини виникнення давньоєгипетської держави, розглянути процес будівництва пірамід;

сприяти розвитку вміння висловлювати власну думку; розвивати вміння аналізувати візуальні джерела, співставляти теоретичний та візуальний матеріал;

виховувати в учнів зацікавленість до всесвітньої історії; формувати толерантне ставлення до думок інших учнів.

Перегляд файлу

1

 

Магдалинівська ЗОШ

Вчитель історії та правознавства

Костюкова Анна Миколаївна

 

Тема уроку: Утворення Єгипетської держави.

Мета уроку:

охарактеризувати природні умови Єгипту, визначити обставини виникнення давньоєгипетської держави, розглянути процес будівництва пірамід;

 

сприяти розвитку вміння висловлювати власну думку; розвивати вміння аналізувати візуальні джерела, співставляти теоретичний та візуальний матеріал;

 

виховувати в учнів зацікавленість до всесвітньої історії; формувати толерантне ставлення до думок інших учнів.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання:

Підручник – Бандровський О.Г., Власов В.С. Всесвітня історія. Історія України. 6 кл. – К.: Генеза, 2014, презентація.

Основні терміни і поняття:

фараон, жерці, номи, єгипетські піраміди.

 

СТРУКТУРА УРОКУ

 

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

IV. Вивчення нового матеріалу (презентація).

  1. Вплив природних умов на формування Єгипетської держави.
  2. Виникнення давньоєгипетської держави.
  3. Будівництво пірамід (відеоматеріали).

V. Закріплення нового матеріалу

VІ. Підсумки уроку.

VІІ. Домашнє завдання.


ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні ми з вами починаємо вивчення теми, пов’язаної з Єгиптом. Мабуть, усі чули про існування такої країни. Одним із чудес світу вважають єгипетські піраміди. Як виникла і як розвивалася Єгипетська держава? Як вдавалося єгиптянам без наукових приладів і багатьох знань будувати такі піраміди, що проіснували до наших днів і досі вражають своєю величністю?

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Робота з ілюстраціями на с. 48:

  • Яке враження справляють на вас зображення пірамід?
  • Як ви думаєте, що відчували єгиптяни, дивлячись на піраміду?

IV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Вплив природних умов на формування Єгипетської держави.

Робота з підручником с. 48-49.

Дайте відповідь на запитання:

  • Яка ріка стала життєдайним джерелом для єгиптян?
  • Що таке дельта? Як це пов’язано з річкою Ніл?
  • Чим відрізняється Чорна земля від Червоної землі?
  • Що таке ном?
  • Скільки номів існувало в Єгипті?

Робота з картою с. 49 і презентацією:

  • В яке море впадає Ніл?
  • Яке море знаходиться на східному узбережжі Єгипту?
  • Де проходить кордон Єгипту на півдні?
  • Скільки порогів у Ніла?
  • Що знаходиться на Заході Єгипту?
  • Визначте територію розташування Єгипту в 30 ст. до н.е.

Робота з ілюстрацією с. 50, або ілюстрацією №1.

  • Використовуючи малюнок, складіть невелику розповідь про зрошувальну систему єгиптян.
  • Чи погоджуєтеся ви зі словами грецького історика Діодора (1 ст. до н.е.), який стверджував, що «Єгипет з усіх сторін захищений самою природою.
  1. Виникнення давньоєгипетської держави.

Робота з презентацією. Розповідь вчителя.

До заступання на трон фараон був людиною, але після магічного обряду коронування він перетворювався на бога й іменувався «добрим богом», «сином бога Ра». Після смерті його зображували як бога Осіріса. У присутності фараона не можна було сидіти. Побачивши фараона, навіть найбільш знатні єгиптяни падали на землю і цілували слід від його ноги. Якщо цар дозволяв цілувати сандалю, це вважалося великою честю. Фараони не дозволяли оточенню бачити своє волосся. Вони постійно носили корону або хустку «немез»

Фараон Пепі (Піопіо ІІ), п’ятий фараон четвертої династії Стародавнього Єгипту, став рекордсменом серед відомих правителів за всю світову історію. Вважається, що Пепі ІІ успадкував престол у шестирічному віці і, за переказами, прожив до ста років. Таким чином, його правління було най тривалішим – 94 роки.

До речі, для того, щоб мухи не докучали фараонові, біля нього завжди знаходилися кілька рабів, обмащених медом, які «відволікали» на себе настирливих комах.

Робота з ілюстрацією №2.

  • Доведіть, що переможець, який об’єднав державу, був правителем Верхнього Єгипту.
  • Якщо кожна стебелина означала 1000 в’язнів, то скільки в’язнів захопив переможець?
  • Що зображено в нижній частині рельєфу? Що автор хотів цим показати?

Робота з хронологічною задачею на с. 51.

Подумайте:

  • Чому Нижній Єгипет розташований над Верхнім?
  1. Система влади в Єгипті будівництво пірамід.

Словникова робота:

Фараон – правитель Єгипту.

Жрець – суспільна група, яка виконувала релігійні обряди.

Робота з ілюстрацією №3 та презентацією «Ознаки влади фараона».

Робота з відеоджерелом «Піраміда Джосера»:

  • Чим відрізнялась піраміда від інших пірамід?
  • Що вас вразило найбільше?

Заслуховування доповідей:

  • Складіть по два запитання до розповіді доповідаючих.

Робота з історичним джерелом на с. 51.

  • Як ви уявляли працю єгиптян на будівництві пірамід?
  • Чи сприяла така діяльність розвитку єгипетського господарства?
  • Чи було доцільно зводити піраміди?

IV. Закріплення нового матеріалу.

Доведіть, що в Стародавньому Єгипті сформувалася держава.

Робота з хронологічною задачею с. 53.

Подумайте:

  • Чим відрізняється рослинний і тваринний світ Нілу та Дніпра?

V. Підсумки уроку.

Сьогодні на уроці ми з вами охарактеризували природні умови Єгипту, визначили обставини виникнення давньоєгипетської держави, розглянули процес будівництва пірамід.

VІ. Домашнє завдання.

Опрацювати §9 за підручником – Бандровський О.Г., Власов В.С. Всесвітня історія. Історія України. 6 кл. – К.: Генеза, 2014. С. 48-53. Виписати терміни у словник та вивчити їх.

docx
Додано
28 липня 2018
Переглядів
1081
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку